DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Izolace stěn z expandovaného polystyrenu
Oteplování bytu polystyrénovou pěnou je jednou z běžných metod zahřívání vašeho domu. Jaká je výhoda tohoto typu izolace? Výhodou je, že byt je izolován polystyrénovou pěnou v interiéru a každý majitel bytu se s tímto úkolem dokáže vypořádat. Výhodu takové izolace lze také přičíst nepřítomnosti najatých pracovníků ve výškách, kteří za své služby berou hodně peněz.

Proč musím použít expandovaný polystyren?


Protože polystyrenová pěna má mnohem hustší strukturu než polystyren. Když narazíte na zeď, bude polystyrenová pěna odolnější vůči důlkům. Nezapomeňte také, že z hlediska úspory tepla je tloušťka polystyrénové pěny stejná jako dvě tloušťky polystyrenu. A pro vnitřní izolaci je to úspora místa. Proto bude vhodnější zateplení bytu expandovaným polystyrenem.
Pokud se přesto rozhodnete samostatně vytápět byt polystyrénovou pěnou, lze tento úkol bez problémů zvládnout, pokud budete postupovat podle níže uvedených tipů a tipů.

K izolaci bytu polystyrenovou pěnou je nutné připravit následující nástroje a materiály:
 • - děrovač s dlátem a vrták na 10;
 • - elektrický vrták se směšovačem pro hnětení stavebních směsí;
 • - kbelík, výstroj a plochá špachtle, kladivo;
 • - lepidlo na desky z pěnového polystyrenu;
 • - deštníky nebo houby pro připevnění polystyrénových desek (montážní tyč 10 mm);
 • - desky z polystyrenu o tloušťce 20 mm;
 • - pletivo pro omítání;
 • - tmel.

Udělejte si sami izolaci na zeď polystyrénovou pěnou


Nejprve musíte stěny připravit na izolaci.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Odstraňte starou tapetu a pomocí děrovačky s dlátem porazte celou omítku k základně zdi. Důkladně zametejte stavební úlomky ze všech úhlů, sbírejte je a vyjměte. Poté podle pokynů smíchejte lepidlo pro expandované polystyrenové desky v kbelíku s vrtákem s míchačkou. Naneste toto lepidlo zubovou stěrkou na desku z polystyrenu a pevně ji přitlačte ke zdi.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

V důsledku zubů na špachtle se lepidlo nanáší na proužky a v době lepení se tyto proužky promazávají do souvislé koule lepidla. Deska tak pevně přilne ke zdi bez přebytečného lepidla. Pak je třeba lepenou polystyrenovou desku připevnit ke zdi. Pro tento účel, kladivo vrták s vrtákem 10 mm. Vyvrtejte 5 děr do stěny přímo pěnou z polystyrenu. Otvory by měly být umístěny v rozích desky a jedna ve středu.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Vložte deštník do vyvrtaného otvoru upevňovací tyčí dopředu a zajistěte jej plastovou hmoždinkou ve zdi kladivem. Poklepáním kladivem se musí deštník utopit v pěnovém polystyrenu splachovaném s kamny. Takto přilepte a připevněte ke zdi všechny desky z expandovaného polystyrenu.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

V tomto případě izolace bytu polystyrenovou pěnou ještě není dokončena. Dalším krokem je příprava stěn na dokončení. Všechny spáry desek z polystyrenu a deštníků musí být omítnuty. K tomu můžete použít stejné lepidlo. Všechny trhliny a žlaby potřete plochou špachtlí vypláchnutou polystyrenovými deskami.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

V tomto stavu ponechte stěny, dokud lepidlo úplně nevyschne.Poté natáhněte omítkovou mřížku po celé ploše stěny. V rozích můžete použít hadcovou síť.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Izolace stěn z expandovaného polystyrenu

Putty putty v čisté vědro pomocí vrtačky s mixérem. Pomocí ploché špachtle rovnoměrně naneste na celou plochu stěny. Proč je čistý kbelík tak důležitý při hnětení tmelu? Pokud jsou v kbelíku částice odpadu nebo písku, budou při tmelení interferovat s tmelením v rovnoměrné vrstvě a vytvářet pruhy a skvrny. Stěny jsou s výhodou tmel ve dvou vrstvách. Po úplném zaschnutí všech vrstev tmelu se izolace bytu polystyrénovou pěnou považuje za úplnou.
Izolace stěn z expandovaného polystyrenu
Vraťte se
Komentáře (8)
 1. Victor
  #1 Victor Hosté 13. listopadu 2017 13:20
  6
  Expandovaný polystyren je pro lidské tělo velmi škodlivý (trvalé chemické odpařování) a nepoužívá se pro vnitřní práci. Při vznícení vydává hodně kouře (jeden dech a jste v bezvědomí). A co je nejdůležitější! - izolací stěny zevnitř (bez izolace zdi z vnějšku) byl rosný bod posunut, tj. Nyní se hlavní kondenzát shromažďuje uvnitř zdi a ničí ho rok co rok. 5 - 10 let a bude zde druhé okno.
  1. necitlivost
   #2 necitlivost Hosté 13. listopadu 2017 14:41
   2
   Ve vašich slovech je samozřejmě určitá pravda, ale není to skvělé. Za prvé, za zdí se nevytváří žádná vlhkost, protože prostě nemá kam přijít. Expandovaný polystyren je izolován od osoby a není tak škodlivý, jak jste maloval. Při zapálení je jakýkoli stavební materiál toxický.
   1. Evgeny Nikolaevič
    #3 Evgeny Nikolaevič Hosté 12. března 2018 9:09 hodin
    1
    V těchto slovech ne zrnko pravdy, ale pravá pravda. Marně si myslíte, že polystyrenová pěna je izolována od člověka, její výtok snadno prochází betonem o tloušťce půl metru. A jeho poškození je obrovské: je zakázáno používat SNIP i venku, pouze k zahřívání základů. Nyní o izolaci zevnitř, což znemožňuje přístup tepla ke stěně a otevření chladu venku, takže zeď zamrzne na samotnou polystyrenovou pěnu (mimochodem, polystyrenová pěna je také na rozdíl od vytlačování pouze granulovaná) a při odmrazování přirozeně zvlhne.
 2. Vasya
  #4 Vasya Hosté 15. listopadu 2017 21:03
  1
  Spoje mezi deskami nemohou být pokryty lepidlem, vytvářejí se studené mosty. Je nežádoucí provádět izolaci uvnitř místnosti, mřížka by měla být uprostřed lepidla a ne jako na vaší fotografii.
 3. Dmitry
  #5 Dmitry Hosté 15. listopadu 2017 22:34
  2
  Neizolovávejte byt uvnitř, pouze venku. Zevnitř se tepelná izolace provádí v chladničkách nebo v krátkodobých místnostech.
 4. Ravil
  #6 Ravil Hosté 24. listopadu 2017 12:54
  4
  Expandovaný polystyren je NEBEZPEČNÝ nejen při zapálení, ale také jednoduše uvnitř. Tento materiál je neustále v termodynamické rovnováze. Když se okolní vzduch zahřeje nad 20 ° C, začne aktivní uvolňování styrenu. Ministerstvo zdravotnictví SSSR zakázalo polystyrenovou pěnu pro tepelnou izolaci místností, kde byli lidé. Dívky jsou neúrodné. Pouze pro nebytové prostory. Používá se také pro automobilové a železniční cesty, letiště, takže tráva neroste. Styren má tendenci se hromadit v těle. A je součástí napalmových bomb.
 5. sláva
  #7 sláva Hosté 19. září 2018 10:38 hodin
  0
  Ravile, vyhodili jste všechna kuličková pera a nepoužívali jste jednorázové nádobí? a obecně je třeba podle vašeho sektářského přesvědčení vyhodit spoustu věcí, je tam obsažen polystyren ...on je kolem nás ...
 6. sláva
  #8 sláva Hosté 19. září 2018 10:40 hodin
  0
  děsí, kolik negramotných kazatelů proti polystyrenu, i když většina z nich žvýkala polystyrenová pera ve škole, a nic ... a jíst z jednorázového nádobí ...

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky