DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Káva na čaj
Rakev na čaj

Pro výrobu rakví na přípravu čaje pro kutily pomocí lepenkové techniky je třeba připravit dva řezané společníky z bavlněné tkaniny (s obrázkem kuchyňského náčiní a klece), vázací nebo pivní lepenku (tloušťka 3 mm a 2 mm), papír Whatman, silné lepidlo PVA, transparentní polymer lepidlo, stejně jako nůž na prkénko, maskovací páska, nůžky, tužka a pravítko.
Rakev na čaj

Modelování a montáž krabice


Krabice se bude skládat ze dvou hlavních částí: krabice a sekce pro čajové sáčky. Chcete-li vytvořit krabici s lepenkou, vystřihněte dva obdélníky o velikosti 21,5 x 9,5 cm (základna rakve), 9,5 x 8,9 cm (boční stěny) a zadní stěnu o velikosti 20,9 x 8,9 cm a sklopný kryt 21, 5 x 9,7 cm.
Rakev na čaj

Nalepte boční a zadní stěny krabice na spodní základnu krabice (21,5 x 9,5 cm). Na konec přilepte horní základnu.
Rakev na čaj

Podle rozměrů znázorněných na obrázku vyřízněte podrobnosti o části pro čajové sáčky z lepenky. Nejprve lepte v pravém úhlu k základně a potom přilepte boční příčky. V této fázi musí být všechny části krabice slepeny průhledným polymerním lepidlem a maskovací páskou použitou k dočasné fixaci součástí.

Lepení krabic


Chcete-li vložit na přední stranu krabice, odřízněte obdélník 40,9 x 9,5 cm od papíru Whatman a 43 x 12 cm od tkaniny s obrázkem kuchyňského náčiní. Přilepte látku na papír Whatman a na každé straně ponechte 1 cm přídavku.
Rakev na čaj

Dále pro lepení textilních a papírových částí použijte lepidlo PVA.
Vložte boční a horní základnu krabice do výsledného prázdného místa.
Rakev na čaj

Odřízněte přebytečnou látku v rozích krabice.
Rakev na čaj

Přiveďte povolenky a přilepte je.
Rakev na čaj

Podobně zpracovávejte rohy kloubů ve spodní části krabice.
Rakev na čaj

Nyní se připravte na vložení vnitřního dna krabice: odřízněte obdélník o rozměrech 20,5 x 9 cm od papíru a 22,5 x 11 cm od textilie. Na papír přilepte látku kuchyňským nářadím a rohy textilie odřízněte v pravém úhlu.
Rakev na čaj

Přilepte blank ke spodní části rakve, umístěte na stěny povolenky.
Rakev na čaj

Chcete-li přilepit vnitřek rakve, odstřihněte z papíru blank 38,5 x 8,8 cm a 40,5 x 10,8 cm z látky do červené klece. Rozřežte rohy látky v pravém úhlu a poté ji zabalte a přilepte přídavky podél dlouhých stran obdélníku.
Rakev na čaj

Přilepte obrobek na vnitřní stranu krabice. V této fázi tedy musí být obě strany a horní základna rakevového boxu nalepeny na vnější a vnitřní stranu.
Rakev na čaj

Výroba víček a sekcí pro čajové sáčky


K provedení této fáze vyřízněte obdélník 21,3 x 20 cm z papíru a 24,3 x 23 cm z textilie s obrázkem kuchyňského náčiní.
Rakev na čaj

Naneste lepidlo o délce 24,3 cm nejprve na vnitřek obrobku a poté na boční přídavky.
Rakev na čaj

Nyní nalepte papír Whatman na spodní základnu krabice a udělejte příspěvek na zadní stěně.
Rakev na čaj

Chcete-li dokončit slepení vnější části krabice, vystřihněte obdélníky: z papíru Whatman 20,5 x 8,5 cm, od textilie do klece - 1 cm více na každé straně, tj. 22,5 x 10,5 cm. Vyřízněte všechny rohy pod úhlem 45 stupňů, přidejte povolenky dovnitř a přilepte povolenky podél dlouhých stran a poté podél krátkých stran krabice. Výsledný obrobek nalepte na vnitřní základnu a položte přídavek na kryt.
Navrhněte si čajový sáček. K tomu vyřízněte obdélníky o rozměrech 20,3 x 8,7 cm a 20,3 x 8,5 cm z lepenky (2 mm) a přilepte je podél dlouhé strany. Poté, v souladu s rozměry uvedenými na obrázku, ořízněte 4 části oddílů a vložte je mezi základny.
Začněte lepit část sáčku s vnějšími stranami.Chcete-li to provést, vystřihněte obrysy částí z papíru Whatman a zakryjte je hadříkem zobrazujícím kuchyňské nádobí. Nalepte díly na vnější strany sekce sáčku a umístěte povolenky na dno základen a přes výřezy do buněk.
Rakev na čaj

Uzavřete části vnitřních příček proužky látky.
Rakev na čaj

Pokračujte v lepení uvnitř sekce. Vystřihněte 3 obdélníky 16 x 6,4 cm z papíru a 18 x 8,4 cm od textilie do klece. Vnitřní buňky vložte pomocí získaných polotovarů, což umožňuje boční příčky.
Rakev na čaj

Chcete-li vložit boky příček, vystřihněte 6 dílů z papíru Whatman, vložte je přes ně hadříkem a přiveďte dovnitř povolenky. Nalepte je na kartonové díly.
Na konci vytváření krabičky na čaj nalepte dno části sáčku na základní látku, slepý přířez přilepte na zavěšené víko a připojte ozdobnou rukojeť.
Rakev na čaj

Rakev na čaj

Rakev na čaj

Krabice na čajové sáčky je připravena.
Rakev na čaj

Elena Tregub
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky