DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Osm kroků pro pokládku dlažebních desek

Příprava nadace


1. Nejprve musíte pečlivě připravit základnu. Pro řádné provedení této práce musíte vzít v úvahu životnost a vzhled, na který počítáte. Musíte začít příkopem, jehož spodní část chcete vyrovnat. To se nejčastěji provádí pomocí válečku, ale ideální stroj je specializovaný. Pokud není vhodné jiné řešení, můžete vzít vibrační desku, která se s touto úlohou vypořádá. Ruční utěsnění je příliš časově náročné a neefektivní. Hloubka příkopu závisí na účelu dlážděné oblasti a v důsledku toho na tloušťce chodníku, jakož i na vrstvách položených pod deskami. Kromě toho je nutné, aby zhutněné dno příkopu přesně reprodukovalo požadovaný úhel sklonu.

Základní vrstvy Tab


2. Další fází je pokládání základních vrstev. Pod podlahovými dlaždicemi pro povrchy, na nichž dochází k pohybu (přístupy k domům, parkovištím nebo silnicím), nejčastěji leží vrstva suti. Je pečlivě stlačený vibrační deskou. Pokud se očekává zatížení nejen ve formě automobilů, ale také ve formě těžkého vybavení, měla by být tato vrstva ještě silnější.

Označení přistávací zóny


3. Dále je nutné označit přistávací zónu, pokud je plánováno. Obrubníky jsou nejvhodnější pro beton. Je třeba vyzdvihnout chodníky a květinové záhony, které budou procházet zemí.

Povrchové těsnění


4. Po položení obrubníků povrch utěsněte. Základní vrstvy pod deskami se třikrát vrazí, pokaždé samostatně.

Příprava substrátu


5. Nakonec je vrchní vrstva připravena pod půdu z velmi jemného materiálu, prakticky písku. Tato vrstva se nemíchá s betonem, což usnadňuje demontáž konstrukce v případě dodatečné potřeby demontáže. Kromě toho by bez tohoto opatření mohly dlaždice v zimě prasknout v chladu, protože se beton v chladu rozšiřuje. Tato tenká vrstva musí být vyhlazena při zachování rovnoměrného rozložení materiálu. Z prvních pěti fází pokládky dlažby je časově nejnáročnější proces přípravy substrátu. Položení chodníku ve srovnání s ním je zábava pro děti. Jediným případem, ve kterém je tato fáze odlišná, je pokládání přírodního kamene.

Instalace vozovky


6. Instalace chodníku začíná od nejnižšího bodu položeného povrchu. Odtud přichází pohyb nahoru. Standardní dlaždice se snadno sestaví do jakéhokoli vzoru. Pouze v případě atypických rozměrů se lze uchýlit k deformaci chodníku. Udělat to sám stojí jen za zážitek.

Obecná doporučení


7. Pokud je dlažba již položena, je zakrytá prachem, zejména pro spáry ve spárách mezi dlaždicemi. Aby tato oblast byla v pořádku, stačí pravidelně používat koštět. Během pokládky musí být všechny dlaždice čisté a vždy suché, proto se po dešti práce neprovádí.

Závěrečná fáze


8. Posledním krokem je utěsnění celé plochy pomocí vibrační desky. Při konečném zpracování musí být na desku nasazen ochranný obal, aby nedošlo k poškození chodníku.
Komentáře (1)
  1. Alexey
    #1 Alexey Hosté 7. března 2018 00:53
    6
    No, něco takového není vůbec informativní ... Žádné složení vrstev, jejich tloušťka, pravidla značení (mezery, pokud by měly být)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky