DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Jednoduchý robot - slunéčko sedmitečné
Podzim je čas nejen pro krásné lesní focení, ale také pro podzimní řemesla, která se od nás očekávají ve školkách a školách. Hlavní věc v tomto oboru je originalita. Abychom dosáhli absolutní originality, můžete si vyrobit berušku robota z kostky. Nikde na jiných stránkách nenajdete nic podobného.
Robot - Beruška

Budete potřebovat:


  • - kostka;
  • - vibrační výstražný motor z jakéhokoli funkčního nebo nefunkčního telefonu;
  • - malý posuvný spínač;
  • - dvě baterie formátu AG13;
  • - stříkačka 5 cm3 jako přihrádka na baterie;
  • - malý drát;
  • - páječka a pájka (nejlépe);
  • - horké lepidlo;
  • - laky na nehty nebo barvy.

Robot - Beruška

Vibrační motor lze vyjmout z jakéhokoli nečinného telefonu, protože se samy zlomí velmi zřídka. Určitě vy nebo vaši přátelé najdete telefon, jehož oprava již není praktická. Takový motor má dva výstupy a na jeho polaritě nezáleží, tj. nezáleží na tom, kde připojit plus a kde mínus.
Robot - Beruška

První zapojení je připájeno k jednomu z motorových kontaktů a středovému kontaktu spínače. Tyto spínače jsou nainstalovány téměř ve všech čínských hračkách s bateriemi. Pokud najednou nenajdete nic podobného doma, můžete si ho koupit v obchodě s rádiovými součástmi.
Je opravdu možné obejít se bez páječky: stačí pečlivě ovinout vodiče ke kontaktům a upevnit je horkým lepidlem, ale připojení nebude tak spolehlivé jako při pájení.
Robot - Beruška

U stříkačky odřízněte nos a zkraťte jej tak, aby se vešly dvě baterie.
Robot - Beruška

Pro dobrý kontakt baterií s vodiči stačí pouze dobře zatlačit a upevnit malým množstvím elektrické pásky nebo lepicí pásky.
Robot - Beruška

Nyní byste měli pájet vodiče přicházející z baterií na volný kontakt motoru a na všechny extrémní kontakty spínače. To je veškerá elektronika našeho podzimu řemesla.
Robot - Beruška

Robot - Beruška

Všechno by mělo zapadat do skořápky. Motor by měl být položen v části, kde bude „hlava“ berušky. Ujistěte se, že žádné části nevyčnívají za spodní rovinu.
Robot - Beruška

Když je vše nastaveno a jste přesvědčeni, že motor pracuje, můžete díly opravit malým množstvím horkého lepidla.
Zbarvení je velmi jednoduché. Nejprve zakryjte skořápku vrstvou červeného laku. Potom černým lakem nakreslete hlavu a tečky našeho berušky. Když je vše suché, můžete čerpat oči.
Robot - Beruška

Zaručujeme, že pádová plavidla vašeho dítěte překvapí a potěší děti i učitele. Taková beruška se pohybuje velmi zábavně.

Podívejte se na video robota


Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky