DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak si vyrobit konferenční stolek
Všichni se snažíme, aby byl interiér našeho bytu pohodlný a zároveň funkční. Jednou z hlavních rolí při vytváření takové harmonie jsou objekty. nábytkudíky tomu je vytvořen pohodlný a pohodlný prostor. Konferenční stolek je poměrně specifická věc a nevejde se do všech interiérů, přesto však tento konkrétní prvek interiéru dokáže kombinovat různé styly a vytvořit atmosféru klidu a relaxace.
Jak si vyrobit konferenční stolek

V návrzích obchodů s nábytkem najdete tabulky různých vzorů, ale ti, kteří odlišují šroubovák od dláta, si mohou sami vyrobit svůj vlastní originální konferenční stolek. Co je potřeba? Nejprve ze všech - materiál, ze kterého bude vyroben stůl, nástroj, upevňovací prvky, válečky, metr. Náš stůl bude vyroben na bázi laminovaných dřevotřískových desek nebo z odpadu staré, staromódní zdi.
Přišli jsme se vzhledem našeho stolu a nakreslili náčrtek. Ještě lépe, okamžitě vytvořte výkres tak, aby byly vidět všechny velikosti. Malý stolek s námi bude sestávat z horního a spodního krytu upevněného bočními stěnami a uprostřed bude police pro malé věci (slouží také jako rozpěrka pro zvýšení pevnosti konstrukce). S rozměry je vše přísně individuální, ale nezapomeňte, že konferenční stolek nemůže mít rozměry jídelny. Horní víko stolu z příkladu bude 65 cm dlouhé a 45 cm široké.
Jak si vyrobit konferenční stolek

V souladu s tím bude mít spodní kryt velikost 55x35 cm. Výčnělek podpěry boční stěny je 20 cm. Délka a šířka prostřední police je 46 a 20 cm. Výška stolu je 45 cm, s výjimkou válečků. Jako upevňovací prvky budou použity potvrzovací materiály, plastové plasty a kovové rohy.
Jak si vyrobit konferenční stolek

Označte na desce rozměry horního a dolního krytu, bočních stěn a střední police. Poté jsme podle plánovaných linií vyřízli podrobnosti pomocí skládačky. Povrch dřevotřískové desky má vysokou tendenci k tvorbě třísek, proto se musíme snažit snížit vliv různých faktorů na tento proces. Soubor skládačky by měl mít nejmenší zub a regulátor rychlosti na nástroji musí být nastaven na 0. Nicméně i při takových opatřeních se mohou i nadále objevovat třísky a otřepy, takže po řezání musíte projít rašple podél řezů a pohybovat nástrojem pouze „pryč od vás“ ". Při řezání bočních stěn je lepší použít svorky a obě desky vytáhnout „čelem“ dovnitř. Takže dostáváme přesně stejné detaily. Tak dostaneme všechny mezery našeho stolu.
Dále musíme sbírat střední část stolu. Abychom nezkazili součásti, nejprve nastíníme a vyvrtáme všechny potřebné otvory a poté provedeme předběžnou montáž. Postavíme boční stěny svisle (pro zarovnání) a změříme střed, podél této čáry bude připevněna střední police. Vrtáme podél dvou otvorů pro potvrzení. Pokud neexistuje speciální vrták, můžete použít tři běžné - pro závitovou část, pro zahušťování a pro klobouk. Aby byly otvory ve stejné vzdálenosti a podle toho by byl střed vyrovnán, musíte složit obě strany a vyvrtat je současně. Poté musíte provést stejnou operaci s policí samotnou a na jejích koncích vytvořit otvory (nezapomeňte vyzkoušet na bočních stěnách).
Jak si vyrobit konferenční stolek

Po předkompilaci středu a vyhodnocení správnosti akcí můžete přejít k dalšímu kroku. Nyní musíte přilepit konce dílů ozdobnou hranou (prodává se v jakémkoli obchodním supermarketu). To bude vyžadovat zahřáté železo.Hranu lepicí stranou nanášíme na konec a jemně žehlíme horkou žehličkou. Ujistěte se, že se pod okrajem netvoří žádné mezery. Pokud je šířka ozdobné pásky větší než šířka konce, odřízněte přebytek nožem na tapety a vyčistěte řezy jemným smirkovým hadříkem.
Jak si vyrobit konferenční stolek

Jak si vyrobit konferenční stolek

Dalším krokem je připojení středu ke spodnímu a hornímu krytu. Střední část umístíme přesně uprostřed horní plochy spodního krytu. Zde musíte pečlivě změřit vzdálenost od okrajů, aby nedošlo ke zkreslení. Jako spojovací prvky používáme nábytkové rohy, které jsou k dílům připevněny samořeznými šrouby. S horním krytem děláme to samé.
Jak si vyrobit konferenční stolek

Jak si vyrobit konferenční stolek

Jak si vyrobit konferenční stolek

Jak si vyrobit konferenční stolek

Nyní musíme pouze upevnit válečky. Na spodním povrchu spodního krytu označíme místa pro instalaci, pozorujeme stejné vzdálenosti a pomocí samořezných šroubů posílíme válce. Zbývá zavřít potvrzovací klobouky ozdobnými čepičkami a položit stůl na své místo.
Jak si vyrobit konferenční stolek

Bez vynaložení velkého úsilí, nehledání vhodného modelu pro nakupování a bez utrácení rodinného rozpočtu si můžete zcela bezpečně udělat konferenční stolek sami.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky