DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Montáž plastových dveří
Dnes v téměř všech obchodech a nákupních centrech i v soukromých domech lidé instalují kovové plastové dveře. Tyto dveře nahradily staré dřevěné nebo kovové dveře. Plastové dveře mají elegantní vzhled, dostatečnou pevnost a vynikající energetickou účinnost (pokud si objednáte dvojsklo s i-sklem). Instalace kovově-plastových dveří může být provedena nezávisle.
Montáž plastových dveří

Pokud se stále rozhodnete změnit vzhled svých prostor a instalace kovových plastových dveří bude provedena samostatně, musíte jednat přesně podle plánu. Pokud jsou dveře uvnitř - je třeba je demontovat. Vyčistěte všechny zbytky konstrukce tak, aby základna stěn a podlahy byla bez zbytků. Poté proveďte měření dveří. Pokud jsou dveře vchodem, srazte omítku pouze v rozích k základně stěn a podlahy. Poté proveďte měření dveří v připravených bodech.
Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Aby instalace kovových a plastových dveří proběhla hladce, je nutné provést správné pořadí dveří. Z odebraných velikostí je nutné odebrat 1 cm z každé strany a pouze u takových velikostí objednat dveře. Toto je za předpokladu, že dveře jsou ve vodorovné poloze. Je-li jedna z jeho stran větší než druhá, musí být objednávka provedena podle velikosti menších stran.
Montáž plastových dveří

Po zadání objednávky jsou dveře vyrobeny asi týden. Jakmile je hotová a dodána do požadované místnosti, začíná instalace plastových dveří přímo. Nejprve musí být dveře ze závěsů odstraněny, aby zůstal jeden rám. Poté vložte tento rám do dveří a nastavte jej přesně podle úrovně. V případě potřeby ji zajistěte klíny. Poté vyplňte celý prostor mezi základnou dveří a rámem montážní pěnou. V tomto stavu nechte zárubeň dveří, dokud pěna úplně nevyschne. Obvykle to trvá asi 12 hodin. Po této době, s úředním nožem, odřízněte zbytky sušené pěny, které vyčnívají ven. Poté můžete zavěsit dveře na místo. Nezapomeňte je nastavit tak, aby se dveře nikam netřásly o rám nikde, zámek a západka se snadno otočily a jazyk na klice seděl na svém místě. V případě potřeby lze všechny mechanismy namazat speciálním nástrojem WD-40.
Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

Montáž plastových dveří

V konečné fázi instalace je nutné omítnout montážní pěnu. K tomu je nejlepší použít lepidlo na keramické dlaždice. Po zaschnutí dobře drží na zdi. Můžete také použít obyčejnou omítku (cement s pískem). Pak musíte odstranit ochranný film z rámu dveří a dveří samotných. Otřete je od prachu a jiných nečistot. A v této fázi je instalace kov-plastových dveří považována za úplnou.
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Roman Viktorovich
  #1 Roman Viktorovich Hosté 9. června 2018 15:43
  0
  odtrhněte ruce a vložte do zadku
 2. Host Eugene
  #2 Host Eugene Hosté 24. července 2018 17:52
  0
  WD-40 není mazivo. Pro armatury existují speciální maziva. Použití vedehi zradí amatérky.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky