DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jednoduchý blikač na jednom tranzistoru
Existuje silná potřeba, aby LED dioda blikala, aby se zvýšila přitažlivost lidské pozornosti signálu. Abychom však vytvořili komplexní schéma, prostě není čas a místo pro umístění rádiových prvků. Ukážu vám obvod, který se skládá pouze ze tří, a LED dioda bude blikat.
Jednoduchý blikač na jednom tranzistoru

Okruh funguje dobře od 12 voltů, což by mělo zajímat motoristy. Pokud vezmeme celý rozsah napájecího napětí, leží v rozmezí 9-20 voltů. Aplikace tohoto zařízení tak mohou najít hodně.
Jednoduchý blikač na jednom tranzistoru

Toto je opravdu super jednoduchý obvod, který LED dioda bliká. V obvodu je samozřejmě velký elektrolytický kondenzátor, který může ukrást mnoho prostoru, ale tento problém lze jednoduše vyřešit pomocí moderní elementární základny, jako je kondenzátor SMD.
Jednoduchý blikač na jednom tranzistoru

Všimněte si, že základna tranzistoru visí ve vzduchu. To není chyba, ale návrh obvodu. Základna se nepoužívá, protože v práci se používá zpětná vodivost tranzistoru.
Jednoduchý blikač na jednom tranzistoru

Jednoduchý blikač na jednom tranzistoru

Takový blikač může být smontován sklopnou instalací po dobu asi patnácti minut. Oblečte smršťovací hadičku a vyfukujte horkovzdušnou pistoli. A teď máte generátor blikající LED diody. Frekvenci blikání lze změnit zvýšením nebo snížením kapacity kondenzátoru. Okruh nemusí být konfigurován a pracuje okamžitě s opravitelnými obvodovými prvky.
Blikač je velmi hospodárný v provozu, spolehlivý a nenáročný.

Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Vladimir
  #1 Vladimir Hosté 30. října 2017 17:08
  2
  Člověče, mohl bych zmínit, že v tomto obvodu tranzistor pracuje v lavínovém režimu. Hodně štěstí.
 2. alexey
  #2 alexey Hosté 22. listopadu 2017 07:55
  1
  Něco nefunguje
 3. Masik
  #3 Masik Hosté 10. května 2019 10:17 hodin
  0
  Sestaveno s běžnou 3V červenou LED - svítí, ale nebliká. Kapacitní odpor kondenzátoru se změnil, odpor rezistoru - účinek také nedosáhl ... ((((

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky