DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jednoduchá lehká hudba při 220 V
Jedná se o nejjednodušší světelnou hudbu, která má pouze jeden prvek. Ano, absolutně jeden a nic jiného než: žádné odpory, žádné tranzistory ... Je docela možné sestavit takovou světelnou a hudební instalaci za 30 minut. Vše, co potřebujete, je jedno polovodičové relé.
Polovodičová relé se objevila na trhu relativně nedávno a již s jistotou dobyla trh s elektronikou. Je to pochopitelné, dám hlavní výhody.
 • - Výkon.
 • - izolace napětí.
 • - Tichý ve srovnání s konvenčním relé.
 • - Detektor nulového přechodu.

Je jich mnohem víc, přinesl jsem jen pár.
Polovodičové relé ve skutečnosti, kromě jména, nemá nic společného s mechanickým relé, které každý obvykle představuje, když slyší toto jméno poprvé. Jedná se o běžný triak klíč s regulačními a izolačními obvody.
Tento zázrak stojí naprosto levně a lze jej snadno zakoupit na našem milovaném aliexpress.com

Na trhu s rádiem existuje mnoho různých typů relé: malý a velký, výkonný a nízkoenergetický. Vzal jsem si to:
Nejprve má šroubové svorky pro připojení. Za druhé, může přepínat zátěž s napětím 24-380 V a proudem až 60 A. Samozřejmě jsem to vzal s vyčerpávajícím hledáním pro jiné účely. K ovládání girlandy stačí vzít od 2 A. Zatřetí, řídicí napětí je od 3 do 32 voltů, puls. To je to, co potřebujeme, protože budeme ovládat relé přímo se zvukem přiváděným z výstupu nízkofrekvenčního zesilovače.
Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Light Music Scheme


Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Polovodičové relé je součástí otevřeného obvodu svítilny nebo věnce. A zvuk z reproduktoru je přiváděn na vstup polovodičového relé. Schéma není nikde jednodušší. Hlavní věcí není zaměňovat závěry. Jakmile se začne přehrávat hudba ve sloupci, věnec okamžitě začne blikat do rytmu hudby.
Výstup ze zesilovače je převzat z libovolného kanálu, vlevo nebo vpravo. Můžete se připojit mezi výstupy, takže věnec bliká se stereo efektem. Pokud je do subwooferu výstup, můžete se k němu připojit. A můžete vzít dvě girlandy a dvě relé a připojit se k různým kanálům. Spousta možností, vyberte si, co se vám líbí.
Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Do obvodu jsem přidal přepínač parkovací pro přepínání. První přepínač na diagramu, takže můžete věnec jednoduše zapnout v normálním režimu. Druhým je vypnout vliv hudby na ni.
Díky galvanické izolaci je vysoké síťové napětí spolehlivě izolováno a neprochází reproduktorem a zesilovačem.
Vzal jsem si plastovou nádobu, dal tam zásuvky, abych spojil náklad. Vyrobil jsem otvory pro přepínače a připojil celý systém.
Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Zátěž byla LED věnec na vánoční stromeček. Okamžitě napojen na sloup, který stál u stromu.
Jednoduchá lehká hudba při 220 V

Výsledek byl velmi cool, podívejte se na video práce:
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Sergey Ivanov
  #1 Sergey Ivanov Hosté 26. října 2017 20:29
  3
  Skvělé! Nevěděl jsem o tomto zařízení (relé) Děkuji!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky