DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Pes pomocí techniky patchwork
Nejúžasnější dovolená se blíží - Nový rok. A co je potřeba, abychom se s ním setkali co nejjasněji? Samozřejmě, jasné malé věci, doplňky a suvenýry. Vyrobené z vlastních rukou, dávají pocit tepla a nabíjení pozitivně. Nabízíme šít polštář z vícebarevných hadrů. Ale ne jednoduchý, ale pes stylizovaný jako symbol nadcházejícího roku 2018.
Patchworkový pes

K práci budete potřebovat následující materiály a nástroje:
  • skvrny z husté tkaniny různých barev;
  • vlákna
  • nůžky;
  • čtverec nebo pravítko pro řezání;
  • výplň pro polštáře.


Prvním krokem při vytváření produktu je řezání. Vyřízněte z připravených hadrů 82 čtverců stejné velikosti. Čím větší je strana každého použitého čtverce, tím větší bude polštář. Například, je-li strana čtverce 10 cm, bude mít konečný produkt velikost asi 50 cm na výšku a 60 cm na šířku.
Patchworkový pes

Po oříznutí rozložte čtverce na stole podle vzoru a vyberte kombinaci barev. Výsledné rozložení můžete pro snadnější nasekat kolíky. Nebo si to jen můžete vyfotit a orientovat se v další práci na fotografii.
Patchworkový pes

Poté začněte jednotlivé čtverce prošívat a metodicky sbírejte tento originální skládací polštář ve tvaru psa.
Patchworkový pes

Patchworkový pes

Patchworkový pes

Ve spodní části polštáře nechte dva nebo tři čtverce nešité, otočte produkt lícem ven a vložte výplň dovnitř. Je-li strana čtverce 10 cm, pak výplň na polštáři bude potřebovat asi 300 - 400 g.
Patchworkový pes

Patchworkový pes

Patchworkový pes

Patchworkový pes

Poté, co je plnivo rovnoměrně distribuováno uvnitř produktu, zbývající otvor opatrně zašijte ručně. Polštář je připraven.
Patchworkový pes
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky