DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Dětská čepice s ušima
Pletení dětských věcí je potěšením. Výroba těchto materiálů a materiálů také trvá trochu času. A ve snu můžete snít cokoli.
Dětská čepice s ušima

Takže jsem se rozhodl zacházet s vnučkou s novým kloboukem. Vždy mám na skladě spoustu příze. A nové přadénky a zbytky. Příze se liší texturou, tloušťkou, barvou. Tentokrát jsem se rozhodl plést jednoduchý malý bílý klobouk. Moje příze je buklirovanny a obyčejný akrylát (továrny Pechorka). Vrátil jsem je do jedné koule, aby bylo snazší plést. Trvalo to asi 100 gramů příze a čtyři hodiny na klobouk pro dítě tří let.
Dětská čepice s ušima

Rozhodl jsem se plést s pletacími jehlami č. 2 a stále jsem připravoval háček stejné velikosti pro šití klobouku a pletení květiny. Ano, budete stále potřebovat běžnou jehlu a knoflík.
Objem hlavy mé vnučky je 48 cm. Také jsem změřil její hlavu od konce čela (nebo od začátku růstu vlasů) po krk. Dostal jsem 30 cm. Abychom zjistili výšku klobouku, je třeba tuto velikost rozdělit na dvě.
Dětská čepice s ušima

Dětská čepice s ušima

Na pletacích jehlicích jsem zaznamenal 84 smyček a pletl čtyři řady s elastickou páskou 2 x 2 (dvě přední smyčky, dvě nesprávné smyčky).
Pak jsem pletl podvazkovým stehem (všechny řady s obličejovými smyčkami) bez jakýchkoli doplnění nebo zmenšení, dokud jsem nedostal obdélník o velikosti 46 x 15 cm. Uzavřel jsem smyčky poslední řady háčkem a bez roztržení niti zahákl obdélník do válce (nebo trubky) . Závit se odtrhl (lze jej řezat nůžkami). Produkt je otočen na přední straně.
Dětská čepice s ušima

Dětská čepice s ušima

Dětská čepice s ušima

Poté sklopila trubku tak, aby se šev ukázal uprostřed, a háčkoval horní část podél přední strany. Výsledkem je takový klobouk. Aby to bylo zábavnější a zajímavější, udělal jsem na klobouku uši: ušil jsem dvě úhlopříčky v rozích klobouku bílou jehlou (těmi, které jsem pletl, ale ne pletl).
Dětská čepice s ušima

Nakonec se rozhodla ozdobit klobouk objemným květem. Můžete se připojit libovolný, na internetu je spousta schémat a videí. Znám několik způsobů pletení trojrozměrných květin, jednu jsem použil.
Dětská čepice s ušima

Dětská čepice s ušima

Dětská čepice s ušima

Dětská čepice s ušima

Pletl jsem květinu hladkých nití, jako složku. Stejné vlákno našilo obyčejnou jehlou květinu na klobouku a uprostřed zašilo knoflík.
Všechno, klobouk s ušima a dekorativní květina je připraven. Vnučka ocenila mou práci, líbila se jí. Tento bílý klobouk s potěšením nosí.
Dětská čepice s ušima
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Dasha Kudryavtseva
    #1 Dasha Kudryavtseva Hosté 6. října 2017 14:16
    1
    Skvělé! Je mi teď 10 let, ale zvládnu pletení. Při práci jsme šili jehlu, ale nedokončili jsme ji, takže jsem šel na váš web. Všechno je velmi zajímavé, je to jen užitečné pro panenky.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky