DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Jednoduchá sušička obuvi pro kutily
Jaro a podzim jsou roční období, kdy obuv často navlhne, a to zejména kvůli častým deštím. Nesušené boty mohou poškodit vaše zdraví z podchlazení nohou. Ano, a boty samotné nevydrží dlouho. Ať se stane cokoli, ukážu vám, jak vytvořit velmi jednoduché zařízení, které vám umožní těmto problémům zabránit.
Jednoduchá sušička obuvi pro domácí kutily

Vysoušeč bot se skládá pouze ze tří komponent. Není to tak jednoduché, ale spíše nejjednodušší. Já osobně jsem neviděl snazší. Navzdory své jednoduchosti má řadu významných výhod:
 • - Nízká spotřeba energie.
 • - Malá velikost. Žádný problém, můžete si vzít s sebou kamkoli jdete.
 • - Jako zdroj napájení můžete vyzkoušet baterie nebo dobíjecí baterie. Díky tomu můžete boty sušit kdekoli, například při výletu, při letním rybolovu atd.

Sušička nemá žádné topné prvky a vaše boty vysouší jednoduchou ventilací. Metoda je poměrně účinná a doba sušení není delší než doba elektrické topné sušičky, i když vše závisí na vnější vlhkosti.

Co je potřeba pro sušičku bot?


 • - Napájení 12 V (5 V).
 • - Dva chladiče (ventilátory) 12 V z počítače.

Sestava sušičky


Bereme dva ventilátory a připojujeme paralelně k napájení. Izolujte páskou nebo smršťovací trubicí. A vaše sušička bot je připravena. Položili jsme fanoušky na horní část obuvi, nebo pokud vložíme do obuvi. A zapojte jednotku do sítě.
Jednoduchá sušička obuvi pro domácí kutily

Jednoduchá sušička obuvi pro domácí kutily

Pokud rychlost sušení pro vás není tak důležitá, můžete odebrat zdroj napájení 5 V (nabíječka z telefonu). Tím se prodlouží doba schnutí obuvi, ale sníží se hluk ventilátorů. Samozřejmě to není velké, ale přesto se to někomu nemusí líbit.
Chtěl bych dodat, že k jedné napájecí jednotce můžete připojit alespoň 10 ventilátorů a vysušit 5 párů bot. Dost pro celou rodinu. A pokud se najednou namočíte a sušička je pouze jedna, zabere vám to jen pár minut, než vyrobíte několik sušiček, pokud ovšem nemáte všechny prvky po ruce.
Jednoduchá sušička obuvi pro domácí kutily
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Evgeny Guryevich
  #1 Evgeny Guryevich Hosté 3. srpna 2019 19:12
  0
  Ventilátory by se měly brát menší a vytáhnout na ně hadice -
  jinak bude ventilace v nejkritičtějším místě zavazadlového prostoru (špičky) příliš slabá.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky