DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Vánoční strom v botách
Dnes navrhuji vytvořit takový zajímavý vánoční stromeček.
K práci potřebujeme: PVA lepidlo, bílý papír, silná lepenka, zelené a hnědé nitě pro pletení, šest dřevěných špejlí, tkanina, dva nádoby z čokoládových vajec, lepicí omítka, sádra. Pro dekoraci připravte rybářskou šňůru, stuhy, korálky a dobrou náladu!

Vydělejme boty


Začneme vyrábět boty z kontejnerů. Úplně odřízněte horní víčko. V něm pečlivě ořízněte oválný kus, abyste mohli snadno položit obrobek na dno nádoby. Obě části lze upevnit horkým lepidlem nebo běžnou lepicí omítkou. Dále chováme sádru. Vložte nějaký sádrovec do špičky boty tak, aby náš vánoční stromeček stál sám. Připravenou sádru rozprostřete na film o tloušťce 5 mm. Položte naši botu na omítku. Jemně vrhněte odlitek do obrobku tak, aby se vytvořil jediný. Nechte ztuhnout. Totéž děláme s druhou botou.
Dále jsme vystřihli dva detaily z tkaniny, aby se vešly na botu: ovál na velikost podešve a pás kolem boty. Přidejte dva centimetry vysoko nad botu, abyste mohli látku zabalit dovnitř obrobku. Šijte horní část vzoru. Pak jsme to šili vzorem podešve. Vložíme botu do vzoru a pečlivě oblékáme vazbu dovnitř. Boty zdobíme podle vašich představ. Současně dotáhneme špičku tkaniny ve tvaru boty. Boty jsou připraveny!
Nyní se postaráme o nohy našeho vánočního stromu. Chcete-li to provést, odřízněte ostrou část špejle. Upevníme tři špejle lepicí páskou. Ve spodní části musíte udělat malé prodloužení, aby se nohy lépe zachytily omítkou v botách. K tomu stačí fixovat kousky tyčinek, pěny nebo lepenky mezi špejle. Pro větší pohodlí můžete použít elastické pásky nebo nitě. Nohy zabalte do hnědých nití.

Udělej to sám, udělej si sám


Další fází je vytvoření vánočního stromu. Z lepenky a papíru vyrábíme dva kužely a k sobě lepíme. Papír z PVA lepidla rychle navlhne a karton udržuje tvar našeho vánočního stromu. Čím je tedy karton hustší, tím lepší. Lepenkový kužel může být také upevněn lepicí páskou, takže vánoční stromek je bezpečně upevněn.
Vyřízli jsme dva kruhy podle velikosti spodního obvodu kužele: jeden s okrajem pro připevnění, druhý z lepenky, abychom dali hustotu produktu. Přilepte tyto dva kruhy k sobě. Ve výsledné části jsme vystřihli dva otvory, kterými propleteme nohy vánočního stromu. V horní části hole mohou být připevněny elastickým páskem nebo nití pro vytvoření náklonu.
Vkládáme obrobek do obuvi, pečlivě jej vyplňujeme omítkou. Počkejte, dokud se omítka nezasadí. A nechte až do úplného ztuhnutí.
Přibližně si všimneme, jak vysoký bude vánoční stromeček. Uvnitř vkládáme vatové tampony nebo papír tak, aby horní část nohou mohla spočívat. Hotový kužel přilepte na spodní část vánočního stromu.
Dále začneme zdobit samotný kužel. Natíráme to lepidlem, lepíme kolem nitě.Pro větší pohodlí otočíme hotový produkt a přilepíme pozlátko. Takže náš vánoční strom je připraven. Nyní dejte volnou ruku své fantazii, aby vánoční stromek jiskřil barvami.
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky