DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Dlažební desky vlastníma rukama
Ceny dlaždic v posledních letech začaly komicky stoupat. I když není absolutně nic vzácného. Dlouho jsem vyráběl dlaždice pro své potřeby, a proto občas pozoruji ceny na trhu. Tento proces není jen složitý, ale spíše elementární. Mírně těžší než vyřezávání písků z písku.
Dlažební desky pro kutily

Cena této dlaždice je určena pouze cenami cementu a písku, a pak dostanu písek zdarma. S mými dlaždicemi obvykle upravuji cesty a cesty v zahradě a na zahradě. Jednou jí dokonce udělal parkoviště pod autem.

Výroba dlaždic


Začneme přípravou cementového roztoku. Beru proporce: 4 kbelíky písku, 1 kbelík cementu, 1 kbelík vody. Vše dobře promíchejte a nalijte do dřevěných forem. To je vše.
Ručně vyráběné dřevěné tvary mi slouží více než 5 let. Hlavním obvodem je paprsek a nahoře je kolejnice, která ve skutečnosti drží celou strukturu.
Dlažební desky pro kutily

Udělal jsem deset takových forem.
Dlažební desky pro kutily

Roztok hněte v plastové misce (velmi snadno se čistí) a změřte proporce pomocí plastového kbelíku majonézy. Už vím, kolik řešení vyžaduje pro všech deset forem, a proto hnětím přesně tak, aby nedošlo k žádnému nadbytku.
Dlažební desky pro kutily

Dlažební desky pro kutily

Při kontaktu s roztokem používejte gumové rukavice, jinak by roztok rychle poškodil vaše ruce.
Nalil jsem formy do roztoku a počkal jsem, až ztvrdne. To znamená, že míra produktivity je 10 dlaždic za den a 70 dlaždic za týden. Nalijte obvykle večer, za den vyjměte a vyplňte nové řešení.
Dlažební desky pro kutily

Dlažební desky pro kutily

Měsíčně se získá 300 kusů! A je to snadné!
Pokud bude dlaždice vystavena velkému zatížení - při nalévání malty doporučujeme do středu položit kus ocelové mřížky. Pokud jde o chodce, je to normální.

Dlažební desky


Pokládání obkladů je také velmi jednoduché.
Vykopeme drážku pod dlaždicí o výšce dlaždice. Zarovnejte cestu na šířku a výšku. To je nutné. Trochu zabalte zemi. Pak položte vrstvu písku. Nahoře jsme obkládali dlaždice v malé vzdálenosti od sebe, takže v zimě všechno neprasklo ani neprasklo. Jak to všichni položili, zaplnili jsme trhliny pískem. To je vše - můžete bezpečně chodit.
Dlažební desky pro kutily

Tvar dlaždice.


Dlažební formy mohou být vynalezeny v jiném tvaru. Udělal jsem to nejjednodušší. Lze je snadno sestavit. Pouze čtverečky jsou ještě jednodušší.

Závěr


Do-it-yourself dlaždice mohou a měly by být provedeny. Tento proces vám ušetří spoustu peněz. To je dokonce nápad pro firmu, kde můžete vydělat slušné peníze. Je módní začít prodávat se svými sousedy. Dlaždice, pro ty, kteří žijí v soukromých domech, jsou téměř vždy potřeba. Vezměte tedy na vědomí. Hodně štěstí
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Eugene Gross
    #1 Eugene Gross Návštěvníci 5. června 2019 19:16
    0
    Ahoj, líbil se mi tvůj nápad, také jsem vytvořil formuláře, jen mi řekni trochu méně.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky