DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »DIY Diy organizátor
DIY organizátor

Z běžných improvizovaných materiálů si můžete pohodlným organizátorem pro dětský pokoj vytvořit vlastní ruce. Může být užitečné pro ukládání různých věcí pro vaše dítě: od jezdců a vesty po plenky a hygienické výrobky pro péči o dítě. Organizátor pro dítě je velmi snadno vyrobitelný z nejběžnějších improvizovaných prostředků, které jsou uloženy v každém domě. Dětský organizátor nejen zjednoduší život rodičů, ušetří spoustu místa ve skříni, ale také pomůže pohodlně ukládat různé věci, které dítě má.
DIY organizátor

Materiály


DIY organizátor

Hadřík, papír, lepenka (nebo hotová krabička), nůžky, páska, lepidlo, pravítko, sešívačka, psací nůž, pero (tužka), oboustranná páska, běžná páska.

Příprava pro organizátora dětí. Pokyny krok za krokem.


DIY organizátor

Před zahájením práce na dětském organizéru je nutné změřit zásuvku nebo komodu, ve které budou uloženy věci dítěte. Je lepší měřit velikost budoucího pořadatele neomezeně, ale s rezervou 1-1,5 cm pro další místo v krabici. Měření budoucího základu pro organizátora by mělo být provedeno individuálně, na základě vašich přání ke zlepšení prostoru ve skříni.
Je také nutné předem naplánovat, jak bude organizátor umístěn uvnitř boxu a jakou velikost by měly mít vnitřní schránky. Pro pohodlí při ukládání různých věcí si můžete připravit krabice různých formátů: velké i malé. Výška krabice musí být o několik centimetrů menší než komoda nebo skříňka.
Na základě dětského organizátora vezmeme obyčejnou lepenkovou krabici, změříme požadovanou velikost organizéru a vystřihneme ho pomocí kancelářského nože. Při správném měření byste měli získat pět částí: základnu krabice a její čtyři strany. Chcete-li ušetřit čas, můžete také použít hotovou krabici požadované velikosti. Například ze spodních bot nebo malých domácích spotřebičů.
DIY organizátor

Lepené polotovary lepíme pevně páskou na obou stranách tak, aby dno krabice bylo silné, nerozpadlo se a neohýbalo se. Přilepte strany k základně dětského organizéru. Je nutné, aby tyto strany stály na horní části dna krabičky, aby se nová velikost pořadače stala nepříjemným překvapením.
DIY organizátor

Nejprve upevníme protilehlé strany lepenkové krabice. Bude tedy snazší určit, kolik navíc je třeba odříznout na jiných částech stran pořadače, pokud byly obrobky nesprávně změřeny. Poté, co je základna dětského organizátoru připravena, můžete umístit sestavené krabice do přihrádky, abyste se ujistili, že rozměry odpovídají požadované velikosti.
DIY organizátor

Pokračujeme v další práci na dětském organizátoru. S centimetrem měříme vnitřek krabice, protože karton může mít různou tloušťku. Pro větší pohodlí zaznamenáváme měření na papír.
Tužkou (tužkou) a pravítkem si udělejte poznámky na připravené tkanině a vystřihněte vnitřní boční části pořadače na požadovanou velikost. Připevníme spodní část krabice k tkanině a změříme část, kterou lepíme na vnitřní dno.
DIY organizátor

Obracíme se k měření vnější strany pořadatele. Měříme vnější obvod krabice a přeneseme ji na látku. K měřeným rozměrům textilie přidejte další 1,5-2 centimetrů přebytečného materiálu pro práci.
DIY organizátor

Aby byl dětský organizér barevnější a živější, můžete pro vnitřní a vnější použití použít tkaniny dvou barev. Proto bude organizátor pro dítě vypadat více originální.
DIY organizátor

Stejně jako v navrhované dílně můžete také použít monofonní tkaninu světlé barvy pouze pro spodní část vnitřní strany krabice (spodní část krabice). A sbírat všechny ostatní strany pořadatele z jiného materiálu, například ve formě pohádkových postav nebo vtipných zvířat.
Kromě toho může být dětský organizér vložen také ozdobným světlým papírem. Pokud však rodiče plánují používat dětský organizér k ukládání plen, plenek, vest a romper dítěte, je lepší používat látku při práci.
DIY organizátor

Po přípravě všech detailů na ozdobení krabičky žehlte tkaninu železem. Je mnohem pohodlnější pracovat s rovnoměrnou látkou a organizátor bude mít úhlednější a atraktivnější vzhled. Rovněž je nutné předžehlit tkaninovou část pro vnější stranu organizéru. Proužky žehlte pár centimetrů železem.
DIY organizátor

Vyzdobte dětský organizér. Pokyny krok za krokem.


Po ohnutí okraje tkaniny o centimetr, aby se mohl kloub později skrýt, je nutné tkaninu upevnit podél okraje k vnitřní straně krabice sešívačkou. Tkanina musí být pevně utažena po obvodu krabice. Poté opatrně složte záhyby tkanin v rozích a přilepte lepidlem. Tkaninu můžete také připevnit na odolnou oboustrannou pásku.
DIY organizátor

Poté je nutné vzít část připraveného materiálu a položit ji na dno krabice. Poté by měla být na tkanině provedena tužka (pero), aby se ohnuly všechny potřebné strany materiálu na požadovanou velikost. Hrany ohýbáme a žehlíme je železem.
DIY organizátor

Polotovar lepidla lepíme lepidlem nebo oboustrannou páskou na dno uvnitř krabice. Opatrně ležel na dně a stlačte látku rukama.
DIY organizátor

Poté oboustrannou pásku přilepte k vnitřnímu okraji horní části krabice. Můžete použít dlouhý list oboustranné pásky po celém obvodu krabice a ohýbat ji na obou stranách na okrajích. Můžete také přilepit lepicí pásku tečkovanými čarami na obou stranách organizéru.
DIY organizátor

Odstraňte pásku oboustranné pásky a přilepte textilní část na vnější stranu organizéru. Vyhlazené strany okraje opatrně přilepte dovnitř krabice.
DIY organizátor

Pak je třeba látku ohnout a přilepit k vnějšímu okraji organizéru, materiál dobře táhnout po celém obvodu krabice. Rohy krabičky mohou být sešity dohromady pro dlouhou životnost.
DIY organizátor

Otočte krabici a přilepte pásku na vnější spodní část organizéru. Poté odstraňte páskovou pásku ze spodní části vnější části krabičky a vyhýbejte se záhybům na látce, pevně přilepte materiál ke dnu pomocí oboustranné pásky.
DIY organizátor

Poté by měl být z papíru (bílý nebo barevný) vyříznut obdélník požadované velikosti a zalepen na vnější spodní stranu dětského organizéru.
DIY organizátor

Za tímto účelem správně změřte spodní část vnější strany krabice. K měření budete potřebovat pravítko a tužku (pero). Pokud je krabička velká, můžete pro vložení krabičky použít několik listů papíru A4.
DIY organizátor

Řezaný papír přilepíme lepidlem nebo jej upevníme na oboustrannou pásku ke spodní části dětského organizéru. Pokud byl obdélník sestaven ze dvou polovin papíru, mohou být strany pohodlně spojeny běžnou páskou nahoře.
DIY organizátor

Poté pomocí běžného lepidla můžete přilepit všechny chyby organizátora, pokud existují. Světlý a originální organizér pro školku batole je připraven k použití.
DIY organizátor

V takových krabicích můžete pohodlně ukládat věci svého dítěte ve svislé nebo vodorovné poloze. Navíc takový pohodlný organizér pro ukládání dětských věcí ušetří v zásuvce spoustu místa a pomůže vyčistit dům.
DIY organizátor
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky