DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Jednoduchá mini klimatizace pro kutily
Pokud jste přemýšleli o koupi klimatizace po dlouhou dobu, ale nejste připraveni utratit velkou částku za tento nákup, hlavní třída bude pro vás zvláště užitečná. Do-it-sami doma-vyrobené klimatizace vytvoří chladný domov v každém ročním období. Konstrukce tohoto vynálezu bude vyžadovat minimum zkušeností, času a peněz.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Výhody mini klimatizace:


 • Nízké náklady (500–1 000 rublů). Ve srovnání s vybavením, které výrobci nabízejí, domácí klimatizace vychází nejméně 20krát levněji a nevyžaduje další dodatečné investice.
 • Rychlost výroby (1,5-2 hodiny). Pokud jste opravdu chtěli získat klimatizaci dnes, v nejlepším scénáři, výrobci přinesou a nainstalují ji během několika hodin, kdy ji můžete zrychlit jako domácí klimatizaci.
 • Dostupnost zásob. Najdete většinu materiálů a nástrojů pro klimatizaci doma, zbytek najdete na stavebním trhu nebo v obchodním domě.
 • Nízká spotřeba energie. Odborníci odhadují, že klimatizace bez energeticky úsporného systému pracuje 450 hodin ročně, což je 1 000 rublů. Trochu, ale domácí klimatizace bude stát ještě levnější.
 • Schopnost přeskupit kdekoli v bytě. Domácí klimatizace je nízká, takže ji lze přeskupit z kuchyně do ložnice, z ložnice do obývacího pokoje a pravidelně měnit její polohu.
 • Bezpečnost Proud vzduchu přicházející z domácího klimatizačního zařízení není tak silný, takže není možné pod ním zachytit chlad. Tím je zajištěna bezpečnost pro vás a vaše děti.

Spotřební materiál:
 • Počítačový chladič - 2 ks.
 • Velká plastová nebo lepenková krabice - 1 ks.
 • Odtokové trubky - 2 ks.
 • Napájení (12 W) - 1 ks.
 • Polořezané plastové lahve - 2-4 ks.

Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Další nástroje:
 • Nůž.
 • Superglue.
 • Silikonové lepidlo.
 • Elektrická páska.

Výroba klimatizace by měla začít připojením napájecího zdroje a chladiče počítače. Na první pohled jsou chladiče schopny ochladit vnitřní část počítače a jejich výkon nestačí k zajištění podobného účinku pro celou místnost. Ve skutečnosti silná cirkulace vzduchu uvnitř potrubí vytváří silný tok, který se okamžitě šíří po celé oblasti. Pokud je připojení provedeno správně, budou chladiče fungovat ihned po připojení k zásuvce.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Vložte chladič do vyříznutého otvoru a připevněte jej silikonovým lepidlem, abyste zabránili úniku vzduchu skrz štěrbiny. Pokud jste pro výrobu klimatizační jednotky zvolili plastovou krabici, budete se muset potit přes řezačku otvorů: nahoře nasaďte chladič a zakroužkujte ho perem a pak vytvořte otvor nožem nebo nůžkami přesně podle značek. Bude to snazší, pokud uděláte značky tenkým vrtákem na plastu a poté začnete vyřezávat značky.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Pomocí dlouhých šroubů přišroubujte druhý chladič k prvnímu. Místo dvou malých chladičů můžete použít jeden výkonný. Výkon chladiče přímo závisí na stupni chlazení.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Sejměte kryt a prořízněte otvory pro výstupní trubku. Struktura by měla být upevněna silikonovým lepidlem.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Nasaďte druhou trubku, která bude řídit proud vzduchu.Nemělo by být upevněno lepidlem, jinak ztratíte schopnost točit a nasměrovat vzduch. Pro potrubí můžete vytvořit dva otvory, aby se vzduch šířil rychleji po místnosti.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Nasaďte víko a ujistěte se, že vzduch vstupující do potrubí je ponechán pouze potrubím. Pokud jsou viditelné malé praskliny, měly by být utěsněny silikonovým lepidlem.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Nyní zůstává záležitost malá - dostat se z mrazáku z několika ledových přířezů. Led, vložený do 1,5 litrových lahví, se roztaví jednu a půl hodiny po spuštění klimatizace, proto se pokuste vodu předem zmrazit. Čím více ledu, tím silnější a chladnější proud vzduchu. Klimatizace funguje dobře i bez přípravy ledu, ale dostanete analogový ventilátor.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Pokud nemůžete najít vhodnou plastovou krabici, můžete ji vyrobit ze silného papíru. Kartonová krabice není z hlediska kvality v žádném případě nižší než ta plastová, i když vypadá méně atraktivní. Situaci lze napravit vložením staré lepenky fólií. Led, který se rychle vypařuje uvnitř krabice, brzy způsobí, že lepenka nebude použitelná, takže lepenková krabice vydrží maximálně jednu sezónu. Pro větší pohodlí vložte polotovary do plastové misky, aby nedošlo k poškození lepenky.
Jednoduchá mini klimatizace pro kutily

Máte právo změnit počet chladičů nebo trubek, tvar krabice. Hlavní věc, kterou dostanete na konci, je pohodlný a praktický design, který může ochladit malou místnost a stát se skvělou alternativou k ventilátoru nebo drahé klimatizace.
Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Andrey
  #1 Andrey Hosté 10. září 2017 22:00
  1
  Kecy jsou kompletní. Když mrzne voda, vaše lednice bude generovat více tepla, než váš led absorbuje, když se rozpustí. ZÁKON O ZÁKONU ENERGIE. Na jednom místě ochlazujete vzduch a na jiném ohříváte.
 2. VICTOR
  #2 VICTOR Hosté 10. září 2017 23:37
  2
  lednice v kuchyni a COOL v místnosti
 3. Valui
  #3 Valui Hosté 11. září 2017 07:13
  10
  Jaké temné lidi máme (zacházet s komentátory shora). Toto je možnost rozpočtu! Přinesli to do místnosti, položili na stůl a půvab! Pracujte u počítače s pohodlím. O hodinu později se led změnil ... Chladný vánek v obličeji je velmi povýšen. Není třeba být chytrý a držet se. Jdi udělat skutečný, pokud samozřejmě, za 50 rublů))) ahaha))

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky