DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Na prodej najdete řadu věcí, které vytvořili kvalifikovaní lidé z improvizovaných prostředků. Velmi zajímavým nápadem je například nádoba přeměněná na barovou skříňku. Vypadá působivě a stojí stejně. Zároveň můžete udělat takovou věc sami, aby přesně vyhovovala vašim potřebám a požadavkům. V barech se dveře obvykle otevírají dolů, což nemusí být vždy pohodlné.
Níže je uveden návod, jak si vyrobit vlastní skříň z kanystrů s výškově nastavitelnými policemi. Umístění polic závisí na účelu, pro který je skříňka určena, například níže uvedená kombinace je vhodná pro fotografické vybavení, můžete ji však přizpůsobit vašim potřebám.

Potřebné materiály a vybavení


K práci potřebujete následující:
Materiály:
 • Starý umytý nebo nový kanystr.
 • Tabule.
 • Závěsy.
 • Pero.
 • Gumové těsnění.
 • Šrouby, šrouby a matice.

Vybavení
 • Dremel s řezacím kotoučem.
 • Úhlová bruska s řezacím kotoučem (bruska).
 • Pásová pila (nebo skládačka).
 • Soubor.
 • Značkovací pero.
 • Úhlové pravítko (volitelné, pravítko je také vhodné).
 • Brusný papír.
 • Hoblík.
 • Stolní vrtačka nebo vrtačka a vrtačka.

Rozhodněte se o velikosti dveří


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Než začnete řezat dveře v kanystru, vyplatí se rozhodnout, jaká by měla být velikost. Pomocí značky připevněné k čtverci můžete označit dveře různých velikostí a vybrat nejvhodnější. Ve výše uvedeném příkladu je to 30 mm od okraje nádoby.
Aby nedošlo k náhodnému smazání čáry nakreslené značkou, můžete ji přilepit průsvitnou lepicí páskou a nakreslit na ni tenčí linii perem, díky kterému bude pohodlnější řezat.

Vystřihněte dveře


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Dveře mohou být řezány dremelem nebo bruskou.
Druhá možnost může být rychlejší, zatímco bruska opouští širší slot, protože má širší pohon. Protože se plánuje přilepit gumové těsnění na dveře a okraje otvoru, byla by to vhodnější varianta. Při práci s bruskou budete pravděpodobně potřebovat pomoc při opravě nádoby.
V závěrečné fázi je vhodnější použít k seříznutí zaoblených rohů dremel. Při řezání kovu musíte být velmi opatrní s ostrými hranami v řezu. Použijte rukavice a okraje zašroubujte.

Gumové těsnění dveří a uložení


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Nalepte gumové těsnění na hranu dveří a zkontrolujte, zda jsou dvířka těsná. Pokud je to nutné, ořízněte a upravte úhly pomocí dremelu a pilníku.

Určete velikost a umístění polic uvnitř nádoby


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Nyní musíte pro skříň vyrobit vnitřní police. V závislosti na tom, co v něm chcete uložit, přemýšlejte o jeho designu. Obrázek ukazuje rozvržení vhodné pro fotografické vybavení, zatímco celá struktura může být dále rozebrána a přepracována, protože k montáži se používá zámkové spojení.
Vnitřní rozměry nádoby se mohou mírně lišit v závislosti na výrobci, takže raději začněte od vlastních měření. Chcete-li simulovat konečný výsledek a představit si, jak bude vypadat, můžete použít návrhářský program, jako je Autodesk Inventor.

Vyrobte si police


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Nejprve ze všech nabruste desky. V tomto případě měly desky tloušťku 12 mm.Poté pomocí šablon označte části polic na deskách. Pro jejich řezání je nejlepší použít pásovou pilu. Protože tento kanystr má uprostřed úzké strany vybrání, v polici bylo nutné vyříznout otvor vrtákem. Vyvrtejte také otvor pro připojení k opěrným sloupkům v každém rohu, 6 mm od okrajů se šířkou 3 mm a hloubkou 8 mm. Při upevňování police pomocí sponky vložte mezi klip a samotnou police kousek dřeva, aby nedošlo k jeho poškození.
Pro přesné uložení všech dílů k sobě a velikosti nádoby je nutné pečlivě brousit hrany a spáry. Pamatujte, že broušení je nejlepší u dřevěných vláken.
Nakonec je třeba snížit vertikální stojany. Chcete-li se připojit k policím pomocí hmoždinek, proveďte otvory na koncích sloupců o hloubce 12 mm, průměru 3 mm (pak by upevnění mělo být dlouhé 20 mm).

Příprava a montáž dveří


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Najděte závěsy, které odpovídají vašemu designu. Po změření šířky smyček a určení, kam je chcete připojit, vytvořte značku pomocí hřebíku nebo něčeho jiného, ​​co je ostré. Jedna z možností: smyčky ve vzdálenosti 15 mm od okraje nádoby, ve výšce 100 a 270 mm.
Aby nedošlo k chybě s umístěním díry, začněte vrtat pomocí tenké vrtačky, s výhodou o průměru 1 nebo 2 mm, a poté nainstalujte silnější vrták, který odpovídá zakoupeným šroubům.
Namontujte závěsy a případně ořízněte těsnění. Nyní je snadné určit umístění otvorů na dveřích připojením dveří a jejich umístěním do požadované polohy. Vyvrtejte otvory na dveřích, jak je popsáno výše, a připevněte k nim závěsy.
V neposlední řadě upevněte kliku na požadované místo. V tomto případě je nastavena na 45 mm od okraje a 180 mm od spodního okraje dveří.

Sestava police


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Nakonec musíte sestavit police pro skříňku. Bude to snadné nebo obtížné v závislosti na tom, jak komplikovaný design přijdete.

Naplňte skříňku a užívejte si


Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka
Kanystrová skříňka

Rozhodněte se, kam uložíte úžasnou skříňku. Nejdůležitější je samozřejmě najít místo, kde to bude v dohledu, a budete moci hrdě demonstrovat vytvoření vašich rukou všem.
Vraťte se
Komentáře (9)
 1. Pashakorabl
  #1 Pashakorabl Hosté 26. srpna 2017 11:00
  2
  Vyšla krásná věc. Perfektně se vejde do interiéru nějaké nově vyvinuté pátrací místnosti. Nebo perfektní pro brutalizaci vašeho pokoje.
 2. Alyaska
  #2 Alyaska Hosté 26. srpna 2017 20:10
  1
  Velmi zajímavé, ale obtížné. Je potřeba hodně vybavení. Možná zkuste něco podobného z plastové nádoby? Je to ještě snazší jej snížit.
 3. qeeeq
  #3 qeeeq Hosté 26. srpna 2017 23:53
  1
  V garáži mám kanystr z nerezové oceli. Zde se ukáže skříňka! Podle mého názoru si neumíte představit lepší - a nemusíte malovat
 4. Julia Vasilieva
  #4 Julia Vasilieva Hosté 22. ledna 2018 07:14
  1
  Kde najít takovou pečeť, řekni mi, prosím! Nikdo nechápe, co chci, nabízejí okna všude. A neumím vysvětlit, co potřebuji))
  1. Host Alexander
   #5 Host Alexander Hosté 21. září 2018 11:17
   1
   Toto je auto pečeť
   1. MegaVT
    #6 MegaVT Hosté 24. prosince 2018 21:29
    1
    To není pravda. Těsnění dveří automobilu má také gumovou kameru, ale zde není vidět. Závěr - buď to otočil dovnitř, což je zbytečné, nebo je to jen okraj. nic kondenzuje.
  2. MegaVT
   #7 MegaVT Hosté 24. prosince 2018 9:23 p.m.
   1
   Samozřejmě tomu nerozumí, pokud se ptáte na těsnění nádoby!)))))))))))))))))))))))))
 5. MegaVT
  #8 MegaVT Hosté 24. prosince 2018 21:18
  0
  Jsem v šoku ... Jaký druh keců lidé v naší zemi nedělají, i když ne v podnikání. Vyrábejte plynové skříně z plynových nádrží, ale spíše kuchyňských sestav). "- Aha, takže vím, že tento fotograf vždycky střílí s kanystrem!"))))))))))))
 6. Nicodemus
  #9 Nicodemus Hosté 11. května 2019 04:00
  0
  Po mnoho let byl ve spíži chalupy chován starý kanystr. Před pár lety jsem vyčistil spíž, vytáhl tento kanystr, chtěl jsem ho zahodit, ale všiml jsem si, že na něm jsou nějaké nápisy. Ukázalo se, že se jedná o zajatou německou kanystr z roku 1942. Škoda, že jsem takové starožitnosti vyhodil ... Odtrhl jsem ji tryskou na vrtáku, vyřízl dveře a velmi dlouho jsem je omýval z oleje, který zůstal uvnitř. Vyrobil police, přidržel podsvícení, položil na zadní stěnu zrcadlo - ukázalo se, že je to skvělý bar! Doplněn design koly, natřenými nahoře barvou „fieldgrau“ - hosté jsou potěšeni!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky