DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Přenos obrázků do tkaniny
Každý z nás má oblíbené obrázky nebo obrázky. Ať už se jedná o drahou fotografii, nebo jen o hezký obrázek z internetu. Možná byste se měli pokusit vytvořit vlastní jedinečné tričko přenosem tohoto obrázku do tkaniny? Je to velmi jednoduché a výsledek potěší nejen vás, ale také vaše blízké.
Dnes přeneseme obrázek pouze na samostatný kus látky, je snazší trénovat. A pak můžete převést kresby do trička, trička a dalších věcí. Je důležité pochopit, že je nejjednodušší přenést obrázek na bavlnu. Obrázky můžete také přenést na hedvábí. Obrázek bude jasnější než u bavlněného produktu.
Přeneste obrázky do tkaniny

Přeneste obrázky do tkaniny

V tomto příkladu vám ukážu velmi jednoduchý způsob přenosu obrázků do tkaniny. Budeme používat předměty, které najdete téměř v každé domácnosti.
Jak vidíte, použil jsem malovaný obrázek našeho psa, ale tato metoda je vhodná i pro jakoukoli fotografii.

1. krok: Co musíte připravit


Přeneste obrázky do tkaniny

Budete potřebovat následující položky:
 • Tkanina.
 • Obrázek vytištěný pomocí laserové tiskárny (pokud je vytištěn pomocí inkoustové tiskárny, nic nebude fungovat)
 • Levandulový olej
 • List papíru.
 • Lepivá páska.
 • Lžíce.
 • Štětec
 • Železo

2. krok: Příprava


Přeneste obrázky do tkaniny

Přeneste obrázky do tkaniny

Přeneste obrázky do tkaniny

Vyžehlte kus látky. Jak vidíte, použil jsem na to polštář.
Pod tkaninu by měl být umístěn list papíru, je nutné absorbovat přebytečnou tekutinu.
K fixaci obrazu na látku použijte maskovací pásku. Měl by být zrcadlen, zejména pokud plánujete obtékání textu. Pokud tak neučiníte, bude obraz na tkanině umístěn zpět dopředu. Obraz je nutné opravit, jinak se může během provozu posunout.

3. krok: Přenos obrázku


Přeneste obrázky do tkaniny

Přeneste obrázky do tkaniny

Přeneste obrázky do tkaniny

Na obrázek naneste několik kapek levandulového oleje a rovnoměrně je rozložte po celém povrchu štětcem. Je důležité pečlivě zpracovat celý obrázek tak, aby neexistovala žádná suchá místa.
Po přibližně 1–3 minutách můžete začít přenášet obrázek. K tomu jsem použil lžíci. Pomocí lžíce musíte začít jemně tlačit obrázek. Je důležité posunout celý obraz. Z času na čas můžete obrázek jemně zvednout a zjistit, co se stane.
Po přenesení obrázku na látku můžete papír vyjmout a nechat látku zaschnout. Předem by mělo být řečeno, že přenesený obrázek bude o něco méně jasný než originál. Kromě toho, pokud nebudou všechny oblasti dobře protlačeny, budou na tkanině mezery.

4. krok: Závěr


Přeneste obrázky do tkaniny

Zbývá pouze vyžehlit látku pomocí přeneseného obrazu. Nepoužívejte funkci páry. Teplota žehlení se může lišit v závislosti na typu tkaniny. Nastavte maximální teplotu, která je vhodná pro tento typ tkaniny.
Při překládání velkého obrázku je nejlepší vyhladit list několika průchody. Chcete-li to provést, pomalu posuňte žehličku pevně přitlačenou ke stolu podél dlouhé strany obrázku. Čas jednoho průchodu by měl být asi 30 sekund.
Hotové mistrovské dílo s přeneseným obrázkem lze prát v pračce při teplotě 40 ° C. Zde je však důležité vzít v úvahu, že při každém praní bude přenesený obraz bledší.
Kromě této metody existuje i trochu jiná možnost. Ale pro jeho implementaci, budete muset nejprve škrob škrobu, pak počkejte, až to zaschne. Škrob neovlivní konečný výsledek.
To je vše, podařilo se vám, gratuluji!
Tento článek je speciálně přeložen pro washerhouse.com/3/cs
.
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Olga Zakhar
  #1 Olga Zakhar Hosté 6. srpna 2017 09:21
  2
  Krásný kaaak. Povzbudil jsi mě k vyšívání! Ale dokonce jsem zapomněl, jak je to cool ... Podíval jsem se na tebe, přečetl jsem si to, to je všechno! Chci chytit svoji kočku)))), ale zdá se mi, že je dokonce skvělé tisknout písmena v zrcadle: jdete, a všichni se snaží číst), zejména text))))))))

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky