DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Čelenka s květy
Gilošový čelenka s heřmánkem a chrpy.
Čelenka divokých květů

K tomu budou zapotřebí následující materiály a nástroje:
 • - železný ráfek.
 • - oboustranná tenká páska.
 • - modrá tenká stuha pro okraj.
 • - nůžky.
 • - lehčí.
 • - páječka s tenkou špičkou.
 • - malý kousek skla nebo dlaždice.
 • - dva kruhy z plechovky o průměru 4,5 cm.
 • - páska 5 cm v bílé, žluté a modré (syntetická tkanina je možná).
 • - železné pravítko.
 • - lepicí pistole.
 • - bavlněné špunty do uší.
 • - zelená plsť.
 • - modré tyčinky na květiny.
 • - obyčejné černé nitě.
 • - nějaké bílé barvy.

Všichni se připravili a pustili se do práce. Začněme okrajem. Protože lepidlo nelepí dobře na kov, použijeme oboustrannou pásku.
Čelenka divokých květů

Na horní stranu a po celé délce ráfku lepíme pás lepicí pásky. Pokud přesahuje okraje, měl by být striktně řezán na šířku naší základny. Pak musíte na horní část pásky připojit tenkou stuhu. Na samém začátku ráfku přilepte několik závitů pásky k horní a spodní straně základny. Aby se při používání výrobku nedrtil za ušima. A pak jsme pásek připevnili pouze na horní část pásky a zvedli ochranný film.
Čelenka divokých květů

A dokončujeme zpracování ráfku s kadeřemi na druhém okraji základny.
Čelenka divokých květů

Nyní můžeme přejít na barvy. Vyrobíme z pásek nebo syntetických tkanin požadované barvy. V samotné kompozici bude 5 chrpy a 4 sedmikrásky. A proto jsme prořezali 16 bílých čtverců a bude jich tam 40 modrých. Všechny mají velikost 4,5 cm.
Čelenka divokých květů

A vystřihneme ohřátou páječkou na připraveném povrchu. Používáme dva cínové vzory. Jeden kruh by měl být změněn vytvořením denticles kolem okraje.
Čelenka divokých květů

Podle vzoru nakrájejte kudrnaté modré lístky. A na bílém kruhu je nutné další zpracování. Nejprve jsme do středu vložili tečku. Poté pomocí pravítka a páječky nejprve rozdělte kruh na 4 stejné části, poté rozdělte každou čtvrtinu na 3 lístky ve dvou řádcích. Jen nezapomeňte nechat nedotčený kruh o průměru 1 cm uprostřed obrobku. Ukázalo se, sedmikráska s 12 okvětními lístky. Zůstává pouze v každém okvětním lístku, aby kolem elegantně zaoblených rohů zapalovač zapalovač zapadl.
Čelenka divokých květů

Nyní můžete přistoupit ke shromáždění sedmikrásky. Pouze dodatečně musíte vytvořit mezery pro střed. Ze žluté stuhy nebo tkaniny vystřihněte proužky dlouhé 18 cm a vysoké 1 cm. Budete také potřebovat 4 kruhy plsti o průměru asi 2 cm a pro spodní část středu použijeme oříznutou polovinu ušní hůlky.
Čelenka divokých květů

Nejprve samozřejmě začneme lepit uprostřed heřmánku. Nejprve lepíme bavlněnou vlnu třásněmi a potom položíme zbývající pás kolem tyčinek na stejnou úroveň. Lepíme pouze spodní okraj okrajového polotovaru.
Čelenka divokých květů

Potom se narovnáme střed a zalepíme střídavě dva kruhy okvětních lístků střídavě zespodu a projdeme je nastíneným středem.
Čelenka divokých květů

A když je lepidlo dobře fixováno, odřízněte hůl na úrovni posledních okvětních lístků. A na vrcholu řezu připevníme zelený kruh plsti.
Čelenka divokých květů

Všechny 4 sedmikrásky děláme stejným způsobem.
Čelenka divokých květů

Nyní jděte do chrpy. Pro jednu květinu budete potřebovat 8 modrých okvětních plátků, prázdné plsti o průměru 2 cm, cívku nití.
Čelenka divokých květů

Nejprve zpracujeme vařené kruhy. Polotovar je vodorovně složen na polovinu, my ho složíme. Potom ji znovu složíme na polovinu, ale nakloníme ji na stranu. Potom přidržíme obrobek za složený střed a výsledné dva ohyby opět složíme na polovinu. Samostatně snižujeme úhly dolů, pouze v různých směrech, získáme společný složený trojúhelník. Upevňujeme střed zapalovačem, aby se montáž vůbec neotevřela. Vyrábíme 8 okvětních lístků.
Čelenka divokých květů

Nyní je namontujeme na zelený kruh. Nejprve přilepte opačným směrem. Horní, spodní a protilehlé strany.
Čelenka divokých květů

Byly použity pouze 4 polotovary.A zbytek musíte umístit jeden po druhém mezi připojené první.
Čelenka divokých květů

Shromažďujeme všech 5 chrpy, zatímco střed květu zůstává volný.
Čelenka divokých květů

Nyní potřebujeme tyčinky, které vyrobíme z černých nití. Na 4 prsty naší ruky navíjíme vlákna asi sto otáček. Potom mentálně rozložte složené nitě na 3 části. A na dvou místech lepíme, dejte čas na lepení.
Čelenka divokých květů

Poté nůžkami rozřezáme každý kousek lepidla na polovinu. Okamžitě je třeba dodatečně zpracovat řezy lepidlem tak, aby se vlákna nevyskočila. Vyrovnáváme výšku výsledných tyčinek, narovnejte se.
Čelenka divokých květů

A dobře je upevníme uprostřed každé chrpy. Distribuujeme tak, aby nebyl prázdný prostor.
Čelenka divokých květů

K dokončení květu zbývá pouze zpracovat bílou barvou, trochu jít podél horních okrajů tyčinek. Dáváme dobře suché, protože různé barvy mají dobu schnutí.
Čelenka divokých květů

Je načase shromáždit celou skladbu na připraveném základě. Kromě toho připravujeme 8 kytic hotových tyčinek na květiny. Každý obrobek má 5 nití složených na polovinu a přilepených na dně.
Čelenka divokých květů

Tyto hrozny upevníme na sedmikrásky a umístíme je ze středu na stejnou linii. Na plsť se lepí pouze v různých směrech.
Čelenka divokých květů

Nyní jsme všechny hotové květiny připevnili k okraji. První lepkavá chrpa je přísně uprostřed základny. Na obou stranách je heřmánek. Tyčinky se nacházejí na straně chrpy.
Čelenka divokých květů

Pak jednoduše sledujeme pořadí polotovarů a lepidel, střídáme květiny. Dokončení kompozice s chrpy.
Čelenka divokých květů

Nezapomeňte na špatnou stránku práce. Řezali jsme dalších 9 zelených polotovarů as nimi uzavřeme všechna místa spojení barev s okrajem. Pokud existuje stuha s nápisem o ruční práci, lze ji také připojit.
Čelenka divokých květů

Nyní je práce dokončena. Krásný rámeček s květy je připraven.
Čelenka divokých květů

Hodně štěstí všem!
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Irinaalexa
  #1 Irinaalexa Hosté 7. srpna 2017 10:40
  0
  Opravdu se mi to líbilo. Všechno se zdá být tak snadné a jednoduché, ale ukázalo se, že je to exkluzivní maličkost. Děkujeme za skvělý nápad a podrobný workshop!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky