DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Vytvoření dřevěného lehátka
Jednou ze zahradních dekorací, které se často vyskytují v krajinářském designu, je dřevěná pohovka, která se často používá také jako stojan na květináče. Pokud máte potřebný nástroj, můžete to udělat sami.
K práci budete potřebovat:
 • Skládačka;
 • Plánovač napájení;
 • Mlýnek;
 • Vrtačka nebo šroubovák;
 • Vrták a šrouby;
 • Svorky;
 • PVA lepidlo;
 • Čtvereček, tužka, kompas;
 • Štětce na malování;
 • Brusný papír;
 • Lak, skvrna;
 • Dřevo.

První fází práce je sestavení spodní části lehátka. Pro jeho výrobu bude vyžadován paprsek 50x50 mm. Musíte se spojit tři nosníky, z nichž dva budou mít 30 cm a třetí 35 cm. 35 cm dlouhý paprsek by měl být nahoře, protože kola k němu budou později připevněna. Uvědomte si však, že druhý paprsek musí být vyříznut uprostřed, aby do něj bylo možné vložit další paprsek o rozměrech 50 x 50 cm. Potřebujete dvě jednotky takových částí. Délka provazce bude 120 cm. Vyřízněte tuto velikost paprsku pomocí skládačky. Potom navlékněte tento 120 cm paprsek do dvou částí, které jste vytvořili. Jako upevňovací prostředek použijte lepidlo PVA a také upevněte konstrukci samořeznými šrouby. Před dotažením šroubu vyvrtejte otvor. To vám umožní vyhnout se sekání dřeva.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dále můžete přistoupit k montáži horní části lenošky. K tomu potřebujete desku o tloušťce 10 - 20 cm. Musíte připravit dvě desky 120x15 cm a dvě desky 120x20 cm. Není nutné volit čistý les první třídy. Naopak, je velmi krásné používat dřevo s uzly, štěpky, které vypadají přirozeně. Tím se k vašemu produktu přidá estetika. Kromě toho můžete uměle vyříznout pomocí skládačky okraje těchto desek, což také poskytne vzhled „starožitnosti“.
Dělat dřevěný lehátko

Musíte také vyrobit dvě části ve tvaru lichoběžníku. První lichoběžník, který bude v zadní části barry, by měl být vysoký 30 cm. K tomu použijte desku 40x30 cm. Pokud tam žádný není, můžete přilepit dvě desky, abyste získali požadovanou velikost. Dále nakreslete lichoběžník na tuto desku horní část, která by měla mít 30 cm, a spodní 40 cm. Druhý lichoběžník by měl být nižší. K tomu použijte desku o rozměrech 40x25 cm a poté na ni nakreslete lichoběžník, který bude 40 cm dole a 30 cm nahoru.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dále můžete začít sestavovat vozík. Připojte k lichoběžníku na obou stranách desky, které byly dříve sklizeny. Spodní část lehátka musí být také napsána tabulí. Při montáži použijte samořezné šrouby a lepidlo PVA. Na stranu keychainu, kde je lichoběžník upevněn níže, připojte 40 cm dlouhou desku, která bude sedadlem keychainu.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Nyní můžete začít vyrábět kola. Dvě kola vozíku budou mít průměr 25 cm a další dvě kola budou mít průměr 35 cm. K vytvoření kola budete potřebovat desku o tloušťce 50 cm. Čím širší deska, tím lepší. Vezměte kompas a nakreslete kruh o průměru 35 cm na desce, poté nakreslete kruh o průměru 30 cm od stejného bodu. Poté vykrojte kolečkem, které jste na desce nakreslili, skládačku. Vnitřek velkého kola má průměr 10 cm.Musí být také vyříznuta z desky o tloušťce 50 cm a dále musíte vyvrtat 8 otvorů v ráfku kola o průměru 15 mm. To je přesně průměr, který by jehly měly být. Poté navlékněte paprsky do kol a upevněte je lepidlem PVA. Malá kola jsou vyráběna stejným způsobem. Kruh o průměru 25 cm je nakreslen na desce kompasem a kruh o průměru 20 cm je nakreslen ze stejného bodu. Vnitřní kruh bude mít průměr 10 cm. Pokud nemáte desku o tloušťce 35 nebo 25 cm, můžete v tomto případě dvě lepit dohromady. K tomu je nutné zpracovat obě strany v rovině, poté je důkladně namazat lepidlem PVA a upevnit svorkami.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dále jsou kola připevněna ke dnu vozíku, k nosníku, který má výčnělky 5 cm a kola mohou být připevněna dlouhými šrouby nebo šroubem.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Nyní můžete produkt brousit, abyste jej mohli připravit na malování. Poté, co je vozík kompletně smontován, musí být otevřen skvrnou. Můžete si vybrat barvu skvrny podle svého vkusu. Lehčí tóny se však dokonale kombinují se zelení trávníku a zeleně. Dále musíte s vozíkem dobře zacházet lakem nebo sušicím olejem. Je lepší používat vysoce kvalitní lak, který dobře chrání dřevo před vlhkostí, protože tato dekorace bude na ulici.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Takový produkt dodá twistu designu vaší letní chaty a dokonale ji ozdobí. S touto jedinečnou a exkluzivní výzdobou můžete své hosty příjemně překvapit. Obvykle se jako květinový stojan používá lenoška.
Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko

Dělat dřevěný lehátko
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Angelinka
  #1 Angelinka Hosté 7. srpna 2017 12:26
  0
  Je to krásné, jak se ukázalo a barevné, ale myslím si, že ne každý to zvládne tady - musíte mít dřevo a nástroje. Výsledek však převýší veškeré úsilí.
 2. master1959
  #2 master1959 Hosté 28. srpna 2017 18:24
  0
  Eh, posadili jsme se a šli! Jen koně nestačí!
  Skvělá práce tesaře. A nyní je to na hostitelce: naplnit pohovku květináči a jinými rostlinami. Nechte některé z nich viset na zemi. Bude to velmi krásné.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky