DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Japonský panel„ Harmony “
Japonská harmonie panelu

Nikdy jsem nebyl fanouškem japonské kultury. Vždy mě ale zasáhla krása díla starověkých japonských umělců. Díky jejich práci jsem se rozhodl tento domácí produkt vytvořit.
K tomu potřebujeme:
 • Překližka (4 a 8).
 • Závit (průměr od 1 do 2,5 mm).
 • Snítka umělé sakury.
 • Tenký drát s průměrem menším než 1 mm.
 • Akvarel barvy.
 • Laková impregnace na dřevo.
 • Ruční skládačka.
 • Frézka nebo obyčejný plochý pilník.
 • Tavné lepidlo.


Začátek práce.
Pro začátek jsme řezali z překližky tlusté 8 mm; 4 segmenty (2 - 23 cm dlouhé a 2 - 30 cm dlouhé).
Šířka všech segmentů bude rovna 2,5 cm. Tyto segmenty budou rámem našeho panelu. Zpracováváme segmenty budoucího snímku pomocí souboru a brusného papíru. Dále, 2,5 cm a 5 cm od okrajů se stáhne z každé hrany segmentů a nakreslíme segmenty. Dále pomocí pilníku nebo frézky odstraníme přesně polovinu tloušťky překližky v místě, které jsme omezili. A dostaneme drážky, se kterými bude rám sestaven.
Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Chráníme tedy drážky brusným papírem a lepíme rám.
V době, kdy je rám lepen, změříme délku a šířku obdélníku získaného uvnitř rámu a snížením těchto hodnot o 0,5 až 0,8 cm vyřízneme výsledný obdélník z překližky o tloušťce 4 mm. Budu tento obdélník nazývat základem v budoucnosti. Nyní je čas vybrat obrázek, na kterém bude založen. Na internetu jsem našel tento obrázek na pozadí a přidal k němu samuraje a hieroglyfy. V procesu kompilace obrazu jsem se rozhodl, že samuraj by měl být objemnější. A tak jsme ji řezali odděleně od překližky 4 mm.
Označíme místa pro budoucí díry, skrze ně budeme mít šněrování.
Chcete-li to provést, nakreslete segmenty, které budou umístěny ve vzdálenosti 0,5 cm od vnitřních okrajů rámu.
Z okrajů základny ustupujeme o 0,5 cm a také kreslíme segmenty. A v rozích výsledného obdélníku si všimneme prvních čtyř serifů pro budoucí díry. Dále z jakéhokoli serifu začneme ustupovat asi o 1,5 cm a vyrábíme serify. Když jsou všechny patky označeny na základě, bude nutné je umístit přibližně uprostřed rámu a na segmenty nakreslené na rámu označit patky. Děláme to následujícím způsobem: patky na rámu by měly být označeny tak, aby byly umístěny přibližně mezi dvěma patkami na základně. A ještě jeden důležitý detail: počet patek na základně by se měl shodovat s počtem patek na rámu. Pokud jsou označeny všechny patky, pak. Nastal čas vyvrtat otvory na jejich místech pomocí vrtáku o průměru 3 mm.
Další fáze. Pomocí uhlíkového papíru nebo ručně přeneste obrázek na základnu. Takto získáme jednoduché zbarvení. Můžete barvit libovolnými barvami, ale doporučuji používat akrylové barvy nebo akvarely.
Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Když výkres schne, budete jej muset zakrýt olejovým lakem. Tímto jsem sledoval dva cíle. Nejprve dejte obrázku účinek starožitného papíru. A za druhé, dejte obrázku jiskru. Aby nátěr nezmizel, musíte dát výkresu den, aby zaschl.
Barva překližky se mi moc nelíbí, a tak jsem se rozhodl přikrýt rám lakem, který napodobuje mahagonovou barvu. Pokryl jsem ve dvou vrstvách.
Nyní je čas přilepit samuraje k základně. Aby to vypadalo ještě konvexněji, vložil jsem za něj 3 malé segmenty, které jsem vyřízl z dřevěného pravítka.
Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Nastal čas pro poslední fázi. Je nutné propojit rám a základnu.
Nejprve seřízneme vlákno dlouhé 1-1,5 metru. Stále je nutné odříznout segment 10 cm od drátu a ohnout jej na polovinu a vložit a upnout jeden konec závitu do ohybu. Takže jsme dostali nějakou jehlu. Na druhém konci niti uvázáme uzel.
Chcete-li začít šněrování, musíte umístit základnu přibližně do středu rámu.
Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu

(Takže každá hrana základny je přibližně ve stejné vzdálenosti od vnitřku rámu). Nyní táhneme jehlu otvorem v pravém dolním rohu ze zadní části základny. Potom přetáhněte jehlu z vnější strany otvorem v rámu. A znovu skrz zadní část osnovy. A tak je nutné projít 5 otvorů na základně a 5 otvorů na rámu (Pokud to není jasné, pak se šněrujeme vzhledem k pravému dolnímu rohu základny). Nyní znovu odřízněte 1-1,5 metru niti a proveďte totéž, ale z levého horního rohu základny. A krajky. To je nezbytné, aby některá hrana základny nebyla příliš pevně přitahována k rámu. Zkuste udržovat stejnou vzdálenost mezi základnou a rámem. Pokud si všimnete, že jste základnu přitáhli příliš pevně, je lepší rozložit šněrování a začít znovu. Když jsou oba otvory na rámu a základně přichyceny vpravo a vlevo, pak oba rohy šněrujete až na konec v libovolném pořadí. Pokud je vlákno u konce, pak se není čeho bát. Jednoduše vyřízněte nový, na konec uvázejte uzel a pokračujte v šněrování. Až budete hotovi, připevněte konce závitů na zadní stranu rámu nebo osnovy pomocí tavného lepidla. Nyní, se stejnými nitěmi, příčně plette všechny čtyři rohy rámu. A konce jsou také upevněny horkým lepidlem. V této fázi se můžete zastavit, ale zdálo se mi, že rám vypadá trochu prázdný. Proto jsem si koupil umělou větvičku sakury a pomocí horkého lepidla ji nainstaloval na rám. Zde je náš panel a je připraven. Může sloužit jako dobrý dárek pro každou osobu. A pokud se jeden z vašich přátel věnuje bojovým uměním, můžete místo samuraje udělat bojovníka pro sport, který potřebujete.
Japonská harmonie panelu

Japonská harmonie panelu
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Denis
  #1 Denis Hosté 19. července 2017 15:42
  1
  Velmi krásné! A jak jednoduché! Autorem je prostě milkweed!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky