DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Vyrábíme kuše
Kuše z desky, židle a komory pro jízdní kola


K vytvoření dobré domácí kuše potřebujete dobré znalosti a dovednosti v této oblasti. Design však můžete trochu zjednodušit vytvořením všech dostupných materiálů.
Naše kuše se skládá z vodítka, ramen a bowstringu. U kuší ohněte ramena. V našem případě se bowstring roztahuje a přenáší sílu na šipku. Nejlepší je začít s výrobou s průvodcem. Je vyrobena z dřevěné tyče (je lepší vzít měkké plemeno dřeva, bude snazší propíchnout postel pro šípy). Můžete udělat libovolnou velikost a to se vypočítá podle poměru: délka vedení = délka ramene. V tyčině sekáče je postel propíchnuta téměř až na samý konec desky a je vytvořena malá dutina pro bowstring. Konec je mírně zaoblený, takže je výhodnější držet se v ruce.


Nyní musíte udělat ramena. Najdeme starou židli se zády a půjčíme si od ní nohu. Pokud není židle, lze nohu nahradit deskou vhodné velikosti. Oddělte nohu od židle. Houpačka je připravena. Nyní musíte připojit průvodce a ramena. Vodítko je umístěno na ramenou shora a přišroubováno šrouby. Na zadní straně je k vyztužení připevněn kovový roh. Nyní před námi jsme porazili talíř z pozinkované oceli nebo cínu. Ukazuje se spolehlivé spojení.Nyní musíte udělat bowstring. Udělal jsem to z komory pro kola. Řezal jsem kameru poblíž bradavky a stříhal proužky 5 - 8 cm. Lze použít i další gumu. Například kupte maďarskou ženu v rybářském obchodě nebo elastickou pásku pro gumové motory v modelu letadla. K upevnění bowstringu se používají 2 samořezné šrouby na koncích vahadla. Musí být navinuto pár zákrutů elektrické pásky, aby se v budoucnu nepoškodily dásně. Bowstring je připevněn ke šroubům a uprostřed je upevněn elektrickou páskou.


Spoušť můžete vyrobit z hřebíku ohnutého písmenem „G“ nebo jednoduše stisknout strunou palcem palcem do dutiny.


Nyní musíte udělat šipky. Potřebují dřevěné lamely krátké délky. Hrany reiki jsme ořízli nožem a dostali zaoblenou hůl. Z jednoho konce se vytvoří díra a vloží se malý karafiát s pokousaným kloboukem. Z druhého konce se provede řez a vloží se lepenkový stabilizátor ve formě vajíčka. Konce pevnosti jsou obaleny nitěmi a impregnovány lepidlem. Pokud neexistují žádné lamely, mohou být nahrazeny tužkami.Nyní můžete střílet. Nejlepší je střílet na dřevěné terče. Je třeba stáhnout bowstring a držet ho prstem nebo zajistit hřebíkem. Šipka by měla být naskládána do krabice v krátké vzdálenosti od bowstringu.
To je vše. Můžete střílet s pohledem nebo baldachýnem - šipky vždy dobře drží.


Autor článku: Makarov Kirill

Vraťte se
Komentáře (5)
 1. necitlivost
  #1 necitlivost Hosté 10. prosince 2010 18:39
  0
  Rozumně. 5+
 2. Sadista
  #2 Sadista Hosté 12. ledna 2011 15:09
  0
  Makarov Cyril a žvýkačka na kuše bývala bičem?)) lol
 3. Stinger
  #3 Stinger Hosté 4. září 2011 12:29
  0
  Bývala kamerou pro kola
 4. V.A.L.E.K.
  #4 V.A.L.E.K. Hosté 12. prosince 2012 19:22
  0
  pohledný autor všichni autoři pohledný !!!
 5. izotova_elena18
  #5 izotova_elena18 Hosté 4. července 2013 09:28
  0
  otec mi udělal v dětství. nebyl žádný gumový proud. a místo gumy byla plastová trubka: tyran:

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky