DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Workshop: Provence fotorámečky
Provence je jedním z oblíbených stylů nenapravitelných romantiků. Jako by byl nasycen vůní levandule, rustikální chutí jižní Francie a odpolední blaženosti. Vyznačuje se světlými pastelovými odstíny, dřevem, kovanými předměty nábytkuvybledlé látky na jižním slunci a občas i loupání barvy. Tento styl přitahuje především kouzlo starověku a přírodních materiálů. Ne každý si může dovolit cestovat do Francie, ale každý si může doma vytvořit malý koutek Provence. Můžete začít transformací jednoduchých položek interiéru, jako jsou fotorámečky.
foto rámečky provence

Materiály pro práci:


1. Rámec pro fotografii;
2. bílý akrylový primer;
3. Jednosložkový lak na craquelure;
4. Akrylové barvy (bronz, černá, bílá, modrá, smaragd);
5. Neprůhledný lak ve spreji;
6. Ubrousek s květinovými aranžmá;
7. papír na akvarel;
8. Syntetický plochý kartáč;
9. PVA, pravítko, nůžky
foto rámečky provence

Pracovní postup


Nejprve ze všeho rozebíráme rámec a ponecháváme jen bagetu pro práci. K přípravě na dekorace používáme bílý akrylový primer.
foto rámečky provence

Na větším rámu bude vypracována technika craquelure. Chcete-li to provést, malovat to na přední straně se dvěma vrstvami černé a nechat zaschnout.
foto rámečky provence

Širokým syntetickým štětcem zakrýváme povrch rámu jednosložkovým lakem na craquelure v jedné vrstvě. Čekáme na sušení asi půl hodiny. Zkontrolujeme připravenost na nenápadném místě, lak by měl stěží přilnout k malíčku.
foto rámečky provence

Chcete-li dosáhnout odstínu tyrkysové (francouzské - světle tyrkysové), smíchejte modrou, smaragdovou a bílou barvu na paletě do jednotné barvy. Odstín by měl být dostatečně světlý, aby kontrastoval s černým podkladem, takže v případě potřeby přidejte bílou barvu. Výsledná směs se nanese na rám a vede kartáč v jednom směru. Horní vrstva postupně začne praskat a odhaluje základnu. Tento proces můžete urychlit fénem. Vyvarujte se opětovného nanášení barvy na stejné místo. Nechte zcela uschnout.
foto rámečky provence

Získání výzdoby druhého rámu technikou decoupage. Zdvojnásobujeme všechny fáze práce. Nejprve jej přikryjte bronzovou akrylovou barvou ve dvou vrstvách. Vezměte prosím na vědomí, že kovové barvy jsou vhodné pouze jako podklad, nedoporučuje se je používat na craquelure lak.
foto rámečky provence

Naneste lak s praskajícím účinkem, suchý.
foto rámečky provence

Bílá barva rovnoměrně zakrývá přední část rámu a nechá zaschnout, přičemž pozoruje výskyt trhlin.
foto rámečky provence

Z ubrousku s květinovým aranžmá vystřihneme prvky, které se nám líbí, oddělíme horní vrstvu a určíme jejich budoucí polohu na rámu.
foto rámečky provence

Převést obrázek pomůže normální soubor. Obrázek jsme položili lícem dolů na soubor a lehce navlhčili vodou, opatrně přenesli na vybranou oblast rámu.
foto rámečky provence

Aby se obraz nepohyboval a dobře držel, jemně naneste vrstvu PVA zředěnou vodou.
foto rámečky provence

Po zaschnutí obou rámů nastříkejte matný dekorační lak a pokračujte do závěrečné fáze práce - vytvořte rohož.
foto rámečky provence

Texturovaná strana akvarelového papíru bude vpředu na podložce, proto list otočte. Jako šablonu používáme zadní část fotorámečku se stojanem.Obdélník zakroužkujte tužkou a vystřihněte.
foto rámečky provence

Nakreslíme dvě čáry úhlopříčně, rozměry čar na čarách označíme tečkami. Protože velikost pasového pasu musí být menší než samotná fotografie, nakreslete z bodů 1 cm dovnitř nakreslete obdélník. Vyřízněte úhlopříčky úředním nožem uvnitř obdélníku a ohněte části obdélníku směrem ven.
foto rámečky provence

Snažíme se na podložku k fotografii a její velikostí ohneme všechny čtyři části obdélníku dovnitř.
foto rámečky provence

Práce je dokončena. Zbývá vložit vaše oblíbené fotografie a snímky ve stylu Provence jsou připraveny!
foto rámečky provence
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Lalika
    #1 Lalika Hosté 8. srpna 2017 10:49
    1
    Ukázala se dobrá mistrovská třída!
    Takže můžete ozdobit nejen fotorámečky, ale také krabice!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky