DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Proutěný plot
Vynikající možností oplocení letní chaty je proutěný plot. První výhodou této možnosti je, že jde o ekonomický plot. Samozřejmě si můžete koupit hotový materiál, ale pokud žijete v oblasti s velkým množstvím stromů, nemusíte do něj investovat. Druhou výhodou tohoto plotu je krása. Tento druh oplocení má rustikální styl, který se velmi dobře hodí pro letní chaty, kde si právě přijdete odpočinout nebo smažit grilování.
Výroba proutěného plotu

K tomu, abyste vytvořili takový plot, musíte materiál připravit. Nejvýhodnější doba na to je konec jara. Bude pro vás snazší sklízet větve plotu, pokud nebudou mít listy. Kromě toho je lepší použít čerstvé rostliny než suché, aby se dobře ohýbaly a nezlomily.
Výroba proutěného plotu

Nejprve jsou sloupy vyhnány do země. Můžete pro ně použít širší větve. Chcete-li je snadněji řídit, můžete okraje sloupu zaostřit sekerou, čímž se stane kolíčkem.
Výroba proutěného plotu

Pro kladení sloupků je vhodné použít kladivo.
Výroba proutěného plotu

Sloupy jsou ucpané na stejné úrovni s krokem ne více než jeden metr. Přestože neexistují žádná specifická pravidla, rozhodnete se, který krok mezi příspěvky učiníte. Čím hlouběji se jezdí na plotových sloupcích, tím lépe. Aby byla struktura pevná, doporučuje se pohánět podpěrné sloupky alespoň do hloubky 40 cm.
Výroba proutěného plotu

Po nainstalování všech sloupů můžete začít tkát plot. Za tímto účelem jsou tenčí větve odebírány a obaleny kolem sloupů hadem. Možnost uvedená na obrázku je nejběžnější a nejjednodušší. Zde musíte svázat větve jeden po druhém s větvemi. Každý následující řádek je protkán zrcadlovým obrazem z předchozí řady.
Výroba proutěného plotu

Výroba proutěného plotu

Výroba proutěného plotu

Výroba proutěného plotu

Výroba proutěného plotu

Výroba proutěného plotu

Pokud délka plotu přesahuje délku tyčí pro tkaní, doporučuje se dělat vše v sérii. Například váš plot by měl být dlouhý 10 metrů a vaše pruty by měly mít přibližnou délku 2 metry. V tomto případě bude účinnější a krásnější nejprve projít první řadou po celé délce plotu, nainstalovat 5 prutů po 2 metrech a poté pokračovat do druhé řady. Pokud nejprve úplně vytlačíte 2 metry plotu, pak další dva atd., Budou tyto fragmenty viditelné, protože nedojde k hladkému proplétání. Kromě toho je mnohem krásnější, když se používají tyče přibližně stejné tloušťky.
Tyto ploty mohou mít různou výšku. To může být nízké ploty, chránit alej s květinami, nebo oddělení postelí. Také tyto ploty lze použít jako hlavní ploty letních chat, rekreačních oblastí nebo dokonce pouličních kaváren.
Výroba proutěného plotu

Výroba proutěného plotu
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Lalika
  #1 Lalika Hosté 8. srpna 2017 10:13
  0
  Opět jsme postavili plot v přírodě. Někdy se dostanete na břeh jezera, vstáváte přes noc a vítr je takový, že stan fouká také, a není příjemné kousat na část otevřenou všem větrům.
  V takových podmínkách je lepší používat větve s listím - vytváří dobrou bariéru proti proudění vzduchu, je teplá, útulná a je zde možnost schovávat se před očima jiných rekreantů.
 2. Rinat
  #2 Rinat Hosté 8. srpna 2017 10:15
  0
  Moje žena mě přesvědčila, abych tak dlouho dělala takový wattle. Letos jsem se rozhodl, abych ohraničil zahradu. Nyní soused jejího manžela požaduje, aby pro ni postavil totéž.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky