DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Dřevěný drát a lak na nehty
Ahoj milí řemeslníci a jen čtenáři. V dnešní době se výroba ručně vyráběných stromů stala velmi běžnou.
Strom dokonale zdobí interiér nebo je vhodný jako neobvyklý a exkluzivní dárek. Jsou vyrobeny z různých materiálů: papír, korálky, karton atd.
Bohužel ne každý má správné materiály. Můžete si vyrobit strom jednoduchých a cenově dostupných věcí, které má mnoho, nebo jsou levné.
Základem této mistrovské třídy jsou 2 materiály: lak na nehty a laky na nehty, které vytvoří strom vlastníma rukama.

Lak na dřevo a lak na nehty


K práci potřebujeme:
 • Lak na nehty.
 • Tenký drát.
 • Silný drát.
 • Boční frézy (k zahryznutí drátu).
 • Kulatá rovná věc (např. Pero, tužka atd.). V mém případě se jedná o make-up štětce.
 • Substrát nebo houba na nádobí.
 • Plastelíny.
 • Váza.
 • Alabaster.


Na začátku potřebujeme pro práci drát, boční nože, kartáč na líčení, lak na nehty a houbu (nebo substrát, který se obvykle používá v obchodě s potravinami).

Lak na dřevo a lak na nehty


1. Drát je navinut na opačný konec kartáče. Na spodní straně štětce je drát stlačený prsty, musí být posouván 3-4 krát (v závislosti na průměru štětce).
Ukázalo se, že jeden kruh (budoucí leták).

Lak na dřevo a lak na nehty


2. Musíte otočit další kruh.

Lak na dřevo a lak na nehty


3. Otočením posledního kruhu získáte 3 kruhy.

Lak na dřevo a lak na nehty


4. Je třeba střídavě položit kruhy na kartáč a jemně táhnout okraj kruhu prstem (nebo nehtem). Výsledkem by měl být protáhlý list.

Lak na dřevo a lak na nehty


5. Totéž děláme se zbytkem kruhů. Promění to trojlístek. Průměr kartáče je 8 mm. Je nutné nechat nohu o délce 5 cm, asi 14,1 cm drátu listy na jeden trojlístek.

Lak na dřevo a lak na nehty


6. Podobným způsobem vyrobíme další 2 takové jetele. Ale u 1 ze 3 jetelů musíte nohu nechat o něco delší, asi 7 cm (místo 5 cm).

Lak na dřevo a lak na nehty


7. Na trojlístek s delší nohou zatočíme ostatní jeden po druhém. Teď tento prvek, který se skládá ze 3 trojlístků, nazveme - ZÁKLADNÍ.

Lak na dřevo a lak na nehty


8. Začněte prvním letáčkem (barvu si můžete vybrat sami). Na začátku práce je velmi důležité přizpůsobit se neobvyklému procesu.
Poté, co jsme na kartáč shromáždili více laku, začneme ho kreslit podél drátu od středu k okraji (to je nejjednodušší než naopak).

Lak na dřevo a lak na nehty


Hlavní věc v procesu: stlačení štětce tak, aby se mezi štětcem a drátem nevytvořily mezery (jinak lak nejde dál a odloupne se); a najednou utratit od jedné hrany k druhé. Pouze v tomto případě bude možné vyrobit film laku, který zakryje drát.
Také to udělejte se zbytkem listů.

Lak na dřevo a lak na nehty


9. Když 1 lak laku zaschne (přibližně 2 minuty, v závislosti na jeho složení), je třeba nanést další vrstvu barevného laku. Barva se stane sytější, neuvidíte zmeškané oblasti (které vynikají proti obecnému pozadí tím, že prosvítají).

Lak na dřevo a lak na nehty


10. Druhá vrstva schne déle než první. Asi 20 minut. Poté naneste 3 vrstvy laku. Jsou-li listy dobře obarvené - transparentní. A tam, kde se vyskytují vady, je třeba malovat další barevnou vrstvou laku. Můžete to udělat v obráceném pořadí: nejprve naneste vrstvu transparentního laku a druhou 2 - barvu v barvě.

Lak na dřevo a lak na nehty


11. Nejlépe po nanesení 3 vrstev laku nechte produkt uschnout přes noc. A malovat v místnosti, kde je vše dobře větrané.

Mnoho z těchto základních větví je třeba připravit.

Lak na dřevo a lak na nehty


Mám 54 kusů různých barev. Je nejlepší dát takové větve na substrát z produktů k zaschnutí. Drát se do něj snadno zasune. Můžete použít houbu na nádobí.Ale přilepování větví do něj je obtížnější a malé kousky houby z něj někdy mohou vypadnout.

Jakmile je lak zcela suchý, můžete začít sestavovat velké větve.

12. Musíte vzít drát o délce asi 60-80 cm a složit jej na polovinu. Poté znovu složte na polovinu. Střídavě připojte 3 základy. Pak je třeba tuto akci opakovat pro 2 další velké větve.

Lak na dřevo a lak na nehty


13. Podobně jako v předchozím kroku ohněte 80 cm drátu na polovinu a znovu na polovinu. A zabalte na něj 3 velké větve.

Lak na dřevo a lak na nehty


14. Z těchto větví (17 kusů) shromažďujeme základnu stromu. Nesnažte se, aby byly chmýří, protože se jedná o zvláštní akci. Poté, v procesu výroby sudu, budou muset být stlačeny k sobě, aby bylo pohodlnější pracovat s hlínou.

Lak na dřevo a lak na nehty


15. Potom vezmeme 3 kusy silného drátu a připojíme se ke kufru. Můžete to udělat s čímkoli: lepidlem, plastelínem, drátem atd. Dostáváme drátěný drát, ale jako by byl nenaplněný - prázdný. To může být plněné papírem nebo novinami. A top s plastelínou.

Lak na dřevo a lak na nehty


16. Na plastelínu, kartáčem nebo rukama, zakryjte kufr alabastrem. Při práci s takovým materiálem je lepší používat rukavice. Prodává se v jakémkoli železářství a je levný (přibližně 20 rublů na 1 kg). Pro všechny práce 1 kg. Alabaster bude stačit.

17. Vysazujeme alabastr a naplníme vázu téměř na vrchol (ponecháme asi 4 cm). Okamžitě vložte hlaveň do vázy (alabastr velmi rychle ztvrdne) a počkejte, až ztvrdne (asi 5-7 minut. Toto ztvrdne a hlaveň se nebude moci pohybovat různými směry). Malování kufru hnědé.

Lak na dřevo a lak na nehty


18. Další krok je velmi dlouhý a pečlivý. Všechny větve musí být potaženy plastelínou, aby vodič nebyl viditelný. Poté malováme všechny větve hnědým lakem. Čím světlejší bude barva plastelíny, tím snazší bude malovat. Alabastr, který je viditelný z vázy, je natřen zeleně (napodobuje trávu).

Lak na dřevo a lak na nehty


Na konci všech prací nechte lak zaschnout, je vhodné nechat zaschnout přes noc.

19. Po zaschnutí laku je nutné narovnat všechny větve a listy. Stává se, že listy jsou poškozené a prasklé, ale na tento list můžete použít další vrstvu barevného laku.

Lak na dřevo a lak na nehty

Lak na dřevo a lak na nehty


Celá práce trvala asi 6 bublin laku na nehty (spolu s barelem). Asi 4 plastové tyčinky.
Děkuji vám za pozornost, kterou věnujete mistrovské třídě, za vaše komentáře budu rád.
Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Lyudmila
  #1 Lyudmila Hosté 15. června 2017 10:00
  1
  Velmi krásné. prostě skvělé!
 2. Lenavt
  #2 Lenavt Hosté 28. srpna 2017 19:02
  1
  Velmi zajímavý a neobvyklý nápad. Obecně jsem to ještě neviděl, i když mám hodně vyšívání. Dobře stojí za vyzkoušení. Přijměte jako výzvu!
  1. Akela 1993
   #3 Akela 1993 Hosté 28. září 2017 13:06
   3
   Ahoj. Děkuji, jsem velmi rád, že se vám moje řemeslo líbilo. Ano, technika je opravdu velmi zajímavá a zatím není příliš rozšířená.
   Přeji vám úspěch ve vašem úsilí.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky