DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
Kytarové snímače z reproduktorů s tónem 2a


Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit kytarové snímače. Řeknu vám o nejjednodušším, který vyžaduje minimální znalosti v radiotechnice. Nejprve musíme najít věci, které jsou k tomu nezbytné:

1) 3 tóny-2 reproduktory (může existovat odlišný index písmen) s odporem nejméně 1 000 - 1 500 ohmů. Najdete je ve „starodávných“ sluchátkách nebo si je můžete koupit ze starých časovačů (lze je prodávat v obchodech s rádiem, nevím jistě)


S malým odporem nejsou vhodné (50-600 ohmů). dát slabý signál a žádný zesilovač jej nemůže zesílit.

2) Připojovací vodiče (několik kusů pro připojení reproduktorů v sérii), Stíněný vodič podle vašeho výběru. Všechno se prodává v obchodě s elektrickou energií.


Stíněný drát je vhodný pro kohokoli, koupit nejlevnější nebo najít pár metrů zbytečného televizního kabelu doma. Můžete si vzít dvoužilový nestíněný drát, ale v tomto případě to bude „fonit“. Není třeba kupovat připojovací vodiče, vždy můžete najít nějaký nefunkční magnetofon a vzít odtamtud

3) 2 konektory pro a zásuvka pro konektor

Musíte se o tom podrobněji zabývat, vše záleží na tom, co připojíte snímače - k DVD přehrávači, hudebnímu centru nebo počítači ke vstupu mikrofonu.

První zástrčku a zásuvku lze vzít libovolnou, je to nezbytné, aby nedošlo k záměně v drátu a odpojení kabelu od kytary

Druhý konektor závisí na zesilovači:

Pro počítač - konektor pro sluchátka

Pro dividendu, konektor mikrofonu

Pro hudební centrum-2 tulipány

 

V zásadě si můžete koupit hotový kabel. Zástrčky a zásuvky se také prodávají. Abyste se vyhnuli plýtvání penězem, můžete vzít jack z přehrávače a zástrčku ze starých sluchátek (odřízněte izolaci nožem a pájejte dráty)

4) A samozřejmě akustická kytara, kterou chceme předělat do elektro.

Pokrok:

-Vytáhněte reproduktory a odšroubujte horní kryt a odstraňte membránu. Už nepotřebujeme kryty a membrány, i když vynikající nůžky lze z membrán vystřihnout jednoduchými nůžkami. Cívka a tenká kabeláž vycházející z ní budou viditelné. Všechny následné operace by měly být prováděny opatrně, aby nedošlo k poškození vinutí na cívce.

- Upněte reproduktor do svěráku a odřízněte hrany se závity pomocí pily na kov a kousek zaokrouhlete pilníkem pro krásu (aby se struny nelepily)


- Stejně pracujeme se zbývajícími reproduktory ... blahopřejeme 3 snímače jsou připraveny. Co byste měli získat:


Nyní musí být zapojeni do série (pamatujte na kurzy školní fyziky =))

Nebudu zobrazovat složité obvody, ale jen načrtnu, jak propojit snímače a zbytek odpadu:


Chápete to trochu? Nyní vysvětlete. Propojujeme 3 snímače v sérii s dráty, od té doby je to velmi snadné upevňovací prvky jsou šrouby. Zapojte zástrčku do stíněného drátu a zásuvku na dva dráty vyčnívající z extrémních snímačů. Dále pájte konektor odpovídající zesilovači a nyní zbývá opravit snímače na kytaru. To lze provést pomocí lepidla, plastelíny, lepicí pásky přímo na palubu samotnou. Magnetické desky by měly být umístěny podél strun, samotné snímače jsou umístěny na žebříku


Pro ty, kteří mají potíže s pájením konektoru:


Výsledky našeho úsilí: nyní můžeme nahrávat zvuk z kytary v počítači pomocí programu nahrávání zvuku, připojit se ke středu a změnit nastavení ekvalizéru, hrát hlasitě pomocí dividendy. Zvuk bude jako z akustiky, ale hlasitější. K tomu, aby kapka zněla jako elektrická kytara, potřebujete krém. V následujících článcích vám řeknu, jak si vyrobit jednoduchý krém vlastníma rukama.

Závěr: zakoupené snímače pro akustickou kytaru stojí 500 - 1 000 s. , a naše nebude stát více než 100 rublů nebo dokonce zdarma, pokud již byly všechny součásti.


Autor článku: Makarov Kirill

Vraťte se
Komentáře (8)
 1. necitlivost
  #1 necitlivost Hosté 6. prosince 2010 20:42
  0
  Je těžké najít taková starověká sluchátka. . . v pohodě
 2. Ulti
  #2 Ulti Hosté 16. listopadu 2011 19:47
  1
  a pokud reproduktory
  Reproduktor 2514 8ohm 1,0 W
  nebo
  3514 ohmový reproduktor
  je to ještě lepší?
 3. Ulti
  #3 Ulti Hosté 16. listopadu 2011 20:00
  0
  Ano, a já jsem připojil obyčejný mikrofon (holý) s odporem 1,3 kOhm podle stejného principu, jako byl napsán, nifiga se nevychvaloval ((
 4. purgen2013
  #4 purgen2013 Hosté 25. listopadu 2011 19:41
  0
  Ne, když jsem „přepracoval“ akustiku, pak další vyzvednutí ...
 5. Ulti
  #5 Ulti Hosté 28. prosince 2011 22:10
  0
  [b] purgen2013 [/ b]
  řekni mi, co? a proč to nedělá problém s mikrofonem? připojeno k výkonnému zesilovači, který jsem sestavil na 8560Q))))
 6. Román
  #6 Román Hosté 21. února 2012 14:16
  0
  lidé, něco, co jsem neodšrouboval.
  obecně jsem našel starý telefon, odšrouboval jsem všechno z trubice jako na obrázku, pouze když i při řezání niti je cívka stále vysoká a nedostane se pod struny ... * (((
 7. zanudatb
  #7 zanudatb Hosté 27. června 2012 07:30
  0
  Zvědavý. Pro případ, že byste pravděpodobně měli dodat, že takové zařízení bude fungovat pouze na akustických kytarách, vždy s kovovými strunami. Klasika s nylonem nebude fungovat.
 8. vladgad10
  #8 vladgad10 Hosté 15. února 2014 22:41
  0
  Udělal to! Všechno funguje dobře, ale je to fonetika. Koupím si dobrý stíněný drát, uvidím, co se stane. Sluchátka si vzala 1600 Ohmů, (jeden svazek2 a 2 nir2) Děkuji moc! Velmi spokojeni!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky