DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Joystick pro počítač z klávesnice

Už jsme si udělali podobný domácí produkt sami, pouze v tom jsme koordinovali joystick z předpony „Dandy“ s hardwarem počítače pomocí speciálního programu. Zde jednoduše přepíšeme obvyklou klávesnici počítače na joystick.
Co potřebujeme. Jakákoli klávesnice (nejlépe s USB sběrnicí pro pohodlí), ale přirozeně funkční. Je možný jakýkoli joystick z jakékoli konzole, výrobce, dokonce i nepracovní. Hlavní věc je, že uvnitř se na něj vejde ještě jedna deska.
Vzal jsem sem takový „baculatý“ joystick.


Stručně řekněte naší hádance, myslím, že budete rozumět všemu.
Nevím, zda víte, že klávesnice a joystick fungují podobně. Konkrétně v každém z těchto zařízení je aplikován princip šifrování příkazů. To se provádí tak, že ze zařízení lze vyjmout co nejméně kabelů. Například, pokud přinesete alespoň jeden vodič na každé tlačítko z klávesnice, dostanete už hodně. A tak bylo rozhodnuto je zašifrovat a převést je do pulzů.
Na klávesnici se na rozdíl od joysticku uplatňuje princip křížového otáčení tlačítek, to znamená, že asi tucet tlačítek přejde z klávesnice na desku klávesnice a z desky 4 nebo 5, v závislosti na rozhraní zařízení.
Pojďme se pustit do akce. Vytáhneme desku z joysticku a pomocí šroubováku nasekáme všechny kontakty z nativního čipu.

 

Dále připájejte ke každému kontaktu pár vodičů. A tyto páry jsme připájeli k desce pomocí klávesnice počítače.

 

Proto musíte předem vědět, které kontakty na desce jsou odpovědné za která tlačítka.
Práce je složitá, pro všímavost.
Zde je výsledek.

 

Chci říci, že to také neproběhlo hned.

A podle toho, která tlačítka se mají připojit, se rozhodněte sami, například pro mě, „W“ se rovná tlačítkům joysticku nahoru. "S" - dolů, "A" - vlevo a tak dále.

V naší minulosti POČÍTAČOVÝ JOYSTICK Můžete si stáhnout archiv s hrami pro joystick, pokud nemáte svůj vlastní. Existuje více než 300 her pro dandy, shogi, nintendo. Nejlepší hry pro generaci 90. let.

Hodně štěstí!

Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Arthur
    #1 Arthur Hosté 25. září 2016 15:18
    0
    Skvěle vynalezený. Musíte to udělat sami. Zatím však není žádná touha. Udělám to později.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky