DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jemné tvarohové koblihy
Koblihy, jsou to koblihy, jeden z nejpopulárnějších dezertů na světě. V různých regionech se může recept na vaření lišit, možnosti servírování stolu se mohou lišit, základní princip je však všude stejný - jedná se o kulaté mini housky smažené v hlubokém tuku.
Vyrábět koblihy doma není obtížné ani pro začínající ženy v domácnosti. A zde navržený recept vám umožní vařit nejen lahodný, ale i zdravý dezert, protože bude založen na tvarohu.
Nabídka tvarohové koblihy

Budete potřebovat následující produkty:
 • Tvaroh - 1 balení (180-200 gramů),
 • 1 velké vejce (C0),
 • Cukr - 100 gramů
 • Pšeničná mouka - asi 300 gramů,
 • Prášek do těsta - 5-7 gramů (1 porce).

Nabídka tvarohové koblihy

Chcete-li získat dokonalé těsto, nejprve smíchejte tvaroh, vejce, cukr, prášek do pečiva a většinu mouky (200–250 gramů). Těsto bude velmi měkké a pravděpodobně se drží vašich rukou. Zbytek mouky přidávejte postupně a těsto hnětejte, dokud nezačne vyčnívat z vašich rukou, ale je stále jemné a měkké.
Nabídka tvarohové koblihy

Dále dejte budoucím knedlíkům „odpočinek“ - vložte těsto do plastového sáčku a nechte jej na chladném místě, můžete ho v chladničce asi 20 minut.
Nabídka tvarohové koblihy

Na pracovní plochu vyválíme těsto o tloušťce asi 7-10 mm.
Pomocí speciálního tvaru nebo pravidelného šálku vystřihněte kulaté polotovary koblihy. Mějte na paměti, že během smažení rostou poměrně hodně.
Nabídka tvarohové koblihy

Knedlíky můžete nechat jen kulaté, nebo můžete vystřihnout střed. Záchrany opět přijdou speciální formy nebo improvizované prostředky, například čepice z plastových lahví. Sbírejte těsto, které zbylo po rozřezání polotovarů na housku, a znovu použijte.
Nabídka tvarohové koblihy

Koblihy jsou smažené. V kavárně se vaří ve velkých hlubokých pánvích. Doma, pro úsporu oleje, je lepší smažit koblihy v malém kbelíku.
Nalijte olej do misek nejméně 1-1,5 cm, poté se do něj ponoří kobliha do poloviny. Teplotu oleje můžete zkontrolovat malým kouskem těsta. Hozený do zahřátého oleje by měl stoupat téměř okamžitě a rychle smažit, ale neměl by hořet.
Nejprve smažte koblihy na jedné straně.
Nabídka tvarohové koblihy

Pak z druhé strany. To se děje velmi rychle, doslova 20 sekund na každé straně, takže nejdou daleko od kamen.
Nabídka tvarohové koblihy

Přeložte koblihy nejprve na papírovou utěrku, aby do ní vytékal přebytečný olej. Budete překvapeni, ale koblihy vařené doma budou téměř nemastné. Olej uvnitř není téměř absorbován. Proto lze takový dezert bezpečně nazvat užitečným.
Nabídka tvarohové koblihy

Hotové koblihy položte na misku. V zásadě si můžete užít.
Nabídka tvarohové koblihy

A před podáváním můžete posypat moučkovým cukrem. Pokud používáte běžný prášek, je lepší posypat koblihy těsně před podáváním. Nyní je však v prodeji tzv. „Netavící se“ prášek. Může být aplikován ihned po přípravě.
Nabídka tvarohové koblihy

Navzdory zdánlivé složitosti jsou koblihy připraveny rychle a snadno. A výsledek je zaručen, že vás potěší.
Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Olga
  #1 Olga Hosté 6. srpna 2017 13:44
  0
  Pečení z tvarohu se vždy ukáže být něžné a vzdušné! A ty koblihy se jen rozpouští v ústech. Moje perfektní snídaně: má tvarohové koblihy a skořicovou kávu.
 2. ji45da
  #2 ji45da Hosté 10. srpna 2017 12:14
  0
  Co by mohlo být svůdnější než teplé tvarohové koblihy? Pouze koblihy tvarohem potažené práškovým cukrem. Základní pečení čaje.
 3. Alyaska
  #3 Alyaska Hosté 22. srpna 2017 23:40
  0
  Obvykle dělám koblihy z kondenzovaného mléka, ale tento recept je lepší! Moc se mi líbí pečivo s tvarohem.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky