DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Lešení pro kutily
Oprava je pozitivní událost, ale vždy ji chci zrychlit a použití různých zařízení v tom jistě pomůže. Dvě hodiny strávené na montáži lešení se určitě vyplatí. Mimochodem, žádný štafle nebo stolice nemohou nahradit spolehlivé a pohodlné "kozy".
Lešení pro kutily

Proces montáže lešení, který se také nazývá „kozy“, „kozy“, „tabulka“, lze rozdělit do tří fází:
1. nákup materiálu
2. příprava dílů k montáži,
3. montáž.

Příprava potřebných materiálů


Někdy lze dobrý pracovní stůl sbírat doslova z odpadu, který leží pod vašimi nohama. Lesy však musí splňovat alespoň některé minimální požadavky:
  • výška stolu by měla být taková, aby se nemusela natahovat po strop nebo o něj praštit;
  • délka a šířka kozy by měla být taková, aby nebylo nutné ji neustále posouvat, ale stůl a dveře by měly bez problémů projít;
  • nejdůležitějším faktorem je jeho spolehlivost, ale masa lesů by neměla překročit kapacitu jedné osoby, takže nemusíte někoho neustále žádat o pomoc s pohybem.

Pro kompetentní výběr materiálů je nutné jasně pochopit strukturu lešení, která zahrnuje:
  • deska
  • nohy
  • propojky.

Pracovní deska je základním prvkem každé tabulky. Komfort práce ovlivňuje jeho velikost a síla, a právě hmotnost celé konstrukce je právě její hmotností.
V opravených prostorách jsou často ze závěsů odstraněny staré dveře. Taková pracovní deska zpravidla plně splňuje všechny požadavky. Pokud něco, odvedl z toho příliš mnoho - deset minut práce.
Pokud nejsou k dispozici žádné vhodné dveře, musí být pracovní deska z něčeho sestavena. Pro tyto účely se dobře hodí kousky překližky, dřevotřísky nebo pouze desek. Musíte však pochopit, že různé mezery a výčnělky budou skvěle zasahovat do další práce, takže jsou extrémně nežádoucí.
Po vyzvednutí desek nebo listů musíte vyzvednout tyče pro rám pracovní desky. Mimochodem, dveřní sloupky a další prvky jsou pro to dobře vhodné. Tento rám by samozřejmě měl být dostatečně silný, ale lehký.
Nohy stolu nejsou neméně důležité pro jeho spolehlivost a pohodlí. Je vhodné, aby délka nohou byla vhodná, abyste je nemuseli zvyšovat, protože to může mít vliv na sílu. Pokud neexistují vhodné bary nebo desky, pak má smysl utrácet trochu peněz a koupit dva nebo tři bary. Pruh 40x40 mm. Perfektní jako nohy, stejně jako pro montáž desek.
Pokud chcete zcela ušetřit peníze, můžete si vzít obyčejný plot. Jeho délka je obvykle 130 cm, a proto nemusí být ani nutné řezat hřebíky. Hodí se pro různé propojky. Mimochodem, téměř jakýkoli odpad může být použit jako propojky - desky, tyče, kousky soklu, opanel atd. Kdyby jen strom nepraskl při kladení hřebíku nebo přišroubování šroubu.
Volba mezi hřebíky a samořeznými šrouby se provádí na základě dvou faktorů: co je k dispozici a jaký nástroj tento uzávěr ucpává nebo krouží. Například při absenci vrtáku nebo šroubováku byste se se šrouby neměli obtěžovat, protože šroubovák zde nepomůže. Samozřejmě se však hodí samořezné šrouby. Pravděpodobnost, že se vylezou, je téměř nulová, na rozdíl od nehtů. Mimochodem, příliš dlouhé samořezné šrouby nejsou potřeba, protože mohou být našroubovány šikmo. V tomto případě budou vhodné i krátké samořezné šrouby.

Prázdná příprava


Tento proces musí začít sestavením pracovní desky, protože její velikost bude určovat velikost lešení. Kromě toho budou všechny ostatní prvky připojeny k pracovní desce.
Pokud se dveřní křídlo používá jako stolní deska, je vhodné odstranit všechny vyčnívající části z jeho pracovní plochy - kliky, panty atd. V případě potřeby lze dveře řezat pomocí jednoduché pily nebo skládačky. Pokud jsou „kozy“ potřeba velmi malé, dostanete z jednoho dvířka až dvě pracovní desky.
V případě nepřítomnosti dveřního křídla je nutné namontovat rám na pracovní desku. Navíc to bude první krok při montáži lešení. Avšak opláštění tohoto rámu je výhodnější na samém konci celého procesu.
Lešení pro kutily

Lešení pro kutily

Po odříznutí jedné nohy vhodné délky musí být zbytek změřen a označen přesně tak, aby jejich délka byla přesně stejná. Poté jsou nohy přišroubovány k rámu desky a položeny na podlahu. Mimochodem, pokud jsou podlahy úplně rovné, pak vyrovnávání sklonu nohou je velmi výhodné pomocí úrovně budovy nebo olovnice. Je žádoucí, aby nohy byly přísně vzpřímené.
Diagonální a horizontální propojky nemusí být pořizovány speciálně, po instalaci je mnohem snazší odříznout přebytek.

Sestava stolu


Po pevné nohy, můžete dělat jumpery. Každá noha musí být vyztužena dvěma diagonálními propojkami upevněnými k rámu desky na obou jejích stranách. Kromě toho musí být instalace těchto prvků provedena zevnitř rámu tak, aby nic nevyčnívalo z vnějšku. Pro informaci, můstek automobilu je připevněn k jeho tělu se stejnými „výložníky“ nazývanými tryskové tyče, takže spolehlivost této metody byla dlouho ověřována.
Z konců tabulky je nutné namontovat dva další vodorovné propojky, které se stanou kroky. Proto musí být tyto prvky dobře upevněny a musí mít odpovídající sílu, protože budou muset snadno nést hmotnost osoby.
Když je rám celé konstrukce připraven, můžete si jej postavit na nohy a ujistit se, že stůl je stabilní, namontujte pracovní plochu pracovní desky. Při nedostatečné stabilitě stačí otočit potřebné úhlopříčky a mírně je posunout. Takovými činnostmi lze dosáhnout úplné absence všech druhů „houpaček“.
Je třeba také poznamenat, že jakékoli ostré rohy, konce, vyčnívající hřebíky a další nebezpečné věci jsou zcela nepřijatelné, protože někdo je chytí a bude zraněn.
Lešení pro kutily

Lešení pro kutily

Lešení pro kutily

Lešení pro kutily

Lešení pro kutily

Lešení pro kutily

Spolehlivé lešení je klíčem k úspěchu v mnoha druzích dokončovacích prací a ušetří čas a peníze na sestavení dobré kozy z boku!
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky