DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Jak ušít dámský klobouk na focení
Nikomu není žádným tajemstvím, že tolik lidí prostě miluje hostit kostýmované večírky na různé svátky, obzvláště často takové hříchy na Silvestra a na Halloween. Hlavní podmínkou pro takovou stranu je přítomnost krásného kostýmu, který skrývá pravou tvář toho, kdo je pod ní, nebo naopak transformuje ji na nepoznání. Pro muže je mnohem jednodušší vybrat si oblečení pro takovou párty, ale pokud jste dívka a byli jste pozváni na kostýmní ples, pravděpodobně se nebudete obtěžovat, protože nákup krásného kostýmu stojí spoustu peněz.
Jak šít dámský klobouk na focení
Ideálním způsobem, jak se z této obtížné situace dostat, je nezávislé šití oblečení na míči nebo spíše šití některých jeho částí.
Takže stojí za to zahájit přípravu na míč s řezáním a přizpůsobením neobvyklého, ale velmi krásného klobouku. Zvažte několik možných variant kostýmního klobouku:

Možnost číslo 1. Tablet s malým kloboukem


Výroba tohoto klobouku na vlastní pěst je nejen jednoduchá, ale také jednoduchá. Moderní fashionista bude potřebovat následující součásti budoucího klobouku:
1. Kulatá lepenka uprostřed toaletního papíru. Pokud takový karton neexistuje, je docela možné použít obyčejnou lepenkovou fólii zkroucenou do zkumavky. Velikost kartonové fólie je 20x15 centimetrů, průměr otvoru je 6-7 centimetrů. Spoj okrajů lepenky by měl být sešíván na psacím stroji nebo šit ručně, ale pouze po tažení látky na něj;
2. Silná vlákna, která odpovídají barvě vybrané tkaniny;
3. Tkanina, jejíž velikost by měla odpovídat velikosti lepenky. Barva tkaniny může být vybrána libovolná vhodná pro šaty;
4. Velká krajka;
5. Přibližně 30 centimetrů tylu;
6. Stuha pro klobouk;
7. Flitry nebo jakékoli jiné dekorace.
Z velkého kusu lepenky je třeba vyříznout obdélník zadané velikosti, přikrýt jej hadříkem a vrátit jej do zkumavky a prošitím spoje.
K výsledné zkumavce je třeba přišít krajky a tyly, složit je akordeonem, aby se pole klobouku vynořila.
Jak šít dámský klobouk na focení

Je třeba ušit na hotový produkt, nebo vložit flitry a potom sešití stuh pro vaječníky zevnitř klobouku. Hotový klobouk vypadá takto:
Jak šít dámský klobouk na focení

Jak šít dámský klobouk na focení

Možnost číslo 2. Klobouk


K výrobě tohoto klobouku budete potřebovat velký kus lepenky, ne menší než 30x20 centimetrů, stejně jako krásnou látku, nůžky, karton pro pole klobouku a všechny druhy stuh pro ozdobu.
Horní část klobouku je vyrobena podle stejného principu jako horní část klobouku popsaná výše, ale stojí za to podrobněji se věnovat dalším krokům:
1. Jakmile je horní část klobouku připravena, můžete začít vytvářet pole válce, pro které budete potřebovat dva stejně velké kousky kartonu, 30–35 centimetrů široké a 20 až 25 centimetrů vysoké;
2. Oblouk by měl být nakreslen na oba kusy lepenky, jak je znázorněno na obrázku. Nechte šrafované části a opláštěte je látkou a odřízněte bílé;
Jak šít dámský klobouk na focení

3. Sešívaná hotová pole sešijte k horní základně a spojte se navzájem;
4. Švy zblízka pásky.
5. Klobouk je připraven, zbývá jen našit stuhu pro vázání a můžete jít na míč.
Jak šít dámský klobouk na focení

Jak šít dámský klobouk na focení

Varianta číslo 3. Klobouk XVII-XVIII století


K šíření tohoto klobouku budete muset postupovat podle následujících pokynů:
1. Pro šití budete potřebovat 1–2 metry krajky, jakož i 2–3 metry stuh, které lze odříznout z jakéhokoli krásného a hustého kusu látky;
2. Před začátkem šití by měly být okraje pásů zpracovávány na psacím stroji nebo ručně ohýbány;
3. Stuhy jsou složeny do harmoniky a v této poloze jsou sešité tak, že nakonec dostaneme něco jako květinu, z nichž každý okvětní lístek pokrývá polovinu předchozí. Takové šití vypadá takto:
Jak šít dámský klobouk na focení

4. Po dokončení šití základny pro klobouk je nutné na ní ušít krajku, která skryje možné nedokonalosti a dostatečně šít silnou světlou stuhu, aby vytvořila velkou nadýchanou mašličku.
Výsledný klobouk se hodí buď hrdinka z filmu Scarlet, nebo jakékoli šaty, které mají velké množství volánů.
Jak šít dámský klobouk na focení

Když vezmete v úvahu některou z obdržených možností pro klobouky, můžete dojít k logickému závěru, že když jste je vyrobili, ocitnete se v centru pozornosti nadcházejícího míče, protože nikdo nebude mít takovou krásu produktů. Kterýkoli z výše popsaných klobouků je navíc vhodný pro fotografování kostýmů.
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Irinaalexa
    #1 Irinaalexa Hosté 29. srpna 2017 18:52
    0
    Šitý celým týmem pro další firemní párty - všechno dopadlo, klobouky a zábava. Obzvláště se nám podařilo ve válce pro náčelníka - dokud nevystřelil, takže všechna pravidla. Autorem myšlenky je obrovský respekt !!!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky