DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Háčkování záložka
Takový doplněk ke knihám, jako jsou pletené záložky, lze vidět občas, ale nejde jen o krásnou věc, ale i o praktickou dárek jakýkoli nadšenec pro čtení. A díky této mistrovské třídě budete moci takový dárek vytvořit sami. Podrobně vám řekneme, jak háčkovat záložku, která příze a háček jsou pro tyto účely nejvhodnější. Tento proces bude zajímavý pro začátečníky i zkušené jehly.
Háčkování záložka workshop s fotografií

Krok za krokem workshop o pletení záložek pro háčkování knihy vám pomůže naučit se nové pletací dovednosti nebo efektivně konsolidovat stávající. Ilustrace vám pomohou řídit tento proces, vyhýbat se chybám. Nespěchejte, snažte se dokončit rychle pletení záložky - tato malá práce vám nebude trvat déle než jeden den. Jste připraveni začít? Uvidíme, jestli je pro tebe vše připravené.

Co potřebujete: seznam příslušenství


Chcete-li zahájit háčkování záložek, připravte:
- tenké bavlněné nitě.
Pro MK jsem vzal Yarn Art Lily 50m / 225m ve světle modré. Můžete použít nitě podobné tloušťky nebo ředidla. Použití větší příze vám umožní vytvořit velmi jemné, tenké háčkované záložky, které nezanechají záhyby mezi stránkami knihy.
- háček, který odpovídá číslu vybrané příze.
Vzal jsem si číslo 2 - menší z doporučených, abych získal husté plátno. Mějte však na paměti, že čím jemnější příze a čím menší číslo háčku, tím více získáte háčkovanou záložku.
- nůžky pro ořezávání nití. Naostřený nástroj se nezkrčí a uvolní špičku.

Háčkování záložka: velikosti


Nyní pojďme mluvit o tom, co bude naše háčkovaná záložka pro knihy představovat.
Opakování vzorku je široké 15 smyček a vysoké 7 řádků. Výše jsem vysvětlil, jak zvolit optimální šířku záložky, její délka bude záviset pouze na počtu opakování rapportu na výšku.
O jakých pojmech budeme mluvit? To vám pomůže určit, zda bude pro vás háčkování záložek pro vás osobně obtížné nebo snadné. Pokud nevíte, jak provést tento nebo ten prvek, doporučujeme vám, abyste si tyto dovednosti nejprve osvojili, a pak pokračujte v pletení celé záložky.
PP - zvedací smyčky;
ST - sloupec, v této hlavní třídě platí jedno háčkování (stbn), s 1 a 2 háčky (st1n a st2n);
BU - boční vzor (tato zkratka se používá pouze v tomto popisu, aby se omezil popis pletení stejných částí tkaniny).

Háčkování Záložka: Rapport pletení


Vytočte 15 vzduchových smyček.
1 řádek začíná 3 p. Vzestup. V 15. smyčce počáteční řady plette st1n, 2 vp, 2 st1n. V 1 řadě nahradí zvedací stehy 1 sloupec 2 háčky, ale pleteme ho od druhé řady. Tento vzor strany (CU) se opakuje vlevo a vpravo. Po dokončení bočního vzoru pleteme střední vzor. K tomu jsme pletli po stsn 4 vp, v 10. smyčce - stbn, 6 vp, v 6. smyčce počáteční řady jsme pletli stbn, 4 vp a v poslední smyčce jsme pletli cu (2 st1n, 2 v. n., 2 st1n).
Háčkování záložka workshop s fotografií

2 řady: 4 body stoupání, BU v oblouku 2 VP, které jsme pletli mezi páry st1n BU v 1 řadě. Pak 1 vp, plette ventilátor 9 st2n, 1 vp, CU (jako na začátku této řady a dále), 1 st2n ve středním oblouku 1. řady (ze 6 vp) 3. smyčka zvyšování spodní řady.
Háčkování záložka workshop s fotografií

3 řada: zvedací smyčky (4), řídicí jednotka, přechod od 3 vp, přes ventilátor provádíme 4 stbn (v 1., 3., 6. a 9. st2n), pletení 3 mezi .p. Mělo by to dopadnout 5 stb se 4 mezerami mezi nimi. Pak jsme pletli řetěz 3 VP, BU, st2n v poslední zvedací smyčce (jako ve 2. řadě).
Háčkování záložka workshop s fotografií

4. řádek: začneme řadou 4 vp, pak provedeme řídicí jednotku, pak 3 vp, stbn do centrálních smyček 4 mezer u vázacího ventilátoru. Mezi sloupci je také 3 vp Celkem 4 stbn, 3 intervaly. Pak jsme na konci pletli 3 vp, BU, st2n.
Háčkování záložka workshop s fotografií

5 řad: 4 zvedací smyčky, řídicí jednotka, 4 VP., Stbn v každé druhé VP mezera mezi sloupy - oblouky 3 vp Celkem máme 3 stbn se 2 oblouky. Dále dokončíme řádek 4 vp, BU, st2n ve 3. odstavci.
Háčkování záložka workshop s fotografií

6. řada: začátek je pleten podobně jako v 5. řadě, místo 4 vp jsme zde pletli 5 vp Tvoří také 2 stbn s intervalem 3 vp Další 5 vp, BU, konec řádku - sloupec se 2 háčky.
Háčkování záložka workshop s fotografií

7. řada: 4 pp, BU, 8 vp, 1 stbn ve 2. smyčce oblouku dolní řady (mezi stbn). Opět, řetěz 8 VP, pletené BU, ve 3. VP přechod - st2n.
Háčkování záložka workshop s fotografií

Opakujte výškový vztah, počínaje 1. řádkem, 3krát. V 8. řadě jsme pletli sloupce bn v 5. a 4. smyčce osmi smyček.
Háčkování záložka workshop s fotografií

Dokončení vzoru


Dokončujeme háčkování záložek v řádcích 28-31. Zaoblený tvar horní části se získá zmenšením smyček vzoru mezi postranními prvky ornamentu.
28. řadu jsme pletli jako 7..
29 řádek: 4pp, BU, 3 VP, BU, st2n ve třetí smyčce zvyšování spodní řady.
30 řádek: 4 pp, BU, 1 VP, BU, st2n
31 řádek: 4 pp, BU, BU, st2n.
Háčkování záložka workshop s fotografií

Oříznutí okraje


V 18 smyčkách počáteční řady jsme pletli 18 stb. V každém oblouku, který je tvořen postranními smyčkami přechodu z řady do řady, jakož i sloupy se 2 přízí, které je nahrazují, pleteme 2 stbn, picot 3 vp, 2 stbn.
Háčkování záložka workshop s fotografií

Po svázání záložky a návratu do 1. řádku jsme pod st1n BU pletli 3 stbn a připojili vzor do prstenu.
Gratulujeme! Původní záložka k osobním háčkovaným knihám byla dokončena a je připravena ležet mezi stránkami vaší oblíbené práce!
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. master1959
    #1 master1959 Hosté 28. srpna 2017 13:30
    0
    Je to rychlé a snadné. Opravdu se mi to líbilo. Opravdu hodné dárek 8. března atd.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky