DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Instalace a modernizace snímače pohybu
Tento článek není návodem, jak nainstalovat senzor, ale spíše jak jej upgradovat pro domácí použití. Nyní jsou snímače pohybu prodávány naprosto připravené k instalaci. Kromě samotného snímače pohybu má zabudovaný světelný senzor a časovač. "Takže co je možné upgradovat, pokud je v něm všechno?" - ptáš se? Toto bude diskutováno v tomto článku. . .

Tento článek není návodem, jak nainstalovat senzor, ale spíše jak jej upgradovat pro domácí použití. Nyní jsou snímače pohybu prodávány naprosto připravené k instalaci. Kromě samotného snímače pohybu má zabudovaný světelný senzor a časovač. "Takže co je možné upgradovat, pokud je v něm všechno?" - ptáš se? Jednou z těchto upgradů budou změny zdroje napájení samotného zařízení.
Ve většině případů tato zařízení používají napájení s přímým převodem. Viz obrázek.
Účinnost takové jednotky je zanedbatelná! Spotřeba elektřiny touto jednotkou docela výrazně ovlivní kapsu majitele domu. Výsledkem bude, že senzor nepomůže ušetřit, ale spíše utratí!
Co dělat? - Navrhuji nahradit tento zdroj napájení transformátorem nebo spínacím. Jejich účinnost je mnohokrát vyšší. A pokud se rozhodnete konkrétně mezi spínáním a transformátorem, pak je účinnost spínacího zdroje větší. I přes tuto skutečnost jsem stále preferoval transformátor a kromě toho jsem musel do zařízení zavést pouze transformátor, protože usměrňovací můstek a stabilizátor jsou již tam. Viz obrázek.Rozhodl jsem se dát lampu s vylepšeným senzorem do kuchyně, že když člověk přišel ke stolu nebo právě vstoupil (vše záleží na tom, jak musíte senzor nakonfigurovat), světlo se rozsvítí.
Nainstaloval jsem všechno, připojil. Viz foto:


Další je nejpříjemnější část celé práce - to je testování. Ale tady je ten problém: senzor odmítl vypnout lampu! To znamená, že to vyšlo na vteřinu a okamžitě se zaplo. Jaký je problém? A uvědomil jsem si, že když se kontakty otevřou, objeví se v senzoru silný elektromagnetický puls, protože v mé žárovce je sytič a hluk, který vytváří otevřený obvod, ruší senzor a po vypnutí jej znovu zapne. Ať už dělám cokoli, bez ohledu na to, jaký druh rušení - vytáhl jsem zaslepovací řetězy - neuspěl jsem. . .
Přesto bylo nalezeno řešení, když jsem našel odpalovací desku z vyhořelé úsporné lampy. Princip spouštění funguje stejně jako běžná zářivka. To znamená, že tahle škrticí klapka, startér, mohu nahradit touto malou deskou. Pak jsem si uvědomil, že mohu zabít dva ptáky jedním kamenem. Za prvé se zbavím zbytečného rušení a za druhé ušetřím elektřinu. Ve skutečnosti je ve srovnání se systémem škrticí klapky spouštěcí systém úsporných světel pulzován. Z toho „šetří“.
To je vše. Odtrhl jsem všechny vnitřky a nahradil je tak malou deskou.
Teď mám hybridní úspornou lampu s zářivkou.
Chci říci, že Číňané opět přehnali.Místo toho, aby dal 26 wattů (jak bylo napsáno v případě energeticky úsporné lampy), rozdalo asi 17-19 wattů. Záře se tak trochu zhoršila než u škrticí klapky.
Spolu s tím se objevilo několik plusy. Prvním z nich jsou úspory a druhým je rychlé a plynulé spuštění. To znamená, že se lampa okamžitě zapálí jako žárovka bez blikání a bez prasknutí kontaktů startéru.
Nyní je veškerá práce dokončena a pokračujte v opětovném testování. Všechno funguje stabilně. Ve spodní části senzoru jsou dva variabilní odpory. Jeden upravuje citlivost světelného senzoru a druhý spaluje lampu, to znamená časové zpoždění pohybového senzoru.
Připojil jsem senzor ke spodní části lampy. Podívejte se na fotografii.


Neučinil tak docela rozumně. Světlo ze zapnuté lampy se odráží od předmětů a dopadá na světelný senzor a lampa začne blikat. Musel jsem opustit světelný senzor. S proměnlivým rezistorem jsem snížil jeho citlivost na nulu a světelný senzor přestal fungovat. Ve skutečnosti je to nutné, ale přeinstalace celého senzoru na jiné místo nebyla úplně praktická. Nyní naše zařízení reaguje pouze na pohyb.


V zásadě jsem spokojen. Nastavil jsem lampu tak, aby se při přibližování ke stolu rozsvítila a když odcházela, zhasla po 15 sekundách. Tato doba je nutná, aby nedošlo k žádným náhlým výpadkům, když se senzor „zvykne“ na vaši bytost u stolu.


Na závěr chci připomenout bezpečnostní opatření. Pokud se chystáte něco takového udělat. Všechny části jsou pod život ohrožujícím napětím 220 voltů. Při práci se ujistěte, že je zařízení bez napětí, v žádném případě se nedotýkejte částí pod napětím, když jsou pod napětím! Po vypnutí musíte počkat 15 minut a teprve poté začít pracovat, jinak vysokonapěťové kondenzátory v obvodu nebudou mít čas na vybití a můžete být šokováni.

Buďte obzvláště opatrní a opatrní!

Vraťte se
Komentáře (5)
 1. necitlivost
  #1 necitlivost Hosté 14. listopadu 2010 16:57
  1
  5+
 2. NOTFRONT
  #2 NOTFRONT Hosté 14. listopadu 2010 16:59
  0
  Ano, opravdu kondenzátorové bloky nejsou ekonomické. 5+ mrknutí
 3. Nick
  #3 Nick Hosté 7. ledna 2014 19:16
  0
  Proč výrobci neprovádějí okamžitě správné napájení, nerozumí?
 4. SDS
  #4 SDS Hosté 17. června 2014 01:52
  1
  Citace: Nick
  Proč výrobci neprovádějí okamžitě správné napájení, nerozumí?
  V pravém bloku mědi více se cena zvýší atd. atd.
 5. Vitaliy
  #5 Vitaliy Hosté 20. října 2018 10:38 hodin
  1
  Oh dobře! V tomto případě je použití kondenzátorového bloku nejlepší, nejlevnější a nejspolehlivější možností. Účinnost 95% zde není nutná, protože spotřeba ve službě je nízká. Kondenzátor také poskytuje normální účinnost, nic se neohřívá. Netvoří se.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky