DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Vyrábíme žehlicí prkno pro kutily
Žehlící deska výrazně usnadňuje proces žehlení. Bez této položky na farmě je obtížné. Samozřejmě si můžete koupit žehlicí prkno, ale kvalitní desky budou drahé. Kromě toho není vždy snadné najít pohodlný, vysoce kvalitní, levný a zároveň určitý barevný model. Ale existuje řešení. Můžete to udělat sami. To samozřejmě bude vyžadovat určité dovednosti a nástroje, ale pokud jej máte, ušetříte nejen značnou část rozpočtu, ale také budete moci učinit volbu, která vám vyhovuje. To je přesně ta výhoda, kterou děláte sami.
Výroba žehlicích prken

Nejprve se podíváme na to, jak vytvořit rovinu samotné desky, na které budete žehlit věci. K tomu můžete použít dřevotřísku. Je vhodné použít dřevotřísku, která má vlastnosti zvýšené odolnosti vůči vlhkosti. Žehlící deska vám tak vydrží mnohem déle. Běžné dřevotřískové desky se znehodnocují vodou, vlhkostí a vlhkostí. Obrysy desky můžete nakreslit tužkou na desku z dřevotřísky. Standardní velikosti žehlicích prken, které si můžete koupit, jsou 122x30 cm. Můžete však použít i jiné velikosti, například 130x35 cm. Možná budete chtít použít menší velikosti, aby byla deska lehčí a pohodlnější pro přepravu.
Dále musíte řezat desku skládačkou. Upozorňujeme, že jedna strana má pravý úhel. Na druhou stranu musíte desku trochu zúžit. Koncové části dřevotřískové desky lze trochu brousit, aby byly hladší.
Výroba žehlicích prken

Poté je nutné desku utáhnout hadříkem. Budete potřebovat dva typy tkanin. Hrubší a hustší textilie je zabalena v první vrstvě. Chcete-li to provést, položte desku na látku a odřízněte látku s okrajem 3 - 5 cm, aby ji bylo možné zastrčit.
Výroba žehlicích prken

Poté pomocí konstrukční sešívačky a sponek můžete látku připojit ke spodní části desky.
Výroba žehlicích prken

Tato tkanina může mít jakoukoli barvu, protože nebude viditelná. Pak použijete druhou vrstvu tkaniny, na kterou bude prádlo následně vyžehleno.
Výroba žehlicích prken

Zde si již vyberete barvu podle svého vkusu. Stejně tak musíte odříznout kus látky a zajistit ji pomocí sešívačky ze spodní části desky. Připevněte látku jemným roztažením tak, aby vám bylo příjemné žehlit. Vzdálenost mezi závorkami může být asi 3-5 cm.
Výroba žehlicích prken

Pak můžete začít dělat nohy vaší žehlicí prkno. Samozřejmě můžete vyrobit dřevěné nohy, ale taková deska bude méně stabilní. Je mnohem praktičtější používat kovové nohy. Pokud máte svařovací stroj a víte, jak vařit, nebude pro vás obtížné vytvořit design, který je zobrazen na obrázku.
Výroba žehlicích prken

Výroba žehlicích prken

V extrémních případech lze tyto nohy objednat u svářeče. Tyto dvě nohy jsou spojeny šroubem. Pak mohou být namalovány. Například ve spreji můžete použít zlatou nebo stříbrnou barvu. Výška nohou, kterou vyberete pro svou výšku.
Potom musíte připevnit nohy k desce. Jedno písmeno „T“ pevně připevněte k desce pomocí nýtů. Takový nýt může být vyroben nezávisle. K tomu musíte mít malý kousek cínu. Nůžkami na kov vystřihněte desku a ohněte ji do požadovaného tvaru. Jaký detail potřebujete, můžete vidět na obrázku.
Výroba žehlicích prken

Před kroucením šroubů musíte nejprve vyvrtat otvory v desce a v dřevotřískové desce. Vrták by měl být tenčí než samořezný šroub, který budete používat.Délka šroubů by neměla být větší než tloušťka dřevotřísky.
Druhé písmeno „T“ nebo noha se nepřipevňuje k desce, avšak v požadované vzdálenosti od spodní části desky upevněte západku. Aby bylo možné určit, v jaké vzdálenosti je třeba ji opravit, musí být deska rozložena, aby se určila výška, která bude vyhovovat vašemu růstu, a na základě toho upevněte svorky samořeznými šrouby. Pokud je v rodině několik lidí různé výšky, můžete použít několik svorek určených pro různé výšky.
Výroba žehlicích prken

Výroba žehlicích prken

Jak ukazuje praxe, tento model žehlicí prkno bude stát 2 - 3krát dražší, než kdybyste si ho vyrobili sami.
Výroba žehlicích prken
Vraťte se
Komentáře (5)
 1. Pashakorabl
  #1 Pashakorabl Hosté 26. srpna 2017 11:05
  0
  Tváří v tvář potřebě desky. Ceny za ně jsou velmi kousavé, zvlášť pro mě - studenta. Moje ruce vypadají, že nejsou z prdele, zkusím to)
  1. Johne
   #2 Johne Hosté 13. února 2019 21:01
   0
   Jsem také student. Na desce nejsou žádné peníze. Přečetl jsem si tento článek, vyšel ven - koupil jsem svařovací stroj, elektrody a válcované potrubí, všechno jsem přetáhl do hostelu. Budu vařit nohy pod desku ...
   Zítra objednám doručení desky s dřevotřískami, protože ji nemůžete přetáhnout rukama, odříznu kus na desce.
   V obchodě Tkani jsem se podíval na hrubé kaliko veselé barvy, den po zítřku si koupím střih a na hospodářském trhu potřebuji řez syntetického winterizéru nebo odpalování pro obložení a nábytkové hřebíky. Vezmu do sousedního města kladivo, pilu, vrták s tryskami, pilníky a frézu a malou věc na půjčky od strýce.
   Díky webu za úsporu peněz a za přeplatek za žehlicí prkno !!!
   1. Sam-h
    #3 Sam-h Hosté 13. března 2019 10:10
    1
    z vašeho komentáře vyplývá, že žehlicí prkna ve vašem městě mají cenu zlata !!!
 2. sam-uch
  #4 sam-uch Hosté 13. března 2019 10:00
  0
  Vzhledem k tomu, že naše apartmány nejsou schopny pojmout mnoho různých zařízení, museli jsme vytvořit univerzální desku. Somu deska vyrobená ze dvou podlahových desek, lepení a vytahování z konců průchozích čepů, rámové nohy svařované ze čtvercové trubky. Současně se ukázalo: žehlicí prkno, schůdek (2 lidé na něj mohou snadno chodit), lavička pro tři, stůl pro drobné zámečnické a tesařské práce a šití, stejně jako cvičná lavice, variabilní výšky as bossy pro upevnění pletenin a dveřních zábradlí a mnohem více na které si ani nepamatuji.
 3. sam-uch
  #5 sam-uch Hosté 13. března 2019 10:16
  0
  na tuto desku by měla být přidána ještě jedna noha a jeden šroub s maticí a rozprostření nohou by vytvořilo „cool“ multifunkční silnou a stabilní desku. A tak se stejnou prací „peklo s tím lukem na boku“!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky