DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Tvorba vlásenky s květinami z pěnového polyuretanu
Není to tak dávno, co se na trhu kreativního zboží objevil nový materiál. Nazývá se pěnový polyuretan, plastový semiš, pěna, kůže, fva eva, umělý semiš. Vypadá to jako listy pěnové gumy různých tlouštěk, sametově hebké a velmi lehké.
Hlavní výhodou revize je její bezpečnost, materiál lze použít i v dětském umění. Navíc je velmi plastový a má „paměť“. Pokud během zpracování dáte potřebný tvar, uloží jej. Výrobky z pěnového polyuretanu jsou poměrně lehké, trvanlivé, odolné proti vlhkosti, nemačkají se. Panenky a hračky jsou vyrobeny z pěny, používané při scrapbookingu a umělé floristice. Řemeslníci dělají pro ženy jedinečné doplňky: vlásenky, brože, věnce s květinami, šperky pro svatby. Kvůli výše uvedeným vlastnostem foma, jmenovitě její plasticitě, vypadají květiny z ní jako živé, ale zároveň nikdy nezmizí a ozdobí ženu v kteroukoli roční dobu a za každého počasí.
sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

Požadované materiály


Chcete-li tedy vytvořit sponku na vlasy s květinou z umělého semiše, budete potřebovat:
• Růžová a hnědá pěna pro výrobu květin. Zelená pro listy, sepaly a dřeně. Tloušťka pěny 0,8-1 mm;
• nůžky;
• Thermogun s lepidlem;
• Dřevěná špíz nebo párátko;
• železo;
• Barva pro tónování okvětních lístků;
• Příslušenství pro sponky do vlasů;
• Superglue;
Výzdoba pro zdobení hotového výrobku (volitelné).
Všechny tyto materiály lze zakoupit v obchodě vyšívání.

Pracovní fáze


Příroda vytvořila krásné kvetoucí rostliny. Mistři umělé floristika napodobující přírodu se snaží vytvořit neméně nádherné doplňky, které jsou co nejblíže skutečným květům. Chcete-li začít ovládat toto umění, musíte samozřejmě něco jednoduchého. K tomu je gerbera perfektní. Gerbera - květina podobná slunci. Je to symbol radosti a laskavosti. Kromě toho existuje legenda o lesní víle Znak, která se nelíbila pozornosti ostatních, a raději se stala divokou květinou. Gerbery proto symbolizují skromnost.
Práce vytváření vlásenky s umělými květinami z revolveru je rozdělena do tří fází:
1. Zpracování plastového semiše;
2. Složení květin;
3. Připevnění květiny k tvarovkám.

Zpracování pěny


Zpracování se skládá ze čtyř kroků: krájení, tónování, tepelné zpracování a ruční zpracování.
Chcete-li udělat gerbera, musíte vzít pěnové zelené a hnědé barvy pro jádro a růžové pro okvětní lístky. Je nutné vzít pruh zelené pěny o šířce 1,5 cm a délce 15 cm a oříznout ho velmi častým třásnem, nedosahujícím okraje asi 0,5 cm. Druhý hnědý pásek se také ořízne třásní, jen větší. Jeho rozměry jsou 2 x 15 cm. Z růžového pěnového plechu je třeba podle tohoto vzoru oříznout plátky 5 cm vysoké a 1 cm široké. K vytvoření této květiny budete potřebovat 30 okvětních lístků. Kromě toho jsou zapotřebí zelené listy a sepaly. Jejich velikosti jsou uvedeny na vzoru. Mistři umělé floristika vytvořili vzory pro své výtvory rozdělením skutečných čerstvých květů do samostatných okvětních lístků. Není třeba, aby okvětní lístky byly naprosto identické, protože každý z nich je jedinečný v jakékoli květině.
sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

Když je pěnový plát krájen, musí být zbarven.K tomu potřebujete jakoukoli barvu. V tomto případě se používá akrylát. U květů gerbery mají okvětní lístky v blízkosti jádra světlejší odstín. Se žlutou barvou musíte jemně zabarvit asi třetinu okvětního lístku a hladce promíchat. Nejlépe se to provádí houbou nebo vlhkým hadříkem navinutým kolem prstu. Gerbera květiny mají také malé žíly na okvětních lístcích, mohou být vyrobeny pomocí jakéhokoli ostrého předmětu, například párátka nebo nůžky na manikúru.
sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

Dále musíte všechny připravené díly zpracovat žehličkou. Za tímto účelem by měl být na železo, který je součástí vlnového režimu (**), připevněn pruh zeleného Thomase, oříznutý třásněmi. V tomto případě to bude trochu tmavší a jeho okraj se začne kroutit. Druhý pásek by měl být ošetřen stejným způsobem. Plátky a tónované lístky po jednom, to je lepší s pinzetou (aby nedošlo k spálení sebe), opřít se o železo na několik sekund. Poté má okvětní lístek sám požadovaný tvar: lehce se protáhne a získá hladký ohyb. Zelené listy je třeba nanést na povrch žehličky na několik vteřin, a pak se zkroucení, jako bonbónový obal, lehce narovnat rukama. Proveďte stejnou operaci se sepaly. Tím je dokončena příprava pěny.
sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

Květinové shromáždění


Na dřevěnou špíz naviňte zelený pruh pevně do role a v případě potřeby ho nalepte. Zašroubujte druhý proužek přes zelenou. Ukázalo se, že jádro květu. Poté se produkt převrátí a lístky se přilepí. První řádek, poté druhý a třetí v šachovnicovém vzoru. Aby byla všechna prázdná místa zaplněna. Poté jsou sepály a zelené listy slepeny. Hotový květ má velikost asi 10-11 cm.
sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

Upevnění květu na kování


V této mistrovské třídě bude květina připevněna k 12cm dlouhé vlásence. Obecně může být k dispozici jakékoli příslušenství. Princip upevnění je stejný pro každého. Chcete-li zamaskovat místo montáže, musíte odříznout kružnici vhodného průměru ze zelené foma. Kování je nalepeno na kování. Je lepší použít superglue. Na spodní straně je bod připojení maskovaný zeleným kruhem. Produkt má elegantní vzhled.
sponka na vlasy s květinami z pěnového polyuretanu

Vlásenka s nezpevněným květem gerbery je připravena. Ozdobí účes každé ženy a učiní ji jedinečnou.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky