DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Růžový losos naruby, pečený v tandoori
Červené ryby jsou cenným produktem na vaření a široce se používají v dietních potravinách. Tento produkt se podává ve smažené, pečené, vařené a dokonce syrové formě. Navíc, bez ohledu na způsob zpracování, cenné vlastnosti ryb zůstávají nezměněny.
V dietetice se doporučuje poměrně časté používání červených ryb, nejméně dvakrát týdně. Není těžké dodržovat takový režim, protože četné možnosti vaření pomohou vyhnout se monotónnosti. Kromě toho je významnou výhodou takového výrobku to, že se nemusí dlouho vařit.
Pokud mluvíme o rozpočtové verzi červené ryby, měli byste věnovat pozornost růžovému lososu. Tento druh ryb nepatří k mastným odrůdám, avšak vzhledem k chuťovým vlastnostem se takové mořské plody zaslouží v hodnocení nejvýhodnějších produktů denní stravy.
Pečená ryba v tandoori je speciální jídlo, které se podává při zvláštních příležitostech. Protože tepelné zpracování bude probíhat na horkém uhlí, je velmi důležité zabránit sušení masa. Proto, než začnete vařit, bude růžový losos potřebovat předběžnou přípravu.
Nejprve musíte uvařit filé z celé jatečně upraveného těla. Za tímto účelem se rozmrazená ryba uvolní z hlavy a vnitřností a z břicha se provede podélný řez po celé délce jatečně upraveného těla. Účelem této operace je rozdělit maso na dvě poloviny, osvobodit ho od kosterní kosti, ale neřešit kůži na zádech.
Pečený růžový losos v tandoori

Pečený růžový losos v tandoori

Pečený růžový losos v tandoori

Poté je třeba dokončenou vrstvu nakládat. To se provádí za účelem zvýšení šťavnatosti ryb. Filé se posype směsí soli a pepře a do solanky se podle chuti přidá čerstvý kopr a citronová šťáva. Poté jsou obě poloviny pevně přitlačeny k sobě a v tomto stavu by měla jatečně upravená těla ležet půl hodiny.
Zatímco je růžový losos nakládaný, musíte si připravit tandoor nebo barbecue. Během vaření by v krbu neměl být žádný otevřený plamen, jinak by ryby zaschly. Pokud mluvíme o tandoorech, pak je připravenost pece určována osvícením vnitřních stěn. Před pečením jsou z něj odstraněny všechny nespálené uhlí.
Pečený růžový losos v tandoori

Pečený růžový losos v tandoori

Pečený růžový losos v tandoori

Pečený růžový losos v tandoori

Hotový filet je obrácen dovnitř ven, takže kůže je uvnitř. Ryba je umístěna na speciální gril pro pečení. Před ponořením růžového lososa do tandooru je nutné důkladně posypat stěny pece vodou. Vlhká mikroklima tandoor neumožňuje maso hořet, ale spíše utěsní povrchové póry a šťáva zůstane uvnitř. Stojí za povšimnutí, že teplota v tandoori během pečení se blíží asi 400 stupňům, takže čas na vaření ryb uvnitř bude 20 minut. Pro srovnání by to trvalo 40 minut na grilu. Díky zaoblenému tvaru pece není nutné neustále převracet gril. Bez lidského zásahu bude pečení v každém případě jednotné a vůně kouře dodá výrobku nepopsatelnou vůni.
Pečený růžový losos v tandoori

Pečený růžový losos v tandoori
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Julia Derkachová
    #1 Julia Derkachová Hosté 28. srpna 2017 19:18
    1
    Recept byl velmi užitečný. S manželem jsme se také připravovali, chtěli jsme si takovou síť na dlouhou dobu koupit. Ukázalo se, že je to chutné, děkuji za recept.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky