DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Luxusní vintage karta
Pokud jste vy nebo vaši příbuzní zapojeni do vyšívání, pravděpodobně jste nashromáždili spoustu krásných zápisků a zápisků, které lze použít k vytvoření velmi roztomilé a jednoduché pohlednice v retro stylu. Vytvoření této malé dárkové krásy vás navíc nezabere moc času - takovou kartu můžete sbírat za méně než hodinu.
Pro pohlednice potřebujete:
- kus bílé nebo šedé lepenky pro podstavec velikosti karty 27x20,5 cm;
- kus obyčejné barvy kartonu pro přední stranu karty o rozměrech 20,5 x 13,5 cm, v tomto případě byl použit obyčejný karton s kovovým efektem;
- ozdobný detail o velikosti 16x7 cm, při výrobě této pohlednice byl použit motiv vyřezaný z kusu obyčejného tapet, ale můžete použít jakýkoli obrázek, který se vám líbí z obálky poznámkového bloku nebo z časopisu, je žádoucí, aby byl obrázek vyroben ze silného papíru nebo lepenky;
- kousek pleteného krajkového úpletu s vroubkovaným okrajem asi 10 cm dlouhým a 3 cm širokým;
- kousky organzy, v extrémních případech, pokud není organza, můžete ji nahradit umělým šifonem;
- saténová stuha o šířce asi 0,75 cm a délce asi 60 cm;
- 3 korálky, korálky nebo perly uprostřed květů.
Kromě toho budou vyžadovány další materiály:
- jehla s nití v barvě saténové pásky;
- kancelářské nebo stavební oboustranné pásky široké 1 cm;
- nůžky;
- tužku a pravítko, aby se vyřízly části z lepenky;
- zápalky a svíčky pro zpěv plátky organzy.
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Také, kromě všech výše uvedených, se určitě neobejdete bez obratných per, nové části inspirace a nezastavitelné představivosti, protože je nepravděpodobné, že budete přesně opakovat to, co jste sami provedli ručně, a budete si muset vytvořit vlastní mistrovské dílo!
Takže pro začátek pracujeme s malým motivem, který byl v tomto případě vyříznut z husté tapety. Pravý okraj ozdobíme vroubkovaným lemem. Chcete-li to provést, jednoduše přilepte pásek oboustranné pásky na přední stranu motivu a poté na lepicí pásek naneste guipurovou pásku tak, aby se girlandy dívaly za okraj motivu a následně se překrývaly s pozadím.
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Jemně stiskněte cop, aby byla dobře připevněna, a otočte ozdobný prvek. Odřízli jsme přebytečný cop a zbytečné mušle a ponechali jsme 1,5 cm povolenek na každé straně. Lepíme je kousky oboustranné pásky na špatnou stranu motivu z tapety.
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Nyní je náš malý motiv připraven. Lepíme na kus barevné lepenky, která bude na přední straně karty. K tomu používáme oboustrannou pásku. Obzvláště pečlivě lepíme na stranu, na které je umístěn lemovací lem. Přední strana karty je téměř připravená.
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Nyní ozdobíme kartu romantickými a jemnými květinovými prvky. Z saténového copu stočíme růže. Snažíme se, aby byly co nejrovnější. Není třeba, aby byly příliš velké a objemné, stačí růže s 2-3 řadami stuhy. Maximální průměr květu je nejvýše 1,5 cm.Šijeme růže z nesprávné strany tak, aby vlákno „nešplhalo“ na přední stranu květu. Potom dáme nit do středu a zašijeme korálek. Vracíme vlákno zpět na nesprávnou stranu a opravíme ho. Celkově je únavné dělat tři květiny. Samozřejmě, pokud si přejete, můžete vytvořit 5 nebo více květinových motivů.
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Aby byly růže ozdobnější a rafinovanější, vyrobíme stylizované sepaly pro každou květinu z kousků organzy. Chcete-li to provést, řezat tři kousky o průměru asi 4-5 cm. Nezáleží na tom, že jsou kousky nerovnoměrné, neměli byste usilovat o ideální kruh.
Luxusní vinobraní karta

Zapálíme svíčku a pečlivě zpracováváme plátky kousků na otevřeném ohni. Dávejte pozor, abyste nespálili prsty a nespálili organzu. Chcete-li to provést, nepřibližujte tkaninu příliš blízko k ohni - plátky by se měly jen mírně zpívat. Pokud ponecháte okraj náplasti na straně plamene, pak okraje jednoduše mírně roztají, aniž by ztratily svůj tvar. A pokud si přinesete kus plamene na plamen, pak se okraje nejen spálí, ale také zvědavě se ohnou, čímž se náplastu získá tvar šálku, hnízdo. Ujistěte se, že byl celý obvod řezu spálen, jinak hrozí, že neuzavřená hrana rozkvetne a „vypukne“. Tak zpívejte všechny tři kusy organzy. Poté vložte růže do sekcí organzy.
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Vezměte nit jehlou a jednoduše vyšívejte výsledné květiny dvojitým vláknem na přední stranu karty. Neváhejte blesknout všechny vrstvy najednou: prostý karton, motiv z tapety, krajkové krajky, pokud se na něm nacházejí růže, sepaly z organzy a samotný květ ze stuhy. Takto bezpečně opravíte své malé výtvory na pohlednici. Stačí 2-3 stehy na květ. Z nesprávné strany je pro větší spolehlivost možné lepit místo stehu a nití páskou nebo kapkou lepidla.
Luxusní vinobraní karta

Nyní zbývá ještě jeden poslední úkol: sbírat přední stranu karty, již zdobenou motivem, krajkou a květinami, a základnu karty. Nejprve zahněte základnu karty na polovinu tak, aby byla při složení 13,5 x 20,5 cm. Chcete-li, aby byla linie ohybu rovnoměrná a úhledná, můžete k ní pevně připojit pravítko a jemně nakreslit silnou jehlu na místě budoucího ohybu, jako by poškrábala přímku. To se doporučuje zejména v případě, že karton je velmi silný a hustý.
Po ohnutí základny na polovinu ji vložte po celém obvodu proužky oboustranné pásky. Ujistěte se, že rohy jsou vždy slepené. Můžete také přilepit pár proužků doprostřed pro větší sílu.
Luxusní vinobraní karta

Opatrně oddělte horní vrstvu od proužků pásky a přitiskněte přední stranu pohlednice k základně. Komprimujte všechna lepená místa dobře. Nyní je vaše karta připravena potěšit adresáta romantickou gratulací!
Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta

Luxusní vinobraní karta
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. miv
    #1 miv Hosté 29. srpna 2017 16:47
    0
    Hezká pohlednice. Hlavní věc je „zapnout“ fantazii a získat spíše originální věci.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky