DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
Ze starého oblečení si můžete ušít krásnou hračku, která bude dobrým dárkem pro dítě nebo ozdobou na dovolenou. Ze starého hnědého kožichu jsem si vyrobil sobí hračku, na výrobu kterého jsem potřeboval: spolehlivé lepidlo, plnivo (bavlněná vlna), nitě, jehlu, stejně jako plastovou láhev z sodové vody, modré a červené kamínky, fólie, nůžky, jehly pro bodnutí, tužku a papír pro výrobu vzorku.
Když začnu pracovat, udělám vzorek na papíře. Zpočátku jsem chtěl hračku vyrobit jako dlouhé nohy a malou hlavu, ale v průběhu práce na šití jsem opravil vady vzorku zvýšením velikosti hlavy. Zpočátku vypadal vzorek papíru takto:

DIY jelen hračka


Poté jsem vzal látku ze starého kabátu a vystřihnul jsem dvě části těla s hlavou ven, pak jsem udělal detail ocasu a střední části. Část střední části bude muset jít od krku hračky k zadním nohám (téměř celým tělem).
Když vyříznu každý detail, nechám na každém z nich podél okrajových úseků přídavku od 0,5 centimetru. Na obrázku níže je mezi detaily těla detail ocasu a velmi prostřední část:

DIY jelen hračka


Sešívám detaily těla podél okrajů vpředu, ale nešívám záda, aby bylo vhodnější odvrátit řemesla zevnitř o něco později. Vpředu jsem šil střední část těla a pro detaily nohou jsem vystřihnul druhý pár vzorků:

DIY jelen hračka


Dále, vystřihnuté vzorky nohou, které jsem šil k řemeslu. Poté to bude vypadat takto:

DIY jelen hračka


Pro výrobu kopyt řemesla Rozhodl jsem se vyrobit čtyři kulaté díly a ušit je. Abychom zkompilovali podrobnosti, roh neměl dostatek kožešinové tkaniny, a proto jsem musel použít jednoduchou tkaninu:

DIY jelen hračka


Aby bylo pohodlnější šít rohy, nechal jsem část zátylku hračky nešitý.
Šil jsem podrobnosti o "kopytech" mého plavidla:

DIY jelen hračka


Dále si vezmu pěnovou gumu a odříznu z ní 4 díly ve dvojicích, abych jí naplnil rohy budoucí hračky.
Jako plnivo lze použít pěnovou gumu v případě, že konvenční plnivo není vhodné pro vstup do příliš úzkých oblastí tkáně:

DIY jelen hračka


Po vyříznutí čtyř částí z pěnové pryže jsem na obě strany položil vzorky tkanin a našil je. V případě, že pěna není dostatečně hustá, mohou být rohy plavidla vyplněny bavlněnou vlnou pomocí pinzety:

DIY jelen hračka


Výsledné rohy musí být nyní zašity. Otočil jsem své plavidlo z nesprávné strany a přišil rohy dozadu na hlavě, sklopil dolů oblasti příspěvku a potom šil krk.
Nohy řemesla se však ukázaly jako nemožné úplně se vyvinout ze špatné strany, protože v nich je srst a odspodu ke dnu se rozšiřují, a proto jsem se rozhodl je nechat krátké:

DIY jelen hračka


Poté jsem hračku naplnil bavlnou a našil ji. Při šití připravuji ocasní část a oblast, do které bude tato část třeba přišit:

DIY jelen hračka


Detail ocasu by měl být přeložen čtyřikrát:

DIY jelen hračka


Poté musíte ušit část ocasu do plavidla:

DIY jelen hračka


Nyní jsem odřízl čtyři části z tenké hnědé textilie, abych udělal uši:

DIY jelen hračka


Obaluji každou dvojici dílů kolem okrajů:

DIY jelen hračka


Potom vezmu fólii. Pro řemesla si můžete vzít neznečištěnou fólii pod sladkosti:

DIY jelen hračka


Z fólie musíme vystřihnout postavy sněhu (kruhů) a hvězd, poté si vezmeme kamínky a plastovou láhev.
Z láhve musíme vyříznout tři tenké průhledné proužky, na které nalepíme modré kamínky o něco později:

DIY jelen hračka


Průsvitné hračky zdobí průhledné proužky s kamínky. Pro ně byste měli spočítat délku, označit začátek a konec oblastí, kde by měly být kamínky, a pak je umístit na proužky:

DIY jelen hračka


Dále, k hlavě plavidla, musíte přilepit červené kamínky jako oči a šít na uších a upevnit výsledné proužky na koncích pomocí sešívačky:

DIY jelen hračka


Pokud k naší téměř hotové hračce připojíme tři průhledné proužky s kamínky, bude to vypadat takto:

DIY jelen hračka


DIY jelen hračka


Nyní zbývá provést poslední dvě akce: přilepte postavy sněhu vyříznutého z fólie hvězdičkami a udělejte nos. Nejprve jsem se rozhodl přilepit tvary fólie na rohy, záda a kopyta plavidla:

DIY jelen hračka


Dále jsem ze světle hnědé látky vyřízl nos:

DIY jelen hračka


Poté, co se detail nosu přizpůsobil velikosti hlavy, nalepil jsem jej:

DIY jelen hračka


Takto se lepené plastové pásky zdobené drahokamy dívají na zadní stranu:

DIY jelen hračka


Poté je připravena moje hračka „Deer“:

DIY jelen hračka
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky