DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Jak vyrobit spinner
Dobrý den všem. V tomto článku vám řeknu, jak vyrobit jednoduchou točící se hračku - spinner. Všechno se dělá velmi jednoduše a většinu materiálů lze získat zdarma.

Jak vyrobit spinner


K tomu potřebujeme:
 • Sleeves 5.45 (Důl jsem napsal na bojové střelnici, i když ji lze najít na jakémkoli cvičišti nebo objednat na internetu).
 • Ložisko ABEC 5 (V ideálním případě ABEC 7 byl získán z volantu starého skateboardu, lze jej také najít v obchodě s auty nebo objednat na AliExpress).
 • Dřevěný blok (Jakékoli tvrdé dřevo, konkrétně v tomto případě - ořech).
 • Epoxidová pryskyřice (Chcete-li, aby to všechno držely pohromadě - ideální).


Jak vyrobit spinner


Poté, co je vše připraveno, pokračujeme ve výrobě. Pomocí stupňového vrtáku vyvrtáme otvor požadovaného průměru pro ložisko.

Jak vyrobit spinner


Objímky držíme ve vrtacím sklíčidle a při nízkých rychlostech, opírající se o brusný papír, začneme je brousit, dokud nebude barva úplně odstraněna.
Jak vyrobit spinner

Jak vyrobit spinner

Odstraňte prašníky z ložiska, očistěte je hojně postřikem WD-40
Dále namažeme okraje ložiska epoxidovou pryskyřicí, zatlačíme ji do bloku a teprve poté vyvrtáme boční otvory pro pouzdra.
Děje se to tak, aby se tyč neroztrhla, protože v mém případě byly stěny tenké.
Jak vyrobit spinner


Nakonec jsem se rozhodl odložit vrták a rozšířit díry pomocí rytce na požadovaný průměr. Přilepíme rukávy společně (stejná epoxidová pryskyřice), také namažeme otvory v baru epoxidem a vtlačíme rukávy dovnitř. Necháme vše zaschnout po dobu 6 hodin a nakonec si užijeme jednoduchou hračku vyrobenou z našich vlastních rukou.
Jak vyrobit spinner

Jak vyrobit spinner
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Michael
  #1 Michael Hosté 13. března 2017 18:24
  0
  Ideálně ABEC 7? CO? Možná tomu nerozumím, ale zdá se mi, že by v ideálním případě mělo být keramické ložisko. A ABEC 7 je alespoň
 2. Ilja
  #2 Ilja Hosté 25. března 2017 19:40
  2
  Je možné z toho mít menší vliv?

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky