DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak navíjet koudel na kvalitu vlákna

Obsah


1. Účel vlečení a jak to funguje.
2. Druhy těsnicích materiálů.
3. Způsob utěsnění závitu trubkových závitů.

Při instalatérských pracích se koudel používá k utěsnění potrubí a přechodů spojených závitem. Vyrábí se převážně z lněného odpadu a je to hrubé vlákno malých velikostí. Pokud je koudel správně navinut, bude po celou dobu životnosti potrubí zajištěna ochrana proti úniku. Odpověď na otázku, jak navinout koudel na nit, by měla být řečena, že zpracování zabraňuje riziku úniku v sanitárním systému.
Mezi závitovými spoji je mezera, skrz kterou voda volně přesahuje potrubí. Pokud je v ní řádně položený vodovodní kabel, mezera se zmenší a při pronikání vody do takového spojení se lněná bobtná a únik se zastaví.

Druhy těsnících materiálů.


Mezi hlavní materiály, které vytvářejí těsnou vrstvu mezi závitovými spoji, patří:
- sanitární zařízení;
- FUM páska;
- tekuté FUM.
Silikon se používá jako přídavný materiál k tažení, ale sám o sobě díky svým vlastnostem nebude schopen zajistit spolehlivou ochranu spojení před únikem.
FUM je vinutí pro nitě, sestávající z teflonové pásky, není namočeno vodou a vytváří ve spojích vrstvu odpuzující vodu.
Liquid FUM je jednosložkový tmel modré barvy, při styku se vzduchem pomalu ztvrdne a vytváří dostatečně silný a hustý agregát, který zabraňuje odtoku vody ze systému. Pokud však používáte výše uvedené materiály, lze tlakové testování vodovodního systému provést okamžitě, poté po aplikaci kapalného FUM, před kontrolou systému, musíte počkat určitou dobu, v závislosti na průměru a okolní teplotě.

Způsob utěsnění závitu trubkových závitů.


Kvalitní navíjení nitě se provádí pomocí následujících materiálů a nástrojů:
- klíčky na trubkové páky v počtu dvou kusů;
- instalatérské práce;
- FUM pásky.
Jak navíjet koudel na nit s vysokou kvalitou

Postup pro získání vysoce kvalitního těsného závitového spojení je ilustrován na příkladu kombinování převlečné matice (American) s vnějším závitem 1 palec a zpětným ventilem.
Odtahem oddělíme pramen délkou přibližně 5 až 7 závitů o průměru 1 palec a hustotou vyznačenou na fotografii.
Jak navíjet koudel na nit s vysokou kvalitou

Výsledný obrobek je aplikován na začátek spojovacího prvku Američana, zatímco její nit by měla být zaměřena na vás a navíjena ve směru hodinových ručiček podél zatáčky a zpět. Konec tažení je přiveden na začátek niti a prstů, ve směru hodinových ručiček, vyhlazen. Nakonec by se mělo ukázat jako na fotografii.
Jak navíjet koudel na nit s vysokou kvalitou

Poté navíjíme FUM ve směru hodinových ručiček na tuto část tak, aby zcela překrýval vodovodní lněné a ležel na něm ve 2-3 vrstvách.
Jak navíjet koudel na nit s vysokou kvalitou

Teflonová páska zabraňuje odtažení a odtažení části. Na americký zpětný ventil nasazujeme Američany a pomocí klíčů je utahujeme, dokud nenastane znatelné zatížení.
Jak navíjet koudel na nit s vysokou kvalitou

Takové kombinované vinutí nitě s vhodnou obratností téměř vždy zajišťuje spolehlivé spojení dvou odnímatelných prvků potrubí. Po smontování všech součástí systému je nutné jej podrobit tlakové zkoušce při tlaku přibližně 1 bar a zkontrolovat těsnost všech závitových spojů.
Při použití dílů s nízkou kvalitou by se mělo mírně snížit množství vinutí, protože při procesu bobtnání lnu vznikají síly, které mohou vést k poškození součásti.
Vraťte se
Komentáře (12)
 1. Inok
  #1 Inok Hosté 17. února 2017 19:29
  18
  Bylo by lepší neukazovat důsledky vinutí. Takto nevědomí lidé věří prádlo. Z proužku vytaženého z lněného svazku je třeba vytvořit široký nit a navinout na něj produkt, a ne jen zaseknout len ​​tím, že s ním uzavřete otvor. Pokud utáhnete, jak je znázorněno, potrubí nebude trvat dlouho, na křižovatce se vytvoří zátka. Hrany je třeba vyhladit a navléknout na nit, aniž by se všechny nitky mohly otevřít, pečlivě narovnat a řádně navinout na lněné vlákno a poté můžete přidat tekutou dým nebo tmel.
  1. Host Victor
   #2 Host Victor Hosté 5. července 2018 3:16 hodin
   1
   Sjednocená státní zkouška - nepřinesou dobré! No, co chcete od Sjednocené státní zkoušky? Je tu koudel, je tu páska, je tu také podezřelá sada klíčů! Výsledek je 100 bodů! Zbytek není součástí pořadí!
 2. Alexander
  #3 Alexander Hosté 19. února 2017 19:42
  22
  Je okamžitě zřejmé, že osoba není ani zdaleka od instalačních prací, nemá zkušenosti. Tah koaxiálně mezery mezi klády v dřevěném srubu. A v zásobování vodou použijte len, který nelze urazit, může se pomstít.
  1. Host Igor
   #4 Host Igor Hosté 16. září 2018 12:19
   0
   Toto jsou dvě jména stejného materiálu.
  2. Host Victor
   #5 Host Victor Hosté 4. února 2019 13:42
   0
   Pokud vím, koudel je stejný lněný, pouze nekvalitní, „špinavý“, nemůžete jej zabalit. Pravděpodobně jste zaměnili koudel s hadrem.
 3. Mikhalych
  #6 Mikhalych Hosté 13. března 2017 01:55
  15
  Promiň, ale tohle je nějaký druh špinavého triku, který napsal článek ... Skutečnost, že tam navinul vlákno, našrouboval ho na jedno místo a natlakoval ..
 4. Boris
  #7 Boris Hosté 13. září 2017 23:02
  9
  Autor zřejmě žertoval!
 5. Host Gennady
  #8 Host Gennady Hosté 28. června 2018 10:16 hod.
  9
  Skvělý vizuální příklad, jak NEDĚLAT! směje se
 6. Ramil
  #9 Ramil Hosté 29. června 2018 11:05 hodin
  4
  Jsem také učitel, nevíte, že se nedostanete takovým způsobem! Nemusím to utírat, ale len je to sanitární a je lepší ho saturovat miniem, aby se později nehnilo!
 7. Host Igor
  #10 Host Igor Hosté 16. září 2018 12:16
  2
  Proč po tažení (nazývají se to len) navíjení FUM pásky? Pro zábavu, nebo co?
  Lepší je, že s ním můžete spojení trochu vrátit. Fumová páska se okamžitě rozbije současně.
 8. Host Nikolay
  #11 Host Nikolay Hosté 26. září 2018 16:55
  1
  Bylo by lepší nezneuctit, odhalit jejich neprofesionalismus ((((((
 9. Host Michael
  #12 Host Michael Hosté 8. ledna 2019 9:03 hodin
  0
  Jak řekli staré instalatéři - „koudel pro tesaře a pro nás - prádlo.“ Navzdory skutečnosti, že materiál je „jeden a tentýž“, nepoužívají koudel v instalatérských pracích - právě proto, že je „... vyrobeno z odpadu“ a je „hrubým vláknem“.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky