DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Možnost nouzového vypouštění nádrže
Ve městech, kde je voda dodávána podle plánu, se obyvatelé pokusí nainstalovat záložní nádrž na vodu s automatickou čerpací stanicí doma. Poskytuje lidem vodu v nepřítomnosti v centrálním potrubí.
Ale skladovací systém má výraznou nevýhodu - nádrž představuje potenciální hrozbu pro sousedy ve spodním patře. Například, když prochází plovákový ventil, skrz který je nádrž nashromážděna kapalinou, a při absenci nouzového odtoku se přeplní a přebytečná voda zaplaví sousedy. Aby se takovým situacím zabránilo, měla by být nádrž vybavena nouzovým odtokem, který je obvykle připojen k centrálnímu kanalizačnímu systému pomocí vodního uzávěru.
Možnost nouzového vypouštění

Pokud nezajistíte přepadový systém s hydraulickým uzávěrem, pronikne do místnosti pronikavý zápach z kanalizace.
Prakticky neexistují žádné standardní přepadové systémy, které by byly přímo navrženy pro vysoce kvalitní připojení k zásobní nádrži. Proto mnoho řemeslníků začíná přicházet se spolehlivým a praktickým odtokem ze široké škály instalatérských sortimentů. Článek představuje možnost instalace kompaktního a těsného nouzového odtoku pro skladovací nádrž.

Z čeho se skládá


Do systému pro vypouštění vody jsou zahrnuty následující prvky:
 • 1. Mosazná armatura nádrže, s maticí a dvěma gumovými těsněními, průměr 1 palec.
 • 2. Vlnitá hadice, průměr 32 mm.
 • 3. Sifon pro mytí.
 • 4. Gumové těsnění pro přechod z potrubí 32 mm do kanalizace 50 mm.
 • 5. Odtok kanalizace při 45 stupních.
 • 6. Upevnění pro kanalizační potrubí, 50 mm.
 • 7. Kovový límec.

K instalaci potřebujete následující sadu nástrojů:
 • - tužka;
 • - ruleta;
 • - vrták;
 • - vrták do pera o průměru 32 mm;
 • - pila na kov;
 • - nastavitelný klíč;
 • - vrták pro děrovač 10 mm;
 • - punč;
 • - silikon.

Montážní objednávka


Na nádrži, v horní části, nad extrémní hladinou vody, která je nastavena plovákovým ventilem, označte otvory pro palec. Měl by na obou stranách těsně přiléhat k plastové části nádrže. Pomocí vrtáku a vrtáku o průměru 32 mm opatrně vyvrtejte otvor ve vyznačené oblasti. Do výsledného otvoru vložte palcovou armaturu s gumovými páskami a nastavitelným klíčem a bezpečně ji upevněte na nádrž.
Možnost nouzového vypouštění

Před instalací 45stupňového výstupu do centrálního stoupačky požádejte sousedy v horních patrech, aby dočasně zastavili vypouštění stoupačky. Není-li kohout instalován v centrálním odtokovém potrubí, ale v jeho pouzdru, není třeba nikoho varovat. Na nainstalované kanalizační trubce označte instalaci vývodu a spojky průměrem 50 mm. Pomocí okružní pily odřízněte přebytečnou část od stoupačky a připojte na ni uvedené prvky. Chcete-li zabránit úniku mezi spoji, před namontováním odtoku rovnoměrně naneste silikon na gumové těsnění.
Rozhodněte se o umístění instalace sifonu, jeho upevnění a udělejte příslušné označení. Upevníme koleno ke zdi připevněním na 50 mm kanalizační trubku. Na označeném místě vytvořte pomocí vrtáku a razníku díru ve zdi.Zasuňte do ní plastovou hmoždinku a upevněte držák. Rozhodněte o dlouhém zvlnění sifonu, který bude vložen do větve. Odřízněte zbytečnou část. Na tu část, která bude instalována do kanalizace, nasaďte gumový přechod a namontujte ji do větve. Pomocí 50 mm držáku připevněte vypouštěcí koleno ke zdi.
Možnost nouzového vypouštění

Nastavte nádrž na její pozici. Změřte délku od armatury ke středu sifonu. Podle získaných hodnot odřízněte vlnitou hadici. Naměřenou část hadice upevněte na její straně kovovou svorkou, druhý konec zasuňte do vypouštěcího kolena a utáhněte plastovou maticí sifonu.
Možnost nouzového vypouštění

Tím je dokončena sestava nouzového vypouštění. Všechny sloučeniny jsou husté a vysoce kvalitní, což zaručuje povinné vypouštění přebytečné vody.
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Vitaliy
  #1 Vitaliy Hosté 9. dubna 2018 20:51
  2
  NEPŘIPOJUJTE KANALIZACI KANALIZACI. POTŘEBA PÉČE. VELKÁ HNĚDKA JE VLOŽENÁ NA HORNÍ ČÁST SIPHONU Vlnitá hadice musí být ohnuta, protože fotohydraulická uzávěrka zabraňuje úniku zápachu do Baku a je jen krátkou vzdálenost. ZKUŠENÁ ZKUŠENOSTI

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky