DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Způsoby, jak opravit poškozený kufřík na notebook
Kvůli konkurenci mnoho světových značek v oblasti výpočetní techniky snižuje cenu svých produktů použitím komponentů nízké kvality. V tomto ohledu existuje mezi notebooky závislost: pokud zařízení s dobrými parametry stojí relativně málo peněz, pak výrobce investoval levné materiály do některé části (nebo částí) mobilního počítače, čímž snížil své zdroje. Zvažte způsoby, jak opravit kufřík na notebook, který je vyroben z nekvalitního tenkého plastu s nízkým upevňovacím odporem.
Způsoby, jak obnovit montážní stojany.
Jak ukazuje praxe, v prvé řadě, v případě vyrobených z materiálů nízké kvality, se stojany pod napínacími a upevňovacími šrouby rozbijí.
Stojan se skládá z plastového válce, který je upevněn na jednom konci k tělesu a má výztuhy, a na druhém konci, z konce, je kovová matice. Ve většině případů se stojan může zlomit na základně spojení s pouzdrem, nebo z něj vyskočí pájená kovová matice. Zvažte, jak opravit tyto dvě poruchy.
Způsoby, jak obnovit pouzdro na notebook

Způsoby, jak obnovit pouzdro na notebook

Způsoby, jak obnovit pouzdro na notebook

Obnovení montáže kovové matice:
1. Je-li závitová objímka odpojena od stojanu, šroub do ní úplně nezašroubujte a držte ji pinzetou, zahřívejte ji nad plynovým hořákem.
2. Rychle zahřátá matice, se závitem nahoře, ponořit na opravené místo v rovině s povrchem plastového válce a zastavit matici v ponoření do plastu, ochlaďte ji vodou.
2. Odšroubujte šroub z chladicí opravárenské jednotky.
3. Zkontrolujte přilnavost pájeného místa.
Také v některých případech případu, kdy je připojen například k monitoru, není možné obnovit montážní pásy, ale upevnit závěsy monitoru přímo k pouzdru.
Obnovení upevnění mezi stojanem a podvozkem:
1. Chcete-li opravit poškozený prvek, připravte sodu a super lepidlo. Zašroubujte šroub do zlomené části stojanu.
2. Naneste super lepidlo na odlomený konec stojanu a na jeho místo instalace v krytu.
3. Ukotvte a zatlačte na dvě lepené části. Udržujte je v této poloze asi minutu.
4. Naneste jedlou sodu na obal co nejblíže k stojanu tak, aby dobře pokrývala bod zlomu.
5. Na sodu naneste hodně lepidla.
6. Opakujte tento postup 3-4krát.
7. Po zaschnutí zkontrolujte přilnavost opraveného dílu na pevnost.
Reakce kombinace sodovky se super lepidlem probíhá s uvolňováním tepla, což zajišťuje spolehlivou kombinaci plastových dílů na molekulární úrovni. Je snadnější rozbít část případu vedle ní, než poškodit takto ošetřený povrch.
Oprava případu.
Na podvozku se může objevit prasklina nebo čip. Technika odstraňování problémů je téměř stejná, ale má určité nuance.
Fáze obnovy poškozeného povrchu:
1. Připojte se a opravte trhlinu (čip). To lze provést pomocí nylonových potěrů, plastelíny atd. Při štěpení mohou chybět některé, ne velké, části těla. Aby se zabránilo úniku lepidla, zakryjte vytvořené otvory plastelínou nebo připevněte lepicí pásku nebo pásku na přední stranu.
2. Chcete-li omezit oblast šíření lepidla po celém obvodu, vytvořte plot z desky.
3. Na vnitřní část součásti na oploceném místě položte výztužnou vrstvu tak, aby byla zajištěna tuhost na oslabeném místě. Jako výztužný materiál můžete použít dráty, sponky na papír, kousky pozinkovaného pásu, sklolaminát (je lepší položit sklolaminát epoxidovým lepidlem) atd.
3.Pokud používáte epoxidové lepidlo jako fixační činidlo, smíchejte fixační činidlo a tužidlo v požadovaném objemu. A pak jej vyplňte do oploceného poškozeného prostoru.
Pokud bude fixace provedena pomocí sody a super lepidla, pak by měla být poškozená oblast pokryta vrstvou sody a lepidla. Měly by existovat alespoň tři takové vrstvy.
4. Po spolehlivém vytvrzení lepidla odstraňte nepotřebné prvky (plastelínu, potěry atd.) A zkontrolujte pevnost opraveného dílu.
Fotografie ukazuje možné možnosti opravy pouzdra na notebook Asus K 53 B.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky