DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Manty" Athletic "s mletým masem
Manti - Velmi uspokojivé a chutné jídlo. A, samozřejmě, vysoce kalorická, ale je dokonale absorbována díky tomu, že je v páře. Existuje řada receptů na jejich přípravu. Manti se připravuje s různými náplněmi: s jehněčím, vepřovým, hovězím, koňským masem a dokonce s dýní a další zeleninou. I když se jedná o tradiční pokrm národů střední Asie, u nás je manti také velmi ráda vaření.
Manty se velmi snadno připravují, dokonce se s nimi vyrovná i nováček. Proto je příprava manti skvělou příležitostí potěšit své blízké!
Bude vyžadováno:
 • 0,5 kg mouky;
 • 250 g vody;
 • 500 g vepřového masa (nebo jiného masa);
 • 4 až 5 žárovek;
 • 0,5 lžičky soli;
 • koření podle chuti.

Manty Heroes s mletým masem

1. V hluboké misce nalijte mouku, poté přidejte vodu (mělo by být mírně teplé, aby bylo těsto lépe hněteno) a špetku soli. Uhněteme docela cool těsto.
Manty Heroes s mletým masem

2. Nyní musíte těsto zakrýt ručníkem nebo vložit do sáčku a nechat 60 - 80 minut „odpočívat“. Těsto by mělo být měkčí a pružnější.
Manty Heroes s mletým masem

3. Nyní připravte náplň. Jakékoli maso je vhodné, ale nejvíc se mi líbí vepřové maso, protože se pak ukáže šťavnatější. Maso je třeba nakrájet na malé kostky (samozřejmě můžete vyrábět mleté ​​maso, ale už to nebude manti). Pro získání přesně malých kostek nesmí být maso úplně rozmrazeno.
Manty Heroes s mletým masem

4. Oloupejte cibuli, umyjte ji ve studené vodě a nakrájejte na malé kostky.
Manty Heroes s mletým masem

5. Nyní musíte zkombinovat vepřové maso s cibulí, přidat sůl, koření podle chuti (přidávám pouze pepř) a vše důkladně promíchejte.
Manty Heroes s mletým masem

6. Nyní vyléváme koláče z těsta (dostatečně velké). Pokud je těsto válcováno příliš řídce, může se po sevření rozlomit.
Manty Heroes s mletým masem

7. Pro každý dort musíte dát náplň. Nyní musíte vytvořit manti: nejprve jsou dvě strany sevřeny uprostřed, pak dvě zbývající strany jsou sevřeny k tomuto středu a zanechají „ocasy“. Ukázalo se něco jako hvězda. Nyní spojujeme tyto „ocasy“ ze dvou stran.
Manty Heroes s mletým masem

8. Nyní můžete poslat manti na přípravu. Je lepší namazat hladinu dvojitého kotle rostlinným olejem, takže později bude snazší získat manti. Pak je rozložte tak, aby mezi nimi byla vzdálenost, a nedotýkejte se navzájem. Nastavili jsme dobu vaření na dvojitý kotel na 40-50 minut (protože dostávám velké manti, nastavuji na 50-60 minut).
Manty Heroes s mletým masem

9. Manty "Hrdinové" se sekaným masem jsou tedy připraveni! Na ně můžete nalít různé omáčky, máslo nebo zakysanou smetanu.
Manty Heroes s mletým masem
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Natalia Ogarková
  #1 Natalia Ogarková Hosté 21. srpna 2017 21:29
  0
  Díky za postupné pokyny - poprvé vyřezávaná manti - vše se podařilo, rodina je šťastná.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky