DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» Oprava bezdrátové myši udělejte sami
Myš je zařízení, které pomáhá uživateli pracovat na počítači. S jeho rozdělením mnoho uživatelů neví, jak je to možné, z klávesnice, přepnutí na požadované systémové ikony. Tato situace vede k ukončení relace a hledání servisních středisek pro opravu elektronických zařízení nebo k pořízení nového zařízení. Pokud máte takové vlastnosti, jako je vytrvalost, pozornost, schopnost pracovat s testerem a páječkou, pak na základě poskytnutých informací můžete bez problémů zjistit příčinu poruchy zařízení a dokonce jej opravit. Zvažte opravu bezdrátové myši pro kutily.
Důvody členění.
Vzhledem k tomu, že myš je spolehlivou technikou, bude v mnoha případech rozpis nevýznamný. Může nastat kvůli:
1. Špatný kontakt mezi baterií a řídicí deskou.
2. Porucha jedné z elektronických součástí.
3. Poškození USB portu počítače.
Identifikace příčiny poruchy a způsoby jejího odstranění.
Chcete-li začít zkoumat poškozené zařízení, musíte jej odpojit od napájení, vyjmout bezdrátový modul z USB počítače a vyjmout baterii. Chcete-li se dostat k ovládací desce ve většině modelů, odšroubujte upevňovací prvky umístěné pod baterií a pomocí plochého šroubováku odpojte horní část pouzdra od západek.
Oprava bezdrátové myši pro kutily

Oprava bezdrátové myši pro kutily

Vizuálně nebo multimetrem ve zkušební poloze polovodičových zařízení zkontrolujte stigmu plus a mínus, spojovací vodiče a pájecí body, zda neobsahují oxidy, mechanické poškození. Kvůli silným vibracím, mechanickému namáhání se mohou na spojích prvků s dráhami desky vyskytnout mikrotrhliny.
Oprava bezdrátové myši pro kutily

Abyste je mohli identifikovat, musíte velmi pečlivě prozkoumat a ovlivnit upevnění vodičů, elektronických součástí desky. Při identifikaci podezřelých nebo vadných oblastí by měly být řádně pájeny.
Pokud výše uvedená opatření nezajistila obnovení funkčnosti zařízení, zkontrolujte jeho odolnost na výkonových značkách. Mělo by být v rozmezí 400 - 600 ohmů. Pokud ohmmetr ukazuje nulu, pak je v elektronickém obvodu zkrat, pokud je jednota otevřená. V těchto situacích je nutné zkontrolovat elektronické součásti. Nalezené karbonizované, oteklé spotřebiče musí být vyměněny.
Chcete-li zkontrolovat stav fotodiody, připojte sondu z portu „V +“ ke svému kladnému vstupu a sondu z portu „COM“ do záporného vstupu. V tomto případě se multimetr přepne do režimu testu diod. Zapněte fotoaparát telefonu a namiřte objektiv na fotodiodu. Na displeji bude svítit zdravá položka.
Oprava bezdrátové myši pro kutily

Pokud po všech výše uvedených činnostech myš nefunguje, zkontrolujeme stav bezdrátového modulu pomocí konektoru USB. Sondou z COM portu se dotkneme stopy 2 a s druhou dotykovou stopou 1. Hodnoty by měly být 600 - 800 Ohmů.
Oprava bezdrátové myši pro kutily

Chcete-li zkontrolovat port USB počítače, jednoduše k němu připojte pracovní zařízení, například klávesnici nebo paměťovou kartu. Pokud software po připojení reaguje, je port funkční.
V ostatních případech, kdy selhání nebylo možné opravit, je vyžadován náhradní čip.
Vraťte se
Komentáře (6)
 1. Ivan
  #1 Ivan Hosté 7. dubna 2017 17:27
  7
  Dobrý den, fotodioda funguje - myš je zapnutá, bezdrátový modul s konektorem USB funguje, počítač jej vidí a detekuje. Neexistuje žádný pohyb a tlačítka myši nefungují, co mám dělat ... kde kopat? Jak zkontrolovat foto přijímač, který je na 8 nohách?
 2. Gleb
  #2 Gleb Hosté 23. srpna 2017 14:01
  4
  Tento článek je jasně hloupý. Z hlavní věci: LED se nazývá fotodioda, jsou nastaveny podivné rozsahy odporu (a pokud se do nich nedostaly? / A pokud je odpor větší? / Není snadnější jen zkontrolovat zkrat a pokračovat v tom?). Všechno ostatní k měření odporu zařízení je největší hloupost
 3. Ilja
  #3 Ilja Hosté 22. července 2018 18:38
  1
  Myš sama zastavila rolování v prohlížeči. Nebyla zatopena, nedošlo k žádnému mechanickému poškození.
 4. Sergey
  #4 Sergey Hosté 6. října 2018 14:51 hodin
  0
  Pokud někdo v elektronice nemá bolesti zubů, takže fíky pochopí z obrázků. A Google nezrušil vyhledávání. Informace jsou kompletně opraveny. Nebo pro někoho víra neumožňuje psát do vyhledávání.
 5. Nikolay Pashkin
  #5 Nikolay Pashkin Návštěvníci 27. března 2019 07:54
  0
  Můj počítač nevidí nebo s usb něco, co se rozsvítí na sekundu a rozkládá, co dělat
 6. Nikolay Pashkin
  #6 Nikolay Pashkin Návštěvníci 27. března 2019 07:55
  0
  Odpovězte prosím

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky