DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Honey Apple Pie
Tradiční čas pro jablečné koláče všech pruhů je konec léta a začátek podzimu. Ale i v zimě získává pečení jablek zvláštní význam, naplňuje dům opojnou vůní a připomíná nám letní dny a čajové večírky na letní terase. Tento recept kombinuje sladkost medového pečiva s kouzelnou chutí jablek se skořicí. Přesto je koláč vhodný pro svou jednoduchost, příprava těsta i náplně nebude trvat příliš dlouho a je ideální pro případ, kdy chcete rychle rozmazlovat svůj domov něčím chutným.
Ingredience
1. 2 nebo 3 (v závislosti na velikosti) jablka.
2. Mouka 1 šálek.
3. 3 vejce.
4. Zlato 2 - 3 polévkové lžíce.
5. Skořice.
jablka

První krok.
Než začnete vařit, nechte troubu zahřát na 180 stupňů.
Krok dva
V případě potřeby můžete jablka ze slupky předem oloupat. Ostrým nožem odloupněte jablka z jádra a nakrájejte je na malé kostky nebo plátky. V případě akutního nedostatku času můžete sekat jablka v mixéru. Ale v tomto případě byste měli být opatrní, aby se kousky jablek neměly v koktejl. K sekání jablek můžete použít také hrubé struhadlo.
Plátky jablek rozetřeme do formy, rovnoměrně nalijeme medem a posypeme skořicí. Jemně promíchejte, aby med nasákl všechna jablka.
Pokud se vám nelíbí chuť medu nebo má-li na ně někdo z domova alergii, můžete med úspěšně nahradit cukrem. V tomto případě potřebujete asi polovinu sklenice na koláč.
nakrájená jablka

Krok tři
Vejce a mouku smíchejte pomocí ponorného mixéru. Beat při maximální rychlosti po dobu dvou až tří minut. Těsto by nemělo být příliš silné a mělo by lívancům připomínat konzistenci. Pokud těsto není dostatečně tekuté, můžete přidat trochu mléka, abyste dosáhli požadované konzistence.
Krok čtyři
Nalijte jablka ve formě těsta, ujistěte se, že náplň je rovnoměrně potažena. Na ozdobu můžete na dort lehce posypat skořicí.
vyplňte

Krok pět
Dali jsme formu s jablečným koláčem do trouby a péct asi dvacet minut. Pomocí párátka zkontrolujte, zda je dort připraven.
vložte do trouby

Před podáváním je vhodné nechat dort odpočívat a ochladit na pokojovou teplotu. Velmi účinným způsobem podávání bude doplnění každého kusu kopečkem vanilkové zmrzliny nebo šlehačky. Zbývá jen vařit aromatický čaj nebo vařit silnou kávu a zavolat domů ke stolu.
Honey apple pie

Přeji hezký čajový večírek!
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Ksusha1214
    #1 Ksusha1214 Hosté 28. srpna 2017 12:32
    0
    Vařený jablečný koláč pro tento recept. Velmi chutné! Celá rodina je potěšena a žádá ho, aby znovu vařil!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky