DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »„ Francouzská romance “- odpojení láhve šampaňského
Láhev šumivého vína není sama o sobě špatná dárek, ale pokud jej ozdobíte svými vlastními rukama, získáte exkluzivní dárek. Autor vždy vkládá do takových věcí svou duši a výsledek je pro oko příjemný. Pro nový rok, 8. března, 14. února, narozeniny - zdobené šampaňské pro každou příležitost udělá. Kromě toho bude taková láhev zdobit slavnostní stůl, a po oslavě lze použít jako vázu pro jednu květinu.
Navrhuji zdobení šampaňského technikou decoupagetechnika ubrousků. V poslední době si získává popularitu mezi jehlami. Jako základ pro složení však nebudu brát ubrousek, ale lepenkový štítek z přírodních jablečných marshmallows. V tomto článku vám podrobně řeknu, jak takový obrázek připravit pro decoupage.
Obrázek

Je velmi důležité, aby se pro prezentaci tohoto druhu kupoval dobrý a drahý nápoj, aby nedošlo k rozporu mezi obsahem a krásou obalu. Vzal jsem si ruské šampaňské v hodnotě asi 300 rublů, s charakteristickým vybráním v horní třetině láhve. Před mytím štítků jsem je zachytil na fotografiích.
Příprava lahví

Příprava lahví

Příprava lahví


Chcete-li připravit povrch na decoupage, musíte nejprve odstranit všechny „nativní“ štítky. Udržujte lahvičku několik hodin ve vodě s pokojovou teplotou a štítek se štětcem odstraní. Zbývající lepidlo se odstraní bavlnou namočenou v rostlinném oleji.
Dalším krokem je odmaštění. Veškerý zbytkový olej musí být odstraněn tak, aby barva dobře přilnula ke sklu. Láhev můžete čistit alkoholem, speciálním odmašťovačem nebo tekutinou pro mytí oken a sklenic obsahujících alkohol. Jděte přes povrch s vatovou vatou s výše uvedenými prostředky, osušte suchým ručníkem.
otřete láhev

Je vhodnější nanést na láhev barvu, ne štětcem, ale kouskem houby na mytí nádobí. Pro větší pohodlí jej připevněte na plastový špendlík na prádlo. Nepropouštějte čistě bílou barvou, matnou barvu: přidejte žlutou a černou.
Příprava lahví

Naneste postupně, s povinným sušením, dvě nebo tři vrstvy akrylového základního nátěru nebo barvy. Bubliny barvy, které se objeví na povrchu, budete muset dlouho prasknout houbou.
kryt

Příprava hlavního obrázku


Takže, zatímco barva schne, můžete udělat obrázek. Tam je.
Příprava hlavního obrázku

Toto je lepenka a každá lepenka je několik vrstev papíru. Horní vrstva je lesklá, jako by již byla lakovaná, vzor se nanáší na natíraný papír. Dolní vrstvy jsou tmavší a hustší.
Otočte obrázek a jemně zatáhněte za okraj loupané lepenky. Jak je vidět na fotografii.
Příprava hlavního obrázku

Dávejte pozor, abyste nepoškodili vrstvu laku!
Dalším krokem je otření prstu namočeným v čisté vodě na povrchu lepenky, jako by se přebytečný papír valil na malé role.
Příprava hlavního obrázku

Pokud se ukáže, že karton lze znovu složit, udělejte to.
Příprava hlavního obrázku

Vyzkoušejte obrázek na láhvi. Ve skutečnosti to vypadá vznešeně.
Příprava hlavního obrázku

Poslední krok při přípravě obrázku: Položte obrázek na bílý papír s barevnou stranou, navlhčete ho velkým množstvím vody a pokračujte v odstraňování nadbytečného papíru vatovým tamponem nebo prstem (všimněte si, že je to již bílý, nikoli světle hnědý papír). Je důležité to přehánět, aby se na výkrese nevytvořila díra.
decoupage šampaňské

Pozor! Nepokoušejte se pořídit snímek z bílého papíru, dokud nezaschne! Pokud chcete pokračovat v práci, vyfoukněte obrázek.

Dokončovací práce s povrchem a obrázkem


Nyní je třeba vysušené vrstvy barvy na lahvičce brousit brusným papírem. Díky vnější hladkosti se přesto vytvoří malé dutiny. Mohou být ponechány bez výplně, nebo naneseny na velmi tenkou, doslova 0,1 mm vrstvu tmelu (naneste plastovou kartou nebo dokonce prstem).
decoupage šampaňské

Žehlete obrázek zevnitř ven železem (průměrná teplota).
decoupage šampaňské

Chcete-li přilepit první a hlavní motiv, připravte PVA lepidlo. Bude nutné zředit vodou 1: 1 (jedna část lepidla a přibližně stejné množství vody), důkladně promíchat.
Decoupage

Decoupage


Rozetřete láhev v místě, kde bude hlavní pozemek umístěn, pomocí PVA lepidla s vodou a zachycením periferie. Chcete-li to provést, dát šampaňské na bok na ručník, který nebude škoda skvrna tekutým lepidlem.
Decoupage

Opatrně tahem obrázku štětcem nebo prsty. Protože to není ubrousek, je problematické poškodit vrstvu laku, zejména proto, že lepenka byla jako lak. Mimochodem, při žehlení by se na povrchu mohly tvořit malé praskliny, lze to nazvat efektem stárnutí, který je často používán řemeslníky.
Pro hlavní motiv je třeba si předem vybrat vhodnou ubrousek, pak s ním budeme pracovat pomocí dvou technik: decoupage se souborem a direct decoupage. Pozadí nebudeme malovat barvou, stačí vzít motivy, které jsou vhodné v barvě. Vybral jsem servírovací ubrousek s obrázkem Paříže: má květinové fragmenty, Eiffelovu věž, nápisy (i když z nějakého důvodu v angličtině), názvy pařížských ulic.
Jinými slovy, doporučuji být opatrný a odtrhnout je z ubrousku, aby je bylo možné později na lahvičce snadno přečíst. Mám tato slova: „rodina, domov, čas“ a další. Můžete si také přečíst tyto fráze: „Mít někoho, kdo miluje rodinu ia“ a „Někdo jít domů je doma“. Příjemná slova, která lze adresovat osobě, pro kterou je dárek určen.
Ubrousek je tedy postupně roztrhán na motivy. Někdy se musíte dívat na obrázky po velmi dlouhou dobu a přemýšlet o tom, kam připojit tuto nebo tu květinu. Nezapomeňte, že při navlhčení se ubrousek zvětšuje, povrchy, které zakrývají suchý a mokrý papír, se liší. Není třeba oddělit všechny motivy najednou. Někteří se mohou během procesu ztratit, nebo se najednou ukáže, že obraz je příliš malý.
Zpočátku budou fragmenty poměrně velké, blíže ke konci práce, přilepíte stále více malých motivů nebo prvků pozadí, až do 2x2 mm.
První jsem vzal květinový motiv, protože taková krásná dáma, jako na našem hlavním obrázku, musí být určitě obklopena květinami. Položím výkres lícem dolů na pilník, navlhčím ho vodou a vytlačím vzduchové bubliny z pod ubrousku měkkým kartáčem.
Decoupage

Decoupage

Opatrně umístěte obrázek na správné místo na lahvi. Fotografuji soubor, obraz zůstává na povrchu. A teprve teď oblékám ubrousek lepidlem. Tekuté lepidlo impregnuje motiv a pevně ho připevní k láhvi.
Dekorační lahve

Stejným způsobem lepím i další větší kousky látky. Na níže uvedené fotografii vidíte průběžný výsledek. Důležité! Před každým dalším krokem povrch osuším fénem, ​​někdy je třeba ubrousek opravit kartáčem nebo rukou, ale musí se to provést velmi opatrně.
decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

Mám kolem dívky květiny.
decoupage šampaňské

Takže se snažím na suchou ubrousek s motivem, rozhodnout se, kam ho nalepit. V tomto případě byl tento květinový motiv na úplně jiném místě.
decoupage šampaňské

Stejným způsobem nalepím celou láhev a otočím ji ke mně, buď z jedné nebo druhé strany. Někdy je vhodnější dát jej na dno a někdy na ubrousek. Stává se, že je třeba povrch vyhladit brusným papírem nebo zabarvit pozadí (pokud se lepidlo rozšíří), pokaždé, když k sušení použiji fén. Vložím malé fragmenty ubrousku bez souboru pomocí přímého decoupage. Suchou ubrousku natírám lepidlem a jemně ji vyhladím štětcem.
Některé květiny nebyly zcela znázorněny na ubrousku. Barevné schéma této práce je následující:
 • šedá, hnědá - barvy pozadí, nápisy a Eiffelova věž;
 • červená je barva růže;
 • modrá je barva hřebíčku;
 • zelená je barva listů.

Neúplné květiny umístím na dno nebo na horní část láhve tak, aby to vypadalo, že celá květina prostě není vidět.
Na samém konci práce, pomocí copu a lepicí pistole, zdobím korek.
decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

Zde je výsledek, podívejte se na fotografie.
decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

Pečlivě zkontrolujte láhev ze všech stran. Nebyla touha něco napravit, namalovat to barvami? Poté zbývá pouze lakovat.
decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

Je lepší pokrýt práci akrylovým lesklým lakem na 2-3 vrstvy.
decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

Některá místa nevyschnou okamžitě, vyžaduje to čas.
decoupage šampaňské

Práce je tedy připravena! Z láhve fouká francouzská romance a u hezké dívky, která je na ní vyobrazena, můžete poznat sebe nebo své blízké! Náhle tedy přišel obrázek z balíčku jablečných marshmallows. Buďte pozorní na svět kolem sebe, je plný úžasných věcí!
decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

decoupage šampaňské

Zbývající konečné fotografie budou převedeny na kupujícího přes LAN, systém vám neumožňuje přidat další obrázky.
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Ogo
  #1 Ogo Hosté 8. srpna 2017 19:29
  0
  Kouzelná práce a více než podrobná mistrovská třída! Řemeslo a táhne se vrhnout do francouzské romantiky a láhev šampaňského tady právě včas.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky