DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Hračka vánočního stromku z pohlednic
Do příštího nového roku už zbývá velmi málo času. A samozřejmě, mnoho obyvatel naší země již začalo zdobit vánoční strom v jejich bytech a domech. Samozřejmě, že v naší době v obchodech, bez ohledu na to, jaké novoroční hračky a dekorace se prodávají, by se zdálo, kupovat a zdobit. Ale je mnohem příjemnější a zajímavější vyrábět vánoční ozdoby z vlastních rukou z dostupných materiálů doma.
K vytvoření jedné z těchto ozdob vánočních stromků jsme potřebovali:
 • pohlednice 2 ks .;
 • nůžky;
 • kompas nebo malé sklenice;
 • PVA lepidlo a super lepidlo;
 • tužka a pravítko;
 • stuha
 • kamínky nebo flitry.


Faktem je, že když jsem byl ještě ve škole, sbíral jsem pohlednice a po ukončení studia jsem je nevyhodil a nikomu jsem je nedal, takže mám velký výběr pohlednic pro různé druhy řemesel. Protože se chystáme vyrobit novoroční hračku, vybral jsem si ze své řady pohlednic ten nejskvělejší a není moc špatné je řezat.
Hračka vánočního stromku z karet

Na zadní straně dvou pohlednic, které jsme si vybrali, pár kompasů nebo jako my, pomocí malého skleněného zásobníku nakreslíme 20 identických kruhů.
Hračka vánočního stromku z karet

A pečlivě je stříhali nůžkami.
Hračka vánočního stromku z karet

Ukázalo se, že naše hrnky mají průměr 40 mm. Ale můžete si vyrobit hrnky libovolné velikosti, hlavní věc je, že všechny kruhy mají stejný průměr.
Hračka vánočního stromku z karet

Nyní v každém kruhu na zadní straně musíme zapsat rovnostranný trojúhelník. Vyrobili jsme jeho šablonu z lepenky a kroužili kolem trojúhelníku tužkou a duplikovali každý kruh.
Hračka vánočního stromku z karet

Pak se na všech 20 kruzích ohýbáme na třech identických stranách, tj. Ohýbáme okraje kruhů podél linií v nich vloženého trojúhelníku.
Tip: Udělejte to lépe pomocí pravítka, aby záhyby byly plynulejší.
Hračka vánočního stromku z karet

Rozhodl jsem se vyrobit horní a dolní část hračky z lila pohlednice a uprostřed ze zelené. Proto si vezmeme prvních pět kruhů lila barvy a pomocí lepidla PVA je slepíme dohromady pro postranní ohnuté strany. Mělo by se to ukázat jako na následující fotografii.
Hračka vánočního stromku z karet

Analogicky vytvoříme spodní část hračkové koule ze zbývajících pěti šeříkových kruhů.
Dále musíme udělat střed zbývajících 10 zelených kruhů. Abychom toho dosáhli, slepíme je dohromady v proužku s PVA lepidlem a zamkneme je v „kroužku“. Správný způsob, jak přilepit na proužek, je uveden na následující fotografii.
Hračka vánočního stromku z karet

Takové tři části budoucí vánoční hračky na vánoční stromky by se měly ukázat: horní, dolní a střední.
Hračka vánočního stromku z karet

Protože tuto hračku plánujeme zavěsit na náš vánoční stromeček, je nutné si vytvořit smyčku, na kterou ji zavěsíme. Za tímto účelem opatrně zasuneme obě strany stuhy do středu horní části hračky a uvázáme ji na vnitřní straně několika uzly. Stuha by měla být asi 20 cm, jinak bude naše hračka vypadat ošklivě. To znamená, že délka stuhy by měla odpovídat velikosti hračky.
Hračka vánočního stromku z karet

Nyní jemně přilepte PVA k sobě všechny části hračky.
Tuto hračku jsem vyrobil se svým čtyřletým synem, a proto jsou na kloubech hračky na některých místech viditelné hrboly a díry. Abychom je skryli a přidali krásu a jiskru naší hračky, nalepili jsme kulaté stříbrné kamínky, které jsme nechali ze školky super lepidlem řemesla. Místo toho však můžete použít flitry nebo lesklé korálky.
Hračka vánočního stromku z karet

Tady je taková nádherná a originální míčová hračka pro novoroční strom, který jsme udělali.
Hračka vánočního stromku z karet

Výroba je však naprosto jednoduchá a zvládnou to i děti školního věku.
Šťastný nový rok!
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. princezna
  #1 princezna Hosté 21. srpna 2017 12:42
  1
  Sbírám podobné články. A před Novým rokem děláme řemesla s dětmi. Myslím, že pokud neexistují žádné pohlednice, je docela možné vzít karton, barvu nebo lesk, a nebude to horší. Na první pohled na tuto hračku se zdá, že je velmi obtížné ji vyrobit, ale ve skutečnosti to vůbec není. Děkuji
 2. Alexandra
  #2 Alexandra Hosté 26. srpna 2017 15:20
  2
  Takové koule jsme dělali v dětství. Okamžitě inspirováno nostalgií a vřelým pachem rodného domu před dovolenou. Zkusme si vyrobit takové hračky s našimi kluky. Z nějakého důvodu je dětská zkušenost zapomenutá v průběhu let a já bych nemyslel na pohlednice míče, ne-li na tento článek. Děkuji!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky