DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
Dárkyvyrobené s láskou, s vašimi vlastními rukama - je to vždy jedinečné, zajímavé, neobvyklé. Navíc to není úplně drahé. Ale pokud na příliv prázdnin - Nový rok nebo 8. března -, pak je potřeba hodně dárků, a to je velká rána finančním příležitostem.
Ideálním dárkem pro ženy i muže je fotorámeček s obrázkem příjemného života nebo milované osoby. Řekneme vám, jak ozdobit rám pomocí „decoupage».
Co je to za techniku?
Decoupage získává stále větší popularitu mezi poctivým sexem. Vyžaduje stejnou přesnost jako výšivkaale barevné výsledky lze dosáhnout mnohem rychleji.
Někdy jsou moderní tisky potištěny na moderních servírovacích ubrouscích, které se hodí k tomu, aby konkurovaly malovaným látkám. Obraz z ubrousku není obtížné implantovat, nepostřehnutelně přilne k jakémukoli povrchu. Můžete si vzít jednotlivé motivy nebo kus ubrousku jako celek. Více informací - v této mistrovské třídě.

Nástroje a materiály


Pro decoupage musíte nejprve vybrat vhodnou ubrousek nebo decoupage kartu. Kromě základů (fotorámečky) a obrázků připravte:
  • Bílá akrylová barva (konstrukce nebo dekorace);
  • Houba na mytí nádobí a špendlíku na prádlo;
  • Brusný papír;
  • Tmel nebo strukturální pasta;
  • Plastové karty a plastové lžíce;
  • Akrylový lak ve válci;
  • Bílá kniha.


Začínáme


Fotorámeček s výřezem „Nejlepší pár“ - „Nejlepší pár“ - byl zakoupen v obchodě Fix Price. Výzdobaabych byl upřímný, trochu skromný. Oživíme ji ubrouskem s květinovými tóny.
Decoupage fotorámeček

Nejprve vezměte tmel pro dekorativní práce nebo strukturální pastu. Plastová lžička bude potřebovat, aby přijala správné množství materiálu a položila na rám. Plastovou kartu použijeme jako špachtle, lisování, šíření písmen s pastou tak, aby všechna z nich (proříznutá šablonou) byla tmelená. Nechte rám vyschnout velmi dobře. Praskliny, které se vytvářejí, když pasta zaschne, opět natřeme tmelem.
Decoupage fotorámeček

Rám je samozřejmě nejlépe rozebrat tak, aby se voda nebo barva nedostaly na sklo.
Decoupage fotorámeček

Po úplném zaschnutí písmen brousíme brusným papírem, dokud nebude hladký.
Decoupage fotorámeček

Pomocí houby upevněné na běžném špendlíku na prádlo naneste akrylovou barvu (pohyby shora dolů, měkké, musíte povrch navlhčit, jako by).
Decoupage fotorámeček

Je nutné nanášet postupně dvě vrstvy nátěru a poté je brousit brusným papírem tak, aby povrch byl dokonale rovnoměrný. Pokud nelze některé nesrovnalosti odstranit, doporučuji je zakrýt stejným tmelem a nechat zaschnout (velmi rychle zaschne).
Povrch je tedy připraven. Začneme decoupage pomocí souboru.

Odpojení se souborem


Roztrháme motiv z ubrousku. V tomto případě je užitečná jedna čtvrtina.
Nakreslete lícem dolů na čistý a suchý papírnický soubor. Je žádoucí, aby byl soubor hustý, takže bude pohodlnější pracovat. Z kartáče kapejte vodu na ubrousek, dokud nebude veškerý papír ve vodě, jako v louži.
Decoupage fotorámeček

Poté je třeba jemným kartáčem vytlačit všechny vzduchové bubliny zpod jemného ubrousku. Obrázek bude zploštěn na spisu a vypusťte přebytečnou vodu na ručník.
Decoupage fotorámeček

Opatrně kombinujte okraje a položte soubor ubrouskem na připravený povrch fotorámečku. Vyhladit to.
Decoupage fotorámeček

Decoupage fotorámeček

Soubor opatrně odstraňte tak, aby obrázek zůstal na snímku. V tuto chvíli je připojen pouze k vodě.
Decoupage fotorámeček

Stejným měkkým plochým štětcem potřete vzor nahoře lepidlem PVA. Ubrousek je tenký a lepidlo proniká skrz něj a pevně drží povrch pohromadě. V případě potřeby opravte drobné nepravidelnosti, zmačkané kousky a pečlivě přesuňte ubrousek na správné místo. Vaše pohyby by měly být velmi jemné.
Decoupage fotorámeček

Pro udržení ubrousku na místě a aby nedošlo k jeho poškození, když zaschne, doporučujeme provést řez uprostřed „nadbytečné“ části (kde bude fotografie).
Pozor! Kategoricky nemůžete tuto práci sušit! Pod vlivem teplých vzduchových hmot se může motiv pohnout a nebude možné jej vyrovnat, budete muset znovu začít pracovat.
Po zaschnutí rámu (můžete ho nechat přes noc) se střední část protáhne jako buben.
Decoupage fotorámeček

Decoupage fotorámeček

Nyní ji můžete bezpečně řezat s rezervou přibližně 0,5 cm. Na každou stranu.
Decoupage fotorámeček

Jemně složte ubrousek na nesprávnou stranu úlohy a nalepte ho na PVA. Nech to zaschnout.
Umístěte fotorámeček na papír nebo noviny a zavřete také hnědé okraje. Naneste vrstvu akrylového laku na horní část, abyste ochránili obraz. Nechte lak zaschnout (až půl hodiny) a lak ještě jednou natřete.
Decoupage fotorámeček

Nastal čas montáže: vložte sklenici zpět na místo, vyberte a vložte vhodnou fotografii dovnitř rámu, přilepte zadní stěnu na lepicí pistoli.
Decoupage fotorámeček

Skvělý dárek nebo interiér je připraven!
Decoupage fotorámeček

Decoupage fotorámeček

Decoupage fotorámeček
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky