DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Opravte osvětlení akvária
Opravte osvětlení akvária

Údržba akvária v bytě je věcí vyžadující podrobný přístup a různé znalosti. Včetně znalosti světelných plechovek ryb (odborníci na akvárium nazývají akvárium plechovkou).
Opravte osvětlení akvária

Pokud akvárium funguje po dlouhou dobu, může dojít k selhání osvětlení. A zde je schopnost vytvořit světlo pro podvodní království užitečná, protože akvarijní rostliny nepřežijí bez osvětlení a estetický vzhled designu a samotných ryb bude vždy ve stínu.
Opravte osvětlení akvária

V našem případě bylo nutné opravit osvětlení akvária Jebo. Specifičnost těchto akvárií je, že světelná jednotka je namontována ve víku a zevnitř uzavřena průhledným plastovým pouzdrem. Víčko Jebo obsahuje také filtrační systém, který je integrován v zádech, tj. filtr v těchto akváriích je vnější, uvnitř akvária je pouze přívodní potrubí a motor pro zvedání vody do filtru. Během provozu v osvětlovacím systému mohou selhat nejen lampy, ale také startéry. Jedná se o odnímatelné prvky, které lze nahradit podobnými opravitelnými. Nejnepříjemnější je spojení vodičů, které jsou skryté uvnitř krytu a jsou nepřístupné pro manipulaci a vnější plastové díly selhávají. Použitý plast je tenký a postupem času z konstantního zahřívání při osvětlení akvária se jednoduše rozpadá a rozpadá se jako skořápka z vajíčka.
Opravte osvětlení akvária

V takových případech již není možná oprava nativního osvětlovacího systému, takže má smysl zcela vyměnit světelnou jednotku.
Opravte osvětlení akvária

Pro takovou rekonstrukci krytu akvária je nutné zvolit lampu s trubkovou lampou T5. Přesná data viz označení osvětlení akvária. Vyberte si teplé světlo. Lampa může mít svůj vlastní spínač. Nejdůležitější rozměry. Svítidlo musí kompaktně zasahovat ve velikosti určené v krytu Jebo.
Začneme analýzou světelného bloku krytu Jebo. Úplně je demontujeme: odstraňte plastové pouzdro, uvolněte jej z kovových svorek a poté uvolněte panel, na kterém jsou nativní držáky lamp.
Dále přerušíme dráty, které jdou do zástrčky, vyčistíme konce lankového měděného drátu.
Opravte osvětlení akvária

Vracíme se k zakoupené lampě. Řezá také drát do zástrčky. Spínač musí být ponechán! Protože Klávesy spínače krytu jsou nyní nefunkční a zapnutí a vypnutí se provádí pomocí spínače lampy.
Opravte osvětlení akvária

Opravte osvětlení akvária

Nyní musíte poskytnout kabelové připojení. Pro další upevnění a utěsnění spáry je vhodné použít termické lisování. Pro smrštění tepelné izolace používáme běžný vysoušeč vlasů. Můžete také zahřát křižovatku nad plamenem svíčky, ale mnohem pohodlnější je vysoušeč vlasů.
Opravte osvětlení akvária

Chráníme konce vodičů kroucením, sledujeme barvy izolace, spojujeme dráty s izolací stejných barev. Pořadí akcí je následující: volíme tepelnou izolaci vhodné velikosti, která se má nosit na jednom z drátů, zkroucíme holé konce, stlačíme smršťování tepla a foukáme horký vzduch z vysoušeče vlasů při maximální teplotě.
Opravte osvětlení akvária

Výsledkem je, že smršťovací polymer stlačuje spoj a chrání jej před vnějšími vlivy a zesílením. Nezapomeňte zkontrolovat funkci lampy! Pokud jsou vodiče připojeny nesprávně, nemusí se světlo rozsvítit, pokud dojde k poškození izolace, dojde ke zkratu. V těchto případech budete muset znovu provést připojení vodičů.
Další fází je umístění lampy do krytu.V akváriu typu Jebo se montuje se šroubovými spoji a kovovými pružinami. Svítidlo připevnímujeme pomocí dodaných otvorů na kryt akvária. Drát prochází technologickým otvorem do jiného prostoru akváriového krytu a vydává jej společně s drátem z filtru provzdušňovače do výstupu.
Opravte osvětlení akvária

Namontujeme víko na akvárium a zkontrolujeme činnost lampy.
Opravte osvětlení akvária

Osvětlení v akváriu se tak obnoví.
Opravte osvětlení akvária
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky