DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Vánoční koule vlákna
Nový rok je magická dovolená! Čekají na něj nejen děti, ale i dospělí. Zdobení vánočního stromu hračkami, věnec a pozlátko je velmi fascinující činnost. Obzvláště když to děláte se svými dětmi.
V očekávání nového roku 2017 byla v naší mateřské škole zahájena soutěž hraček na vánoční stromky. A tak jsme se s mým nejstarším synem rozhodli zúčastnit. Dlouho si vybrali, kterou vánoční hračku bychom měli vyrobit. Výsledkem je, že jsme se rozhodli pro vánoční kouli nití. Když jsem byl ve škole, dělali jsme to v kruhu Skillful Hands.
K výrobě našeho vánočního míče potřebujeme:
 • vzduchový balón;
 • příze nebo těsné nitě;
 • PVA lepidlo a super lepidlo;
 • jiskří;
 • pozlátko;
 • flitry;
 • jehla s širokým okem;
 • tukový krém;
 • páska.


1. Nejprve musíte nafouknout míč na velikost, kterou potřebujeme. Pamatujte, že velikost budoucnosti přímo závisí na velikosti míče.
Vánoční koule vlákna

2. Poté namažeme náš balón mastným dětským krémem. Je to ještě lepší namazat vazelínou, ale bohužel ji nemám doma. Děje se tak, aby vlákna po zaschnutí snadno zaostávala za koulí, čímž ji zabalíme.
Vánoční koule vlákna

3. Následně vložte nit do oka jehly a propíchněte láhev lepidlem PVA, přibližně uprostřed, aby nit niti nitě navlhčila.
Vánoční koule vlákna

4. Nyní začneme jemně balit náš balón. Nejprve mezi vlákny příze ponechte velkou vzdálenost. Potom tuto vzdálenost postupně snižujte. V důsledku toho by měl být náš balón dobře zabalený a vypadal trochu jako kokon. Řezáme nit a přilepíme ji na horní část koule.
Vánoční koule vlákna

5. Dokud nebudou vlákna suchá, musíte posypat kouli flitry, které mohou být vyrobeny z pozlátka nebo deště. Ale můžete se bez toho obejít. Můj syn a já jsme se rozhodli posypat tak, aby náš vánoční ples byl jasnější a krásnější.
Vánoční koule vlákna

6. To je vše, teď musíte nechat schnout asi den.
Další den jsme jemně propíchli kouli jehlou a vyjmuli ji z obrobku - „kokon“.
Vánoční koule vlákna

7. Začne tedy zábava, jmenovitě dekorace hračky.
Vyrábíme květiny ze stuh - stačí je kroužit. Doma jsme měli na skladě modrou stužku, proto jsou naše květy modré. A jemně je pomocí super lepidla chaoticky přilepte na kokonovou kouli.
Vánoční koule vlákna

8. Flitry, které máme, jsou pouze stříbrné, lepíme je také pomocí super lepidla, aby byly mezi květy.
Vánoční koule vlákna

9. Na vrcholu „kokonu“, kde byl balónek svázán, se to neukázalo moc krásně, proto jsme toto místo také zamaskovali a ozdobili ho zkroucenou úzkou stuhou a velkým lesklým knoflíkem.
Vánoční koule vlákna

10. A tak, aby se náš hračkový míček mohl zavěsit na vánoční stromeček, vytvoříme také smyčku ze stuhy, pouze zelenou, aby nedošlo k sloučení s květinami, a ozdobíme ji malým fragmentem pozlátka.Velikost smyčky by měla záviset na velikosti hračky.
Vánoční koule vlákna

11. Aby náš míč mohl být zavěšen nejen na vánoční stromeček, ale mohl být umístěn i pro výzdobu interiéru, nalepili jsme ze dna trochu zeleného pozlátka. A to je to, co jsme dostali.
Vánoční koule vlákna

Stále nevíme, zda naše hračka bude mít nějakou cenu v soutěži v mateřské škole, protože soutěž ještě neskončila. Ale můj nejstarší syn řekl, že jsme vyrobili nejkrásnější ples, nikdy takový krásný neviděl. A pro mě je to nejlepší chválu.
Všechno nejlepší nový rok 2017 !!!
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. feelloff5
  #1 feelloff5 Hosté 16. prosince 2016 12:58
  2
  Třída !!!

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky