DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Sněhulák z ponožek
Před novým rokem 2017 zbývá velmi málo. Nejen děti, ale i dospělí se na tuto nádhernou magickou dovolenou těší s netrpělivostí. Samozřejmě, mnoho už dělá nový rok řemesla a vánoční hračky. Tentokrát jsme se s mým nejstarším synem rozhodli vyrobit sněhuláka z ponožek. Vzhledem k tomu, sněhulák je velmi slavný novoroční postava a je dokonce jednou z hlavních postav našich oblíbených pohádek.
K vytvoření našeho sněhuláka potřebujeme:
  • ponožky 3 ks. (1 bílá a 2 barva);
  • tlačítka 4 ks. (2 černá a 2 barvy);
  • tenké elastické pásky 2 ks .;
  • krupice a sůl;
  • super lepidlo;
  • karton;
  • nůžky.


1. Z lepenky jsme vyřízli malý kruh. Právě jsem kroužil kolem sklenice, takže kruh se ukázal být rovnoměrný a velikost, kterou jsem potřeboval. Jeho velikost přímo závisí na velikosti ponožky. Dále vysvětlím proč.
Sněhulák ponožky

2. Vezměte středně velkou bílou ponožku a vložte do ní kruh lepenky tak, aby náš budoucí sněhulák byl stabilní a neklonil se ze strany na stranu, mnohem méně padal.
Sněhulák ponožky

3. Vložili jsme ponožku a opatrně ji do ní nalili. Ječmen jsme použili kvůli jeho nízkým nákladům ve srovnání s jinými obilovinami, ale pšenice a rýže a dokonce i pohanka jsou docela vhodné. Aby se následně nezačaly červy v cereáliích, je vhodné přidat trochu hrubé soli.
Sněhulák ponožky

4. Nyní pomocí tenkých gumových pásků vytváříme tělo a hlavu sněhuláka. Použili jsme gumové pásky z bankovek. V zásadě lze místo elastických pásů použít husté nitě. A odřízněte přebytečnou látku nůžkami na horní části ponožky.
Sněhulák ponožky

5. Poté si vezměte druhou středně velkou ponožku a odřízněte horní část - kde je elastická. Moje sestry a já jsme dělali sukně pro panenky v dětství. A pro sněhuláka to bude bundový kabát. Třetí ponožka je lepší vzít malou velikost, tj. Pro děti, protože z ní uděláme klobouk pro sněhuláka. Naopak jsme ořízli místo pro prsty.
Sněhulák ponožky

A ohýbáme se trochu shora shora dovnitř, uděláme klobouk, který si později můžete trochu udělat na boku a ozdobit lesklým knoflíkem.
Sněhulák ponožky

6. Potom vezmeme tlačítka. Vyrábíme oči ze dvou černých a ze dvou barevných (ve formě sladkostí) vyrábíme dekorace na kabátovém kožichu a lepíme je super lepidlem.
Sněhulák ponožky

7. No, co sněhulák bez nosu. Udělali jsme nos ze štětce nebo spíše z jeho držadla. Náhodou mě zachytila, když jsem přemýšlel o tom, z čeho by měl vypadat sněhulák. Faktem je, že náš kartáč je vyroben z hnědého plastu. A snadno jsme odřízli kus nůžkami a pomocí super lepidla jsme připojili nos ke sněhulákovi.
Sněhulák ponožky

Ale můžete si udělat nos z tužky olovo hnědé nebo oranžové barvy.
Tady máme tak roztomilého sněhuláka.
Sněhulák ponožky

Můžete jej umístit pod vánoční stromeček nebo přidat prvek do vánočního řemesla.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky