DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Opláštění balkonu
V dnešním světě se lidé stále více ptají, co dělat a jak zušlechtit prostor balkonu nebo lodžie. Nepoužívejte jej jako sklad pro skladování zapomenutých a zbytečných věcí. Zahodit vše, co nebylo potřeba, a opatrně odstranit celý prostor balkonu, v uvolněné oblasti, je to realisticky znovu jakýkoli nápad a fantazie. Vytvořte útulné místo pro odpočinek, hru nebo sportovní koutek. Pokud není možné pozvat mistry, aby pracovali na zdokonalení a vytvoření funkční místnosti, lze tento druh práce provést samostatně. Je pouze nutné určit výběr materiálů a fáze opravy.
Za prvé, balkon potřebuje vnější izolaci. Pěna je pro to ideální.
Obložení balkonu

Povrch stěny je připraven, stará omítka je odstraněna. To musí být provedeno na betonovém podkladu. Náležitá pozornost je věnována základnímu nátěru. Pro tyto účely se dobře hodí penetrace s hlubokým penetrací, když po zaschnutí přilepíme pěnové fólie k podkladu pomocí lepidla pro tento typ práce. Po vytvoření police od rohu na spodním okraji stěny, pro ještě první vrstvu, pokračujeme v lepení pěny. Práce musí být prováděny zdola až po plné pokrytí požadované izolační oblasti.
Obložení balkonu

Pokračujeme k interním dokončovacím pracím. Při výběru plastových panelů jako stropního nátěru musíte nejprve vytvořit rám dřevěných lamel o tloušťce 2–3 centimetry na stropě. To ušetří místo a nebude mít žádný vliv na převis stropu nad hlavou. Reiki jsou namontovány ve vzdálenosti 35 - 40 centimetrů vůči sobě.
Obložení balkonu

Instalace začíná přes kolejnice. Panel je ořezán méně o 3 - 4 centimetry vzhledem k šířce balkonu. Používá se malá pila, po oříznutí se okraje očistí brusným papírem. Počínaje okrajem stěny je první panel ke každé kolejnici přibit malými hřebíčky nebo připevněn ke šroubům.
Na konci instalace stropu přejdeme do druhé fáze dekorace.
Vyrábíme podlahu z překližky pro následné podlahy z linolea. Prvním krokem je provedení prací na vyrovnání podlahy. To lze provést betonovým potěrem. Po úplném zaschnutí, které je povrch podlahy pečlivě smeteno a hydroizolační izolace se šíří po podkladu. Překližka tlustá 2–3 cm je nařezána na čtverce nejvýše 50 centimetrů. Je položena rybí kost z okraje stěny, která vydržela vzdálenost dvou tří centimetrů od jejího povrchu. Poté, co jsme se rozložili na podlahu a očíslovali všechny kusy, odstraníme je a pak začneme montovat podlahu. Překližku připevněte lepidlem na bázi bustilátu. Po zaschnutí zakryjte podlahu filmem nebo novinami, abyste předešli kontaminaci během další práce.
Obložení balkonu

Pokud je jako materiál pro zakrytí stěn balkonu vybrán obklad, je nutné vytvořit rám, na který bude namontován. K tomu je bedna vyrobena z dřevěných bloků. Jsou umístěny po obvodu balkónu ve vzdálenosti 50 - 55 centimetrů od sebe
Obložení balkonu

. Povrch, na kterém bude obložení zabaleno, by měl být dokonale rovný, což prodlužuje životnost operace a vytváří vysoce kvalitní vzhled. Dobrou možností by bylo zvolit dřevěnou podšívku. Linden je pro tyto účely považován za jeden z nejlepších druhů dřeva, ale borovice mají také své výhody.Jsou odolné vůči extrémním teplotám a opotřebení. Podšívka na nehtech je upevněna, je nutné začít pracovat z jakéhokoli úhlu. Je rozřezán na dva tři centimetry méně, jak od základny stropu, tak od základny podlahy.
Obložení balkonu

Na konci práce, také s odsazením podél obvodu stěn několik centimetrů, se položí linoleum. Mezera mezi stěnami lemovanými šindelem a stropem je zakryta stropními lištami.
Obložení balkonu

Upevňujeme přes podlahovou podlahu. Perfektní balkon je připraven.
Obložení balkonu
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. miv
    #1 miv Hosté 28. srpna 2017 20:00
    0
    Dobrá volba pro zakrytí balkonu. Líbí se mi, když voní dřevo a materiál je šetrný k životnímu prostředí. Také bych byl nakloněn obložení balkonu šindelem, lépe než vlečka nebo sádrokarton.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky